Digmen

Digmen

Filmový a komiksový maniak na webu TVGURU.cz
VEDOUCÍ REDAKTOR
Digmen
Poslední články, jejichž autorem je Digmen (zobrazit všechny)

Na pole neprobádané, avšak ne až tak neznámé, se nyní vydal Keanu Reeves, kterého jsme v pořádném bijáku neviděli snad od dob Matrixu. Nyní je zpět a spolu s tlupou 47 róninů nám přišel ukázat, žač je toho loket. Inu, nebude to mít lehké a bude se muset setsakra ohánět, aby si znova nabyl sebevědomí, po zpackaném Man of Tai Chi. Povedlo se? Uvidíme.

Nové akční fantasy dobrodružství, od mně neznámého režiséra Carla Rinsche, lákalo skrze trailery na hutně výpravnou akční masáž, okořeněnou o řadu mytologických odkazů na historické události starověkého Japonska, doplněnou o výrazné vizuální prvky. Ale pěkně všechno po pořádku. Rónin, jak známo, je samurai bez pána, který hledá pomstu, aby poté mohli klidně jít na onen svět. Zdejší příběh je tedy vystavěn na tomto základu, kdy rónin je označení pro vyvrhela společnosti, níž již pak stojí jen míšenci, kterým je i Kai (Reeves), hlavní postava snímku. Má mimořádné bojové schopnosti a proto je přijat mezi hrstku róninů, kteří chtějí smrt jistého lorda Kiry, který jim zabil jejich milovaného pána. Kira má však přisluhovačku v podobě lstivé čarodějnice Mizuki, a tak jim nedá nic zadarmo. Parta zabijáků se tedy musí nejdříve stmelit a pak teprve přejít do útoku. Toť jemný nástin děje filmu.

47r01

Nebudu, stejně jako hromada jiných, nadávat na to, že se snímek striktně nedrží historické předlohy, či knihy. To je, dle mého názoru, každého věc a nevadí mi to ani u mnou pranýřovaného Hobita. Zkrátka jdete za zábavou a té se vám částečně dostává po celou dobu trvání filmu. Ano, existují zde hluchá místa v ději, ovšem vše je vyváženo velmi zajímavou stylizací. Herecké obsazení je obstojné a Keanu Reevesovi jeho roli víceméně věříte. Zbytek japonského osazenstva je taktéž na úrovni, jen hlavní záporák mi jaksi nepřirostl k srdci.

47r02

Hudebně snímku nemám co vytknout, protože Ilan Eshkeri umí, a i zde to bylo znát. Nejedná se sice o žádný must-have soundtrack, ale v rámci žánru jde jistojistě o nadprůměr. Pokud mám vzít tvrzení z reklam o superšpičkových vizuálních efektech, platí to jen částečně. Některé výjevy se vám určitě líbit budou, jiné zase méně. Soubojové scény jsou dobré, ovšem chvílemi mi Keanu připadal jako slon v porcelánu a zřejmě se z toho dalo vytěžit mnohem více. Ale nebudu hledat chyby tam, kde vlastně nejsou. Třetí rozměr v poslední době odmítám hodnotit, protože je to spíše přítěž a sráží to hodnocení filmu jako celku. Ani zde to není jinak. Pokud tedy budete mít možnost volby, 3D vynechejte. Český dabing je průměrný, ale rychle si zvyknete a budete v pohodě.

47r03

Nyní se tedy dostáváme k závěrečnému hodnocení. Film 47 Róninů je trošku rozporuplný. Na jednu stranu zajímavý námět, který však nebyl vytěžen tak, jak se dalo. Na straně druhé je to pak působivý vizuál, kde se často stává, že nevěříte postavám jejich počínání. Ale nakonec si stejně řeknete, že je to fantasy a podle toho by se k tomu mělo přistupovat. Buď jak buď, je to Reevesova nejlepší role za poslední dobu a po mizerném Man of Tai Chi, si u mě zase o fous polepšil. Tím spíš, že dobrých fantasy snímků je jako šafránu. Návštěvu kina tedy doporučuji, a ikdyž mě teď bude obrovská skupina fanoušků nenávidět, napíšu, že mě 47 Róninů bavilo víc, než druhý Hobit.

Napsal : Digmen

TRAILER :

[fbcomments]

HODNOCENÍ
Herecké obsazení
70 %
Příběh
70 %
Vizuální efekty
80 %
Soundtrack
60 %
Akce
70 %
Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ