Koli

Koli

Redaktorka na webu TVGURU.cz
REDAKTORKA ([email protected])
Koli

Klauni byli vždy předmětem obav, co se hororových filmů týče. Co nabádalo slavné spisovatele, režiséry a producenty zahrnout do svých příběhů právě klauny? Pokud se jich zeptáte, s největší pravděpodobností zmíní jednoho z největších seriálových vrahů Johna Waynea Gacyho.

Notoricky známý seriálový vrazh John Wayne Gacy!

gacy_640

 

John Wayne Gacy je skutečně původní klaun zabiják. Není to výplod ničí fantazie, protože tohle se opravdu stalo! V letech 1972-1978 měl celkem 33 obětí v Chicagu, Illinois. Znásilnil, zabil a pohřbil své oběti v suterénu svého domova. Byl známý jako klaun Pogo. Svůj kostým používal hlavně proto, aby mu jeho oběti ze začátku věřily a on je snadno zmanipuloval.

Klaun Doll z The Poltergeist (1982)

Poltergeist_035Pyxurz

 

Klauna Doll z Poltergeist jsme sem zařadili hlavně proto, že na scéně vytváří skvělé napětí ve filmu. Jako divák od filmového klauna očekáváte to nejhorší, ale během snímku se ukáže, že Doll je jen panenka. Nicméně, jak jistě očekáváte, klaun se stává ohyzdným. Klaun Doll je velmi tichý a klidný, ale přesto dost strašidelný.

Pennywise z It (1990)

it-1990-movie-review-stephen-king-tim-curry-pennywise-the-clown-scary-pointy-teeth

 

Pennywise z filmu It je k dnešnímu dni nepochybně nejděsivější filmový klaun. Mučí jak mladé, tak i staré. Pokud jde o jeho oběti, je velmi zavádějící a manipulativní. Například, pokud jste dítě, bude vás lákat na balónky a hračky. Ukáže se vždy a všude a to ho dělá ještě děsivějším. Smích, který ho perfektně vyznačuje, nenechá kdekoho spát. Tim Curry, který Pennywise hrál, na place chytl dokonce výbuch. A to jen díky tomu, jak se do role vžil. Svou úlohu ale zahrál skvěle.

Kapitán Spaulding z Domu tisíce mrtvol (2003)

tumblr_m5yz0wizEg1ry4dbno1_500

 

Kapitán Spaulding se stal jedním z nejvíce milovaných, ale také obávaných klaunů. Vytvořen géniem Robem Zombie a jeho zvláštní zjev v kombinaci s drsným humorem nenechá nikoho chladným. Jeho poznávacím znakem je výsměch své oběti a chladnokrevná vražda. Sid Haig, který si Spauldinga zahrál, řekl, že klaunovo chování bylo z části ve scénáři. Většinu si ale sám Haig vymyslel a hrál si ho podle sebe. A nebyl to vůbec krok vedle. Jeho strašidelné, špinavé líčení se v divákově paměti uloží na dlouhou dobu a jeho úsměv děsí denně několik milionů lidí na světě.

Joker z The Dark Knight (2008)

joker

 

Joker z The Dark Knight, kterého hraje Heath Ledger, je jedním z nejpamátnějších klaunů. Ledgerova smrt krátce po natočení tohohle filmu tomu dodala na děsivosti. Joker byl na obrazovce nejvíce cynický a šílený, ale taky zakořeněný darebák. Heath měl v té době již obrovské množství fanoušků a jeho herecké schopnosti byly v tomhle filmu definitivně prezentovány. Jeho úsměv a šouravý hlas nahánějí zimnici každému divákovi. Ledger se se svou rolí vžil natolik, že ho o přestávce museli oslovovat „Jokere“!

The Laugh z Amusement (2008)

amusement-clown-2008

 

Smích z Amusement není moc známý, ale přesto dost děsivý. Své oběti dlouhá léta znal, takže ví, kde je najít, jak je dostat a na co hrát, aby je přinutil udělat přesně to, co chce. Mučí se bez slitování a jejich krutou smrtí je provází jen jeho zlověstný smích. Je velmi intenzivní. Když zaslechnete jeho smích, bude se vás držet až do konce vašich dní.

Klaun z All Hallows‘ Eve (2013)

Lush-vid-poster-21

 

Tenhle klaun je další z několika podceňovaných klaunů, který pronásleduje mnoho lidí v jejich snech. Většinou svým obětem pustí videonahrávku, na které někoho mučí. Dotyčný si myslí, že jde pouze o nějaký horor, ale v tu chvíli si klaun přichází i pro něj. Nesměje se jen u zabíjení, ale také vaší reakci na něj.

Twisty z American Horror Story: Freak Show (2014)

American_Horror_Story_4x01_001

 

Twisty je nejnovější hrůzu nahánějící klaun pro všechny hororové fandy. Nevydává téměř žádné zvuky, jen stojí, a zírá na svou oběť. Pravděpodobně to bude pěkná show, než tě bodne. I přes to, že je hodně velký, se pohybuje poměrně rychle. Jeho činy jsou jasné a nezastaví ho nic, než krev sršící z těla oběti.

Co je to s námi, že nás klauni děsí? Neměl to být původně objekt přinášející smích, radost a štěstí? Může za to jejich make-up, který úplně skrývá osobu za ním? Je to tak, Coulrobofie je skutečná!

[fbcomments]
Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ