Digmen

Digmen

Filmový a komiksový maniak na webu TVGURU.cz
VEDOUCÍ REDAKTOR
Digmen
Poslední články, jejichž autorem je Digmen (zobrazit všechny)

V poslední době si moc rodinných komedií neužijeme. Zvláště těch kvalitních. Bohudík má v těchto dnech premiéru film amerického režiséra Franka Coraciho, jež má s podobným žánrem letité zkušenosti. Aktuální snímek, nesoucí název Blended, je přesně ten typ filmu, který mi sedí, a navíc má i velmi solidní herecké obsazení.

Příběhově standardní rodinná komedie, ve které sledujeme příběhy dvou nekompletních rodin. Lauren (Drew Barrymore), rozvedená matka dvou kluků a majitelka zvláštní firmy Královny šatníků, jde na rande „naslepo“ s otcem tří děvčat Jimem (Adam Sandler). Jimovi již před lety zemřela manželka na rakovinu, takže je také sám. Bohužel rande dopadne katastrofálně a oba účastníci si řeknou, že už se nikdy nechtějí vidět. Kolotoč událostí však rozdmýchá společnice Lauren, která se rozchází s Jimovým bohatým šéfem těsně před dovolenou v Africe. A jelikož má Jimův šéf 5 dětí, Jim i Lauren, nezávisle na sobě, využijí situace a vezmou své ratolesti na báječnou dovolenou.

ble4

Zde se rozbíhá teprve to pravé dobrodružství. Obě rodiny jsou samozřejmě ubytovány v jednom apratmánu a musí se chtě nechtě potkávat, což není zpočátku příjemné ani jednomu z nich. Je jasné, že časem si k sobě obě rodiny najdou cestu a vše skončí přesně tak, jak má. Ale ta cesta je protkána spoustou výborných hlášek, vtipů a gagů. Je to přesně to, co mám od tohoto typu komedií rád.

Ikdyž je příběh předvídatelný a nenápaditý, vůbec to nevadí. Obsazení Adamem Sandlerem, či Drew Barrymore vždy zachraňuje situaci. Oba se spolu setkali již několikrát při tvorbě podobných snímků (namátkou 50x a stále poprvé nebo Píseň pro nevěstu), a je to znát. Humorné situace jsou dobře dávkované a tak akorát vtipné. Navíc vše doplňuje šílený průvodce Mfana a taktéž vždy přítomný Nickens (Terry Crews) se svým souborem Thathoo. Do toho všeho všudypřítomné děti obou protagonistů a je zaděláno na dobrou rodinnou zábavu.

ble3

Další věcí, která se mi na tomto snímku líbila, je soundtrack. Je vyloženě perfektní a opravdu se dobře hodí do zdejšího filmu. Stopáž je také ideální a příliš hluchých míst zde nenajdeme. Vše je správně podřízeno ústředním postavám přesně tak, jak by to asi mělo být. Negativa jsou spojena především s neoriginálním námětem, který je, jak již jsem psal výše, předvídatelný až běda. Samozřejmě je to především dáno typem filmu, a u rodinné komedie nikdo neočekává hlubokomyslný podtext. Jde zde spíše o rodinné hodnoty a rodinu jako takovou.

Každopádně film rozhodně doporučím. Zvlástě však těm, kteří stejně jako já, mají rádi tento druh snímků. Můžete klidně vypnout mozek a jít se bavit. Tento film sice nebyl tak dobrý jako například „Millerovi na tripu“, ale rozhodně stojí za návštěvu kina. Už jenom z toho důvodu, že kvalitních rodinných komedií se zas až tak moc netočí.

TRAILER :

[fbcomments]

HODNOCENÍ
Herecké obsazení
80 %
Příběh
50 %
Humor
70 %
Soundtrack
90 %
Akce
60 %
Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ