Óňa

Óňa

Redaktor na webu TVGURU.cz
My name is Bilbo Baggins... :D
Óňa
Poslední články, jejichž autorem je Óňa (zobrazit všechny)
Pokud se zaobíráte otázkou, co nás v nadcházející páté sérii čeká za novoty, tak tady najdete jejich souhrn. Jak už každý fanoušek ví, tak pátá série GoT má premiéru 12. dubna a bude se vysílat pravidelně každý týden.

Finále můžeme očekávat nejspíše 21. června, pokud nebude HBO opět vysílat na Memorial Day, jinak o týden dříve, tedy 14. června. Nic se jako vždy samozřejmě nemění ani na deseti dílech, které nám vždy přináší téměř hodinu tohoto skvělého seriálu! :)

S přibližujícím se datem premiéry se jako vždy objevují nové a mnohdy epické trailery.A také se objevilo několik málo teaserů s názvem Sight, ukazující nám pár záběrů z páté série.

Pozornější z vás již vědí, že pátá série bude zejména čerpat z knih Hostina pro vrány a Tanec s draky, které se odehrávají současně, ovšem na jiných místech a jiným charakterům. Ve čtvrté knize zejména objevují „vedlejší“ postavy (Sam, Jaime, Cersei…), které v ostatních knihách nedostávaly mnoho prostoru. Ovšem některé scény nás vezmou i do knihy třetí – zejména Jonův příběh na Zdi.

A jako každý rok se nám objevují nové tváře a některé staré tváře se nám zase mění stejně dobře jako Jaqen H’ghar. Prvně se sluší napsat, že postavy Missadrei a Daaria Naharise byly povýšeny na postavy hlavní.

A teď smutná zpráva pro všechny příznivce Hodora. Jeho dějová linie se v této sérii neobjeví a tím padají i jeho přátelé Meera a Bran. Bez těch se díly dají přežít, ale Hodor a jeho sáhodlouhé mluvené projevy budou každému správnému fanouškovi GoT chybět. Zvolejte třikrát HODOR a doufejte, že se objeví za rok!

Jako zatím jediný recast se jeví princezna Myrcella, kterou si zahraje herečka Nell Tiger Free. Ovšem nových postav opravdu opět není pomálu.

Alexander Siddig – Doran Martell
Toby Sebastian – Trystane Martell
Deobia Oparei – Areo Hotah
Enzo Cilenti – Yezzan
Jessica Henwick – Nymeria Písek
Rosabell Laurenti Sellers – Tyene Písek
Keisha Castle-Hughes – Obara Písek
Jonathan Pryce – High Sparrow

The_High_Sparrow_promo_pic

J. J. Murphy – Denys Mallister
Michael Condron – Bowen Marsh
Hannah Waddingham – Septa Unella
Adewale Akinnuoye-Agbaje – Malko
Nell Williams – Cersei (v mládí)
Isabella Steinbarth – Melara Hetherspoon
Jodhi May – Maggy Žába

Areo_Hotah_and_Ellaria_Sand

A samozřejmě nový oficiálně vydaný plakát, který docela dost napovídá o dění a to nejen pro čtenáře. No, posuďte sami.

11021320_10152775319897734_1076365984417803312_o

Pokud si chcete pohlédnout HD fotografie, můžete ZDE.

Děj se bude mnohem více lišit od knih než dříve. Někdo tyto změny vítá, někdo ne, ale každý musí mít na paměti, že změny jsou konzultovány s GRRM a on sám se nechal slyšet, že seriál nechce vidět jako kopie knih. Bere ho jako jejich rozšíření, které on sám nenapsal. A to dává prostor nečekaným zvratům. Jako například smrti jedné z hlavních postav…Napadá vás někdo?

Mj. Martin u této série sám poprvé nenapíše scénář na jednu epizodu, jelikož, jak sám uvedl, se nechce rozptylovat od dokončení šesté knihy.

Těšíte se na pátou sérii? Máte nějaké výhrady k novým postavám, či jiné kompozici páté série? Podělte se s námi o Vaše pocity! :)

[fbcomments]
Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ