Přestože finále sedmé sezóny Game of Thrones nebylo až tak akční, jako některé v předchozích sériích, přineslo několik šokujících událostí. Nočnímu králi se podařilo prolomit Zeď, čímž odstartoval epickou válku mezi lidmi a Bílými chodci a také jsme se v duchu rozloučili s několika postavami. Některé z nich ovšem nejsou tak mrtvé, jak se mohlo zdát.

 

Bylo částečně potvrzeno, že fanoušky zbožňovaný Tormund Giantsbane a také Beric Dondarrion se navrátí do osmé sezóny Game of Thrones. Když Zeď padla, byl osud těchto dvou neohrožených mužů nejistý. Stáli totiž na jejím vrcholu, když se začala hroutit. A ač se to v Game of Thrones často nestává, oba přežili svou vlastní smrt a v plné síle vstoupí do osmé sezóny.

Televizní stanice HBO zveřejnila scénář k finální epizodě sedmé sezóny (ke stažení na webových stránkách společnosti Emmys). Přestože z něj není zcela jasné, zda Tormund a Beric pád Zdi přežili, zároveň nikde není zmíněna jejich smrt. Script detailně popisuje průběh událostí od příchodu, chcete-li příletu Nočního krále až po prolomení Zdi. Scénář dále popisuje, že shromáždili své „divoké spojence“, aby během útoku vzali nohy na ramena a zachránili si životy. Herec Kristofer Hivju byl rovněž spatřen během natáčení v Belfastu.

 

Výňatky ze scénáře:

Zdroj: Emmys.com
Zdroj: Emmys.com
Zdroj: Emmys.com
Zdroj: Emmys.com

 

Je velmi nepravděpodobné, že by tvůrci zabili dvě tak významné postavy, aniž by jejich smrt ukázali divákům. Koneckonců, někdo musí Jona a Daenerys varovat, že Zeď padla a že přichází Noční král. Pokud má tuto hrozivou zprávu někdo doručit, nejsou vhodnější poslové jak Tormund s Bericem.

 

 

-reklama-