Ronnie

Ronnie

Titulkářka a redaktorka na webu TVGURU.cz
Oblíbené seriály: The 100, TWD, The Flash, Teen Wolf, Baby Daddy Oblíbené filmy: Hostitel, Zmizení, Non-Stop Bydliště: Praha

Upozornění: Tento článek obsahuje důležitý spoiler z finále Game of Thrones.

Příběh Jona Snowa, bastarda ze Zimohradu, došel ve finále páté série Game of Thrones k srdcervoucímu a zřejmému konci. Od chvíle, kdy přišel na Černý hrad, se Jon nikdy úplně nesžil se zločinci a vyvrženci, kteří přísahali, že budou chránit Zeď. S každou sérií se Jonův vztah s jeho bratry v černém stával víc nucený, zvlášť když přivedl armádu Divokých skrz bránu ve snaze podpořit své síly, aby lépe ochraňovali říši před hrozbou Bílých chodců. Nyní skupina spiklenců ponořila své dýky do svého Lorda velitele, se Snowovým mladým chráněncem Ollym, jehož rodina byla zavražděna Divokými, a který zasadil poslední úder.

Server EW.com mluvil s Kitem Haringtonem (Jon Snow) o této vzpouře a jestli je Jon Snow opravdu mrtvý. Vrátí se Jon v 6. sérii?

EW: Jaká byla vaše reakce, když jste se dozvěděl o Jonově osudu?
Kit: Jako v každé sérii, něco přečtete ve scénáři a řeknete si “A kurva.“ Tak nějak jsem věděl, že to přijde. Nečetl jsem knihu George R. R. Martina Tanec s draky. Ale četl jsem ostatní knihy a slyšel jsem, že se to stane. Měl jsem tušení, že by to mělo být tuto sérii. Neuvědomil jsem si, že to bude poslední scéna této řady a tím se to stalo velmi mimořádným. Vždycky je hezké, když jste to poslední, co se v epizodě stane. Já nevím, prostě se mi to líbilo. Líbilo se mi, že Olly je ten, kdo mě zabije. Líbí se mi, jak byl zabalený děj s Thornem. Myslím, že to bylo opravdu velmi dobře připravené scénáristy Davidem Benioffem a Danem Weissem. Připadalo mi to jako správná cesta, jak se to má stát.

Myslíte, že Jon udělal významné chyby, nebo že udělal správnou věc, ale přesto ztratil svůj život?
Má na tom velkou vinu. Nevěnoval pozornost lidem okolo něj. Tuto sezónu se díval jen na celkový obraz. Jeho hlavní chyba je trochu jako Nedova v tom, že když se snažil udělat dobrou věc, nedával pozor na lidi kolem. Měl na očích klapky. Jediné, co opravdu viděl, byla blížící se zkáza Bílých chodců a konání věcí pro vyšší dobro, a nevěnoval pozornost Ollymu, Thornovi a dalším mužům okolo něho. Neviděl jejich nespokojenost a nezabýval se menšími problémy. A právě kvůli tomu si zasloužil vykonání spravedlnosti. Olly je poslední, kdo do něj zaboří dýku. Myslím, že v tu chvíli si uvědomí, že se nepostaral o svůj rod, tohoto malého kluka, a že ho zklamal.

2-14c251f85b606d701c44a7eddee0b41f

Vzpoura Noční hlídky je tímto příběhem rozhodně ospravedlněna. Ale také jsme viděli, jak jeho postava vyrůstala a rozvíjela se jako vůdce během posledních let, a tak to prostě jen vypadá, že by se všechen ten vývoj měl tlačit k něčemu většímu – více, než jiné postavy, které v seriálu zemřely. Samozřejmě toho dosáhl hodně během jeho působení v Noční hlídce, ale je tu ten pocit, “to se nemělo stát, byl předurčen k větším věcem.“
Ano, ale musíme se smířit s tím, co se v GOT stane. GOT se vypořádává s dramatem jako v reálném životě. A lidé umírají a nedosáhnou v životě toho, čeho myslíme, že měli. A myslím, že to je jedna ze silných stránek seriálu. Hlavní ztráta v příběhu Jona je to, že se nikdy nedozví, kdo je jeho matka, a to je pro mě ta srdcervoucí část.

Minulý rok jste řekl, že jediná věc, kterou pro svou postavu chcete je, aby se to dozvěděl.
A on se to nedozvěděl. Takže nevím. Je to opravdu tak, jak GOT všechno řeší, a já jsem velmi zvědavý na reakce diváků. Doufám, že to nebude, “ano, díky bohu, konečně umřel.“

Myslím, že budou mít zlomené srdce – dokonce i ti, kteří říkají, “Tyrion je moje oblíbená postava“, a kdoví co ještě. Nemůžete sledovat seriál a sledovat svou postavu růst po celé ty roky, a necítit se ublížený tím, jak se to všechno vyvine.
Doufám, že to je tento případ.

Mluvil jsem s Danem Weissem a ten řekl, že Jon je opravdu mrtvý. Ale George R. R. Martin nechal otevřenou možnost, že by postava nemusela být mrtvá v knížkách. A potom vyšel článek s platy herců minulý rok a Vaše jméno bylo mezi herci pro šestou sérii, s možností sedmé. Takže se ptám: Je Jon opravdu mrtvý?
Takhle tomu rozumím. Sedl jsem si s Danem a Davidem, dali mi vědět, že moje postava dostane nakládačku. A řekli, “Podívej, je po tobě, je konec.“ A pokud jde o ten článek s platy, tak mě to pěkně rozzlobilo. Nevím, odkud to přišlo, ale ve spoustě věcí to bylo velmi nepřesné. Akorát to fanouškům do hlavy nasadí otázku, jestli jsou věci opravdu tak, jak jsou. Upřímně, nikdy mi nikdo neřekl budoucnost toho, jak to v tomto seriálu bude, ale tentokrát ano. Posadili mě a řekli, “Takhle to je.“ Pokud něco v budoucnu takhle není, tak o tom nevím – je to jen v rukou Davida, Dana a George. Ale řekli mi, že jsem mrtvý. Tak jsem mrtvý. Příští sérii se nevrátím. Tak to je asi vše, co vám opravdu můžu říct.

776466_510_promo_frames_16_001701871

Jaký byl váš poslední den na natáčení?
Dostal jsem velké finále a, stejně jako ostatní herci, kteří v seriálu zemřou, jsem jen odtamtud chtěl vypadnout – měl jsem slzy v očích. Byl jsem víc dojatý a sentimentální, než jsem si dokázal představit.

Nějaké dárky, jako měla Rose se svým lukem a šípem?
Ne! Rose dostala podělanej luk a šíp, a já nedostal nic! Takže jo, jsem stoprocentně méně oblíbený, než Rose.

Co vás čeká dál?
Pro příští rok hledám filmy. Jsem ve velmi dobré pozici – mohu si věci vybírat a dělat, co budu chtít. Je tu několik filmů, o kterých přemýšlím, ale nemůžu o nich zatím moc mluvit. Možná si vezmu volno, možná zkusím psaní. Snažím se to nějak vyřešit.

Jedna věc, na kterou se herci těší po dlouhé době strávené v jednom seriálu je, že mohou změnit svůj vzhled. Plánujete ostříhat své vlasy?
Právě teď vypadám jako Jim Morrison. Nevím, co s tím dělat. Můžu to ostříhat, když budu chtít, ale pravděpodobně bude moudré, když to nechám dlouhé, dokud nebudu vědět, jaká bude má další role. Tak nějak jsem si na to zvykl, bylo by divné to teď změnit. (Poznámka: Krátce po tomto rozhovoru si vlasy ostříhal.)

Jaká je vaše nejhezčí vzpomínka?
Konec 4. série. Celá bitva v deváté epizodě, byla to velká zkušenost a šance se sblížit se spoustou herců, například s Johnem Bradleym, Markem Stanleym a Rose Leslie – natáčení té epizody jsme si opravdu užili. Myslím, že to je má oblíbená vzpomínka.

Nějaké nápady, jak bude seriál teď pokračovat?
V lidech bylo vybudováno obrovské očekávání, jak jej jen naplnit? Nevím, jak bude seriál dokončen, ale myslím, že jsem odešel v dobré sérii. Myslím, že to budou muset ukončit největší epickou bitvou, jakou kdy televize viděla.

[fbcomments]

[td_text_with_title custom_title=“Mrkněte na super GoT vychytávky:“][/td_text_with_title][products columns=“4″ orderby=“title“ ids=“32581, 32605, 25971, 27348″]

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ