Všichni známe roztomilou holčičku, která získávala jako dítě role ve známých a oblíbených filmech. Žaneta Fuchsová (46 let) měla svoji kariéru slibně rozjetou už od útlého dětství. Svůj první konkurz vyhrála v 5 letech, byla to rovnou hlavní role Terezky ve filmu Kočičí princ (1978). Ve stejném filmu se také poprvé objevila před kamerou, v den jeho premiéry jí bylo 6 let. Ukázala svůj talent a tak získala další obsazení v úspěšných filmech i seriálech.

Zdroj: zizkovskelisty.cz

Každý si určitě vzpomene na některý z filmů a seriálů, v kterých jsme tuto pihovatou holku mohli vidět. Mezi nejúspěšnější patří seriál Lucie, postrach ulice z roku 1980, dále filmy Kaňka do pohádky (1981), …a zase ta Lucie! (1983), Lucie, postrach ulice (1984), o dva roky později Chobotnice z II. patraVeselé Vánoce přejí chobotnice (1986), kde si zahrála Evu, dceru Pavla Zedníčka a Dagmar Havlové. Naposledy jsme ji mohli ve filmu vidět v roce 1989 v Pan Tau. Také stojí za zmínku seriál Létající Čestmír (1983), Bambinot (1984) a Vlak dětství a naděje (1985).

Po roce 1989 přišla opravdu dlouhá pauza, která skončila až v roce 2004 seriálem Rodinná pouta. Zde si zahrála sekretářku ve firmě rodiny Rubešových. Malou roli získala poté ještě v seriálu Ohnivý kuře (2016). Slávu ale jako její dětské role jí už nepřinesly.

Zdroj: Blesk.cz

Původně chtěla jít studovat zdravotní školu a stát se zdravotní sestrou. Tak se ale nestalo a podala si přihlášku na Státní konzervatoř, kde ji ovšem údajně pro nedostatek talentu nepřijali. S tím by asi dnešní divák nesouhlasil. To mladá herečka nečekala a tak najednou nevěděla, co dál. Přijali ji na střední ekonomickou školu. I během studií dostávala nabídky od režisérů, ale žádnou nemohla přijmout, protože jí škola nechtěla uvolňovat. Po úspěšném ukončení ekonomické školy nastoupila jako sekretářka v hudebním nakladatelství Carmen. Poté si vyzkoušela práci v castingové agentuře a následně se stala asistentkou režie a také pomocnou režisérkou v různých televizních produkcích.

Svatba se Zdeňkem Tomáškem (zdroj: Blesk.cz)

První manželství nevydrželo, ale má z něj dvě děti – dceru Michaelu a syna Radka. Po rozvodu se znovu vdala za svou první lásku – Zdeňka Tomáška (49 let). Dle jejího sdělení se potkali na diskotéce, ale on šel posléze na vojnu a tak si našla jiného. Ani s ním jí manželství nevydrželo a štěstí nepotkalo, následoval druhý rozvod.

-reklama-