S čerty nejsou žerty z roku 1984 je bez přehánění klasikou mezi klasikami. Jen těžko si lze představit Vánoce bez této pohádky. Hlavní hrdina Petr Máchal (Vladimír Dlouhý) se nakonec zamiluje do krásné blonďaté princezny Adélky a vezme si ji za ženu. Adélku si zahrála charismatická osmnáctiletá Monika Stará (52 let), ještě pod svým dívčím jménem Pelcová.

Monika Stará nebyla v době natáčení profesionální herečkou a šlo o její první a zároveň i poslední filmovou roli. Kvůli moravskému dialektu ji nadabovala herečka Naďa Konvalinková. Zamilovaná princezna zpívala Petrovi u okna žaláře na hradě Kost, kde se natáčely i scény z hradní kuchyně. Scény ze zámku se točily v Průhonicích u Prahy, vojenský statek zase v Praze-Jinonicích, schody do pekla u skalního hradu Sloup a samotné peklo v uměle vyhloubených pískovcových jeskyních v lese mezi obcemi Velenice a Svitava v okrese Česká Lípa..

Monika Stará v nedávné době / Zdroj: Profimedia

Dle dostupných informací se během natáčení velmi sblížila s kolegou Vladimírem Dlouhým, avšak jakmile padla poslední klapka, vrátila se zpět do Olomouce, odkud pocházela, a přihlásila se pedagogickou fakultu. Učení se věnuje dodnes a místo před kamerou stojí před tabulí.

Zdroj: blesk.cz

Našli jste v článku chybu nebo nepravdivé informace? Kontaktujte nás na redakce@tvguru.cz.

-reklama-