Znovu přicházíme s další českou klasikou! Chcete vědět, jak se dnes daří hercům z této velmi známé, pro některé milované a pro jiné nenáviděné komedie? Kameňák natočil režisér Zdeněk Troška v roce 2003 a přišel s konceptem celovečerního filmu, který bude seskládaný ze známých i neznámých anekdot. Dodnes jsou diváci rozděleni na dva tábory, jak to u kontroverzních děl bývá.

1Václav Vydra nejml. – Pepa (62 let)

Zdroj: ahaonline.cz

Václav Vydra český herec, který se objevil už mnohokrát na televizních obrazovkách, ale i v divadle či různých filmech. Je synem Václava Vydry a Dany Medřické. Jeho dědečkem byl Václav Vydra, bývalý ředitel národního divadla. Nějakou dobu hrál v kladenském Divadle Jaroslava Průchy, Městském divadle Mladá Boleslav a v Městských divadlech pražských. Často hostuje i v Divadle Bez zábradlí a Hudebním divadle v Karlíně. Jeden z jeho větších úspěchů přišel v 16 letech ve filmu Návraty. Ty známější filmy a seriály, ve kterých hrál, jsou: Copak je to za vojáka (1987), Tankový prapor (1991) nebo Černí baroni (1992). Aktuálně se věnuje připravovanému seriálu Kaměňák (2019).

2Jana Paulová – Vilma (63 let)

Zdroj: ahaonline.cz, filmcenter

Tato česká herečka působila i jako zpěvačka a uvaděčka zábavných pořadů. Úspěšně vystudovala DAMU. Umělecké vlohy má nejspíše od své rodiny, otce a matky (František Paul a Eva Šenková), kteří byli herci a operní zpěváci. Objevila se v Divadle Semafor,  Hudebním divadle v Karlíně ale i Divadle E. F. Buriana. Rozhodně je důležité také zmínit její roli ve filmu Smrt krásných srnců (1986) nebo seriálu Cirkus Humberto (1988). Dnes se objevuje v seriálu Ordinace v růžové zahradě a uvidíme ji také v připravovaném seriálu Kameňák (2019).

3Tomáš Lipský – Pepíček (28 let)

Zdroj: blesk.cz

Jeho první velkou roli získal už v mladém věku ve filmu Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001), to mu bylo 11 let. O dva roky později se objevil ve filmu Kameňák (2003), kde si zahrál roli Pepíčka. Objevil se také v dalších třech pokračování. Tomáš je vnukem režiséra Oldřicha Lipského (†62) a prasynovcem herce Lubomíra Lipského (†92).  Díky studiu na Vyšší odborné škole filmové v Písku působil u několika studentských filmů v různých profesích. Od roku 2013 jako profesionální herec nepůsobil.

4Josef Laufer – Leo Kohn (79 let)

Zdroj: celebrity.instory.cz

Celým jménem Don José Pedro Rodriguez de Montagnes de Laufer. Na svém účtu má spoustu profesí, za svůj život byl hercem, zpěvákem, scenáristou, režisérem, tlumočníkem, moderátorem a textařem. Jeho matka byla Španělka a jeho otec byl Slovák židovského původu. Během základní vojenské služby začal hrát ochotnické divadlo a režírovat. Studoval DAMU a založil divadelní soubor Radar. Koncertoval dokonce se svou vlastní hudební skupinou Golem. Na kontě má desítky filmových, seriálových a divadelních rolí. Naposledy jsme jej mohli vidět v seriálu Ohnivý kuře.


Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.