Chobotnice z II. patra patří mezi každoroční stálice našich televizních obrazovek. Kdo by neznal původně čtyřdílný československý seriál, který byl sestříhán do dvou televizních filmů a vznikl v koprodukci se Západním Německem. Režisérem byl Jindřich Polák a v hlavních rolích se objevili Pavel Zedníček, Dagmar Havlová, Žaneta Fuchsová a Milan Šimáček.

O tom, co dnes dělá Žaneta Fuchsová, představitelka Evy Holanové, jsme již psali, dnes se podíváme na jejího filmového bratra, Milana Šimáčka (nar. 15.2.1973), který ztvárnil Honzíka. Seriálová i filmová verze „Chobotnic z II. patra“ měla premiéru v roce 1987, Milanovi bylo v té době 14 let a byl již považován za poměrně oblíbenou dětskou hvězdu.

Herecká dráha Milana Šimáčka odstartovala v roce 1984, kdy jej režisér Pavel Háša obsadil do televizního zpracování Nerudových Povídek malostranských, kde si zahrál samotného Jana Nerudu v dětském věku. V témže roce se objevil v dalším divácky oblíbeném seriálu „My všichni školou povinní„, kde ztvárnil malého Jirku Olivu a také ve filmech „Co je vám, doktore?“ a „Poločas štěstí“. Ve svých 11 letech tedy dokázal na obrazovkách bavit diváky po boku zkušených herců a hereček a měl nastartováno na velkou kariéru.

Jiří Bartoška a Milan Šimáček v seriálu My všichni školou povinní (1984) / Zdroj: IMDB

V roce 1986 se kromě „Chobotnic z II. patra“ objevil také ve filmu „Není sirotek jako sirotek“ a v povídce z cyklu „Bakaláři“ s názvem „Rytíř“. O rok později se objevil ve filmu „Copak je to za vojáka…“ a další povídce „Jeskyně“. Poslední film, ve kterém se objevil, byl „Útěk ze seriálu (1989), to mu bylo 16 let.

Konec jeho herecké kariéry a nasměrování na zcela jinou životní cestu měli na svědomí profesoři z konzervatoře, kam stejně jako Žaneta Fuchsová údajně pro nedostatek talentu nebyl přijat. Úspěšný dětský herec, který byl velmi oblíbený u diváků i režisérů se tak musel z nepochopitelných důvodů herectví vzdát. Nad rozhodnutím tehdejších profesorů můžeme dnes pouze kroutit hlavou a nezbývá než spekulovat, zda za ním byl opravdu nedostatek talentu, či osobní nebo politické důvody. Milan se tedy vyučil automechanikem a později se živil jako prodavač. Dnes je z něj správce počítačových sítí.

 


Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.


-reklama-