Před několika dny jsme zveřejnili článek, který pojednával o dětském herci Milanu Šimáčkovi. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby na redakční email nezačaly chodit dotazy, proč píšeme o tom, co dnes dělá mrtvý člověk. První email nás zarazil, druhý překvapil a několik dalších zpráv nás přesvědčilo o velké dezinformaci, která okolo jména Milan Šimáček v našich zeměpisných šířkách panuje.

Milan Šimáček, který si například zahrál Honzíka v Chobotnicích z II. patra (1987), se narodil 15.2.1973 v Praze. Letos v únoru tedy oslaví své šestačtyřicáté narozeniny. Po nepřijetí na konzervatoř se v šestnácti letech vydal na dráhu neherce, dnes pracuje jako IT odborník. Více si můžete přečíst v našem starším článku.

Proč si tedy tolik lidí myslí, že bývalá dětská hvězda již není mezi námi? Může za to shoda jmen. V loňském roce, konkrétně 25.9.2018, zemřel opravdu herec Milan Šimáček. Avšak ne ten, kterého pamatujeme z „My všichni školou povinní“ (1984) a „Chobotnic z II. patra“ (1987), nýbrž Milan Šimáček (nar. 21.4.1962), kterého jistě pamatujeme z filmů „Tankový prapor“ (1991) a „Černí baroni“ (1992). Později se objevil například ve snímku Jiřího Menzela „Obsluhoval jsem anglického krále“ (2006) nebo ve filmech „Vůně kávy“ (2011) či „Křídla Vánoc“ (2013). Naposledy Milana Šimáčka (ročník 1962) budeme mít možnost vidět v koprodukčním filmu „Nabarvené ptáče“ (2019). Rodák z Hodonína podlehl v 56 letech rakovině.

 


Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.


-reklama-