Digmen

Digmen

Filmový a komiksový maniak na webu TVGURU.cz
VEDOUCÍ REDAKTOR
Digmen
Poslední články, jejichž autorem je Digmen (zobrazit všechny)

Na zánik světa, z důvodu zombie apokalypsy, jsme již nahlíželi z různých perspektiv. Jednou se vcítíme do role přeživších v obchodním centru, podruhé do role nemilosrdné vražedkyně nemrtvých a do třetice například do role páprdů z domova důchodců, kteří absolutně neví, co se děje. A takových případů nalezneme bezpočet, jelikož všechny filmy vidíte z pohledu přeživších.

Režisér a scénárista v jedné osobě – Jonathan Levine – vzal v potaz knižní předlohu od jistého Isaaca Mariona, a přetavil ji ve scénář. Copak se nám tedy z toho vyklubalo? Inu takový mix několika žánrů. Osobně bych to nazval romanticko-komediální-zombie film s prvky hororu. Jistě si všichni vzpomenete, jaký boom způsobily v kinech filmy typu Twilight, či například seriál Vampire Diaries (Upíří deníky), a na podobnou notu chtějí i zde tvůrci zahrát. Povedlo se jim to? Vcelku ano.
zombies
Ve filmu se vžijeme do role nemrtvého protagonisty, jménem R. Je sice žijící mrtvola na opuštěném letišti, ovšem něco se mu odehrává v hlavě a překvapivě jeho mozek má stále vzpomínky na dobu, kdy byl živým. Jako správná zombie trpí věčným hladem, který nasytí pouze lidským masem. Při jedné výpravě přeživších do útrob města pro zásoby, je jejich skupina napadena právě tlupou zombies, ve které se nachází i R. Při hromadné potyčce R uvidí mladou dívku, která v něm probudí něco, co do té doby nebyl schopen cítit, lásku – to mu ovšem nezabrání v tom, aby pozřel mozek jejího přítele. A jelikož pozření mozku je pro něj něco jako vrátit se mezi živé, pečlivě si to užívá. Dívku překvapivě od útoku ostatních zombies ochrání a několik dní se o ni stará ve svém letadle. Nakonec se sblíží a komunikují mezi sebou a R začíná zjišťovat, že znova ožívá. Problém nastává ve chvíli, kdy se mu dívka svěří, že je dcerou nemilosrdného velitele skupiny přeživších. Do zápletky se taktéž vloží i další hrozba – kostňáci. Ti jsou zombiemi v pokročilém stádiu rozkladu a živí se pouze živými lidmi. Jak vše dopadne, zjistíte, když si damý snímek pustíte. Nedávno vyšel na DVD a Blu-ray discích.

Co se týká hereckého obsazení, není to žádná balada, ovšem ani nic zavrženíhodného. Je to přesně to, co byste od snímku s touto tématikou čekali. Proto uvítáte, že v roli velitele se objeví John Malkovich. Velmi se mi u zdejšího filmu líbí soundtrack. Ten je složen převážně ze známých písní. Příběh je jednoduchý až běda, a je plný klasických romantickosračkoidních klišé, ale v rámci škatulky přijatelný. Nadsázka je cítit z celého snímku, ale ne všechny vtípky jsou dobré.

Jakže nám dopadl film, jehož hlavní postavou je zombie? Každopádně, a pro mě překvapivě, se nejedná o další výplach typu Twilight. Film je jím sice inspirovaný, cílený na stejnou věkovou skupinu, ovšem po hlubším zkoumání se z něj vyklube povedený romanticko-hororový zážitek. Film jako další pohled na zombie apokalypsu poslouží dobře.

Napsal : Digmen

 TRAILER

 [fbcomments]

HODNOCENÍ
Herecké obsazení
60 %
Příběh
50 %
Vizuální efekty
60 %
Akce
60 %
Soundtrack
70 %
Sdílejte

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ