Myslím, že nebudu mluvit sama za sebe, když řeknu, že poslední páteční epizoda pohádkového seriálu Once Upon a Time (česky Bylo nebylo) mě teda pořádně rozčílila. Díl měl mnohem rychlejší spád než ty předešlé, nečekaně zjišťujeme opravdového tvůrce kletby a nervózně čekáme, co se bude dít dál. Pojďme si poslední epizodu alespoň trochu shrnout.

Drizella vypustila kletbu

To, že má Drizella magické schopnosti, se dozvídáme až v tomto díle

A to, sice neúmyslně, díky Regině, která v této rozohněné dívce, postrádající mateřskou lásku, spatřila samu sebe. Bohužel rada, aby se nepouštěla na cestu pomsty, nebyla tak účinná jako její výcvik. Zatímco Drizella zjišťuje, že chce Tremaine využít její srdce, aby jím nahradila to od Anastasie, v hlavě se jí už chystá plán na kletbu. Dokonce schválně zabije jistého prince Gregora, aby její srdce ztemnělo a pro Tremaine už nemělo žádný význam. Kdo by to čekal.

Roni si vzpomíná

Regina nemůže Henrymu říct, že je jeho matka, neboť by způsobila zkázu někoho bližního

Už od minulého dílu, kde Roni najde svoji fotku s mladším Henrym, na to tak nějak čekáme. Když se s Rampelníkovou pomocí dozvěděla, že jistá Regina Millsová skutečně adoptovala dítě v Bostonu, a když dokonce zjistila, že její podpis je totožný s tím „Regininym“, vše se zase obrátilo úplně opačným směrem. Regina si nakonec vzpomněla, avšak pod kouzlem Drizelly, která ji připomněla, že kletbu seslala ona. Nakonec se dovídáme, že Regina o kletbě nemůže nikomu říct, neboť by vyvrácením kletby způsobila zkázu někoho bližního. A neboť se k tomu schyluje díky –  snad blížící se mu „polibku z pravé lásky“ u Henryho a Jacindy, vyžaduje po Regině Drizella, aby s Jacindou skoncovala. Komu se v té chvíli nevařila krev vzteky, má moji plnou úctu.

Rogers na stopě… své dcery?

Tajemný muž s ještě tajemnějším tetováním

Mezitím se policista Rogers stále nehodlá vzdát případu 10 let zmizelé dívky, o které se snad 90% fanoušků domnívá, že by mohla být jeho dcerou, na kterou zapomněl. Důkaz nám tomu dodává i Tilly, která ho nasměruje k hledání a rovněž neustále poukazuje na šachovou věž, o které se Hook v druhé epizodě zmínil, že je dceřiným symbolem. Nalezené tělo muže, který má s jeho dcerou nejspíš co dočinění díky znaku, který má vytetovaný na ruce, nejspíš svědčí o tom, že po jeho dceři jde i někdo další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ