Acin

Acin

Translation guru na webu TVGURU.cz
VEDOUCÍ PRO PŘEKLADY A TITULKY
Acin
Poslední články, jejichž autorem je Acin (zobrazit všechny)

Pro upřesnění, tenhle článek je čistě jen o Tyreesovi – kdo to byl, co udělal atd. Typ těchto článků bych chtěl psát častěji, ale vždy o jiné postavě. K čemu to vlastně je? Dělám to proto, že chci lidem, co sledují TWD přiblížit onu konkrétní postavu, v tomto případě Tyreese. Ještě bych rád upozornil, že budu psát o seriálové verzi Tyreese a ne o té komiksové.

Tyreese, přezdívaný jako Tye vystupuje v seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) od 3. série. Poté, co vypukla „zombie apokalypsa“ se Tyreese spolu s jeho mladší sestrou Sashou schovali u svého souseda v bunkru. V bunkru však nevydrželi dlouho, velmi brzy jim došlo jídlo, a tak byli nuceni bunkr opustit a vydat se vstříc „post-apokalyptickému světu“. Venku narazili na menší skupinu přeživších konkrétně na Allana, Donnu a jejich syna Bena. Později se připojili ke skupině ve věznici, kterou však velmi brzo opustili potom, co je Rick ohrožoval zbraní a křičel nesmysly, když viděl svoji mrtvou ženu Lori.

bd6

Potom se dostali do Woodbury, kde byl Guvernér, který měl zrovna spor s Rickem a jeho skupinou z věznice. Tyreese se svou sestrou se nechtěli do sporu nijak vměšovat na rozdíl od Allana a Bena, kteří přišli ve věznici o Donnu (Donnu pokousal chodec před věznicí).

Po ukončení sporu se lidé, co nezemřeli Guvernérovou rukou, připojili k lidem ve věznici. Tyreese si mezi těmito lidmi našel přítelkyni Karen. Bohužel Karen ve 4. Sérii onemocněla „chřipkou“ a po pár dnech byla zabita Carol (za účelem zastavení nákazy).

bd6

Později se Tyreese vydal s Darylem, Bobem a Michonne hledat léky pro zbytek nemocných. Po cestě se Tye rozhodoval, jestli chce žít, a nebo jestli to vzdá a zemře. Nejlépe jsme tohle mohli vidět, když Daryl narazil na stádo chodců na cestě pro léky (Tye jako jediný zůstal sedět v autě).

bd6

Nakonec Tyreese přežil až do 5. série, kde se staral o Judith, dceru Ricka. Tyreese je silný, přesto soucitný a nesobecký, bojuje sám se sebou a snaží se chránit svoji skupinu, často se snaží zabránit krveprolití. Jeho oblíbenou zbraní je kladivo.

bd6

Naposledy jsme mohli Tyreese vidět v 5. sérii v 9. epizodě s názvem What Happened and What’s Going On. Tyreese v něm pokousal mrtvý bratr Noaha. Celý díl byl věnovaný Tyreesovi, který viděl mrtvé postavy např. Beth, Guvernéra nebo Boba. Z neznámého důvodu neviděl svoji přítelkyni Karen. Tyreese v tomto díle opět zvažoval, jestli má zemřít, a nebo jít dál. Jenže teď mu v tom radily mrtvé postavy.

bd6

Lizzie a Mika opakovaly stejnou větu – Teď už je to lepší. Guvernér a Martin naopak říkali, že to teď není lepší. Beth zpívala píseň Struggling Man (Bojující muž) a Bob seděl na posteli.

Mimo tohle všechno Tyreese slyšel rádio. Později k Tyreesovi doběhl Rick, Glenn, Noah a Michonne, která mu usekla levou ruku katanou. Potom Tye odnesli do auta a snažili se ho dostat k ostatním členům skupiny. Po cestě Tye opět slyšel rádio, jak hlásí o vypalování věznic, kanibalismu atd. Když tohle všechno slyšel, přijal svůj osud a zemřel.

bd6

Tyreese v seriálu ztvárnil herec Chad Coleman, který se narodil v Richmondu ve Virginii. V roce 2009 byl zapojený do vývoje videohry Left 4 Dead 2 kde nadaboval postavu trenéra.

Nejvíce ho proslavila role v HBO seriálu The Wire, kde se objevil jako Dennis „Cutty“ Wise.

bd6

A nakonec pro vás máme video o Tyreesovi.

Pokud se vám tenhle článek líbil, napište svůj názor dolů do komentářů, také můžete navrhnout, o jakých postavách byste chtěli další články.

Článek pro vás připravil: Walter

[fbcomments]
ZDROJwikipedia.org
Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ