Digmen

Digmen

Filmový a komiksový maniak na webu TVGURU.cz
VEDOUCÍ REDAKTOR
Digmen
Poslední články, jejichž autorem je Digmen (zobrazit všechny)

Pokud se díváte na nadpis, tak správně, dnes se budeme bavit na téma plecháčů, kterým přiští rok v létě vyjde regulérní čtvrtý díl, a ten má být jakousi novou startovní čárou pro další trilogii. A že bychom se měli dočkat mnoha změn, je víceméně jisté. Menší nástin ohledně těchto změn, se dočtete níže a věřím, že to pro vás bude příjemné čtení.

Michael Bay, známý to vizionář a tvůrce megalomanských projektů (Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové a další), má sérii Transformers pod palcem již od samotného začátku. Po obrovském úspěchu prvního dílu natočil i díl druhý, kdy se snažil razit pravidlo, čím větší tím lepší. Kritika jej vyvedla z omylu, i průměrný snímek znova vydělal velmi slušné peníze. Po tomto zážitku však již chtěl plecháče nadobro opustit. Díkybohu nabídka, kterou dostal, se neodmítá, a tak natočil i třetí díl, ve kterém oblíbené plechové hrdiny, znova povznesl mezi elitní filmové trháky a s výdělkem přes 1,1 miliardy dolarů, bylo již víceméně jasné, že čtvrtý díl musí přijít. Samozřejmě s Bayem u kormidla.

tr401

Jak navázat na původní trilogii, ale přitom ji udělat úplně jinou a neméně zábavnou i trikově efektní? To je již úkolem pro samotného Baye. Právě on se nechal slyšet, že vše musí být do detailu promyšleno, avšak zapadající do určitého konceptu, který navrhl v úvodní trilogii. Hlavní představitelé první trilogie jsou bez výjimky seškrtání, a Bay je nahradil novými. Takže nečekejte Shiu LaBeoufa, Joshe Duhamela, Rosie Huntington-Whiteley či dokonce Megan Fox, připravte se na Marka Wahlberga (Méďa, Pot a krev atd.), Jacka Reynora nebo Stanleyho Tucciho. Ovšem nejen novými herci jsou čtvrtí Transformers jiní, vývojem museli chtě nechtě projít i samotní plecháči, a tak se můžete těšit na upgradovaného Optima Primea, Bumblebeeho a další z party.

tr405

Jelikož býval pan Bay sběratelem modelů automobilů, a jak známo, ve filmech o robotech hrají právě auta prim, i ve čtvrtém pokračování bude na co koukat. Kolem zdejšího textu se válí obrázky toho nejlepšího, s čím se ve filmu potkáte. A že je z čeho vybírat. Bugatti Veyron, Pagani Huayra, Camaro SS verze 2014, nový kamion, ve který se bude Optimus Prime transformovat a mnoho dalšího.

Příběhově se zatím po internetu válí pouze dohady. Z toho všeho jsem si utvořil malou teorii, kterou jsem zkombinoval se svými znalostmi univerza Transformers, a vyšla mi z toho docela zajímavá myšlenka. Vše by se mělo točit okolo znovuzrození Megatrona, v tomto snímku do podoby Galvatrona, a okolo jednoho žoldáckého transformera, který se živí lovem jiných robotů a který sbírá mrtvé roboty, kterými si vylepšuje své vlastní tělo. Vše zmíněné by se mělo odehrávat zhruba čtyři roky po třetím díle a na scénu zavítají údajně i Dinoboti, což jsou roboti, transformující se do podob prehistorických ještěrů.

tr403

Podstatná část filmu se točila i na půdě Číny a fotky, které jsem viděl, a to hlavně exteriéry, jsou okouzlující a budí ve mně vesměs pozitivní dojmy. Snímek je znova natáčen ve 3D a jen doufám, že se od posledně Michael Bay trošku polepšil, protože ve třetím díle moc 3D efektů nebylo. Každopádně budu čtvrté Transformers bedlivě sledovat, a určitě se spolu s nimi na zdejším webu ještě několikrát sejdeme. Pokud se chcete podělit o své poznatky, neváhejte je vepsat do komentářů. Budu velmi rád.

Napsal : Digmen

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ