Finále první poloviny 9. série seriálu The Walking Dead je za námi a zimní pauza opět před námi. Co nám přinesla letošní osmá epizoda neboli finále první poloviny? Nebudu lhát, když řeknu, že to největší haló vzbudili Šeptači, kteří se nám představili opravdu drsným způsobem. Mimo jiné jsme však mohli vidět, jak se mladý Henry zabydluje na Hilltopu nebo jak se daří Neganovi v Alexandrii. Tvůrci The Walking Dead rozjíždí novou hru, jak se jim to zatím daří? Čekají seriál lepší zítřky? Na to se podíváme v několika málo řádcích níže.

Finále první poloviny 9. série ukončilo příběh první poloviny série, který byl vskutku velmi barevný. Prvních pět epizod nám odhalilo události odehrávající se rok a půl po válceNeganem a jeho Spasiteli.páté epizodě, kde se s námi rozloučil Rick Grimes, nastal časový posun o dlouhých šest let a seriál nám představitel novou éru.

Co nám tahle nová éra přinesla? Zatím jsme po šesti letech viděli pouze tři epizody, ale i ty stačily na to, aby nám dokázaly, že seriál se pomalu vrací do starých kolejí. Příběh začíná být opět zajímavý a napínavý, výprava jednotlivých epizod už není tak zdlouhavá, jako tomu bylo např. u loňské série, kde se děj táhl hlemýždím tempem.

Šestiletý časový posun nám přinesl i několik nových charakterů, které se sice zatím moc neprojevily, ale i z pouhých tří epizod můžeme říci, že jsou velmi pozoruhodné a mají zajímavý příběh. Magna a Yumiko prokázaly, že to s naší skupinou myslí vážně a že si své místo na Hilltopu chtějí doopravdy vybojovat.

Comic Book

Říkáte si však, že tohle vše jsme již viděli? Máte pravdu. V seriálu jsme viděli už několikrát, jak naše skupina přijala nové členy, ze kterých se stali posléze zkušení bojovníci. Co tedy může příběh seriálu obohatit na tolik, že bude pro diváky ještě poutavý? Jaký dějový zvrat by mohl oslovit postupně odpadající fanoušky, které odradily poslední dvě série? Odpověď je prostá: Šeptači!

Netušíte, co jsou tihle podivíni zač? Nezoufejte. Tento kult má kořeny v komiksové předloze a pokud se chcete dozvědět něco málo o tom, co jsou zač, můžete si přečíst náš článek zaměřený především na ně, ZDE. V seriálu nám byli představeni zatím jen velmi okrajově, nicméně stačilo jen pár scén, abychom mohli říct, že se máme na co těšit.

Šeptači v seriálu vystupují zatím pouze tři epizody a již za tak krátkou dobu stihli napáchat spoustu škody. Nejhorší ránu zasadili naší skupině ve chvíli, kdy jeden z nich probodl Ježíše se slovy: „Jsi na místě, kde nemáš co pohledávat.“ Vražda Ježíše byla nečekaná a drsná. Pokud však tvůrci hodlají Šeptače ponechat alespoň částečně takové, jací jsou v komiksové předloze, byla vražda Ježíše pouze špička ledovce.

Nyní nás čeká tzv. zimní pauza, což znamená, že musíme vydržet několik měsíců, většinou dva nanejvýš tři měsíce. Po pauze se však můžeme těšit na dalších osm epizod, které nám ukáží, jak si naše skupina poradíkultem Šeptačů. Budou se však muset vypořádat nejen s novou hrozbou, ale také s novými lidmi, problémy z minulosti a Neganem, který opustil svou celu.

TRAILER NA DRUHOU POLOVINU 9. SÉRIE 

Není pochyb o tom, že se máme na co těšit. Musíme jen doufat, že se tvůrci budou držet stejné, ne-li ještě lepší, cesty, jaké se drželi v první polovině 9. série. A co říkáte vy na první polovinu 9. série? Jak se vám líbila osmá epizoda? Co říkáte na smrt Ježíše? Dejte nám vědět dolů do komentářů!

-reklama-