Digmen

Digmen

Filmový a komiksový maniak na webu TVGURU.cz
VEDOUCÍ REDAKTOR
Digmen
Poslední články, jejichž autorem je Digmen (zobrazit všechny)

S nemrtvými se poslední dobou roztrhl pytel. Po veleúspěšném The Walking Dead, a v nedávné době vydaném Z Nation, na nás zaútočí další mozkuchtiví zombíci v seriálu DEAD RISING : WATCHTOWER. Může nás tedy další zombie seriál přimět k tomu, abychom se ještě dívali ?

Jisté je jedno. Dead Rising je veleúspěšná videoherní zombie značka japonské firmy Capcom. Vzhledem k tomu, že má Capcom již dlouhá léta se zombíky zkušenosti v podobě jiné kultovní série – Resident Evil – tak právě po jejím vzoru chce nacpat do filmového a televizního průmyslu svou další provařenou značku. A Dead Rising by se mohla svézt na vlně popularity zombie seriálů.

drw

Všechno bude mít na starosti Digital Media a Crackle, pobočka společnosti Legendary, známé to filmové a distribuční studio. V těchto dnech oznámilo obsazení seriálu a vše doplnilo o fotografie z natáčení. Jistotou je, že se zde setkáme se známými seriálovými a filmovými herci. V hlavních rolích uvidíme Jesseho Metcalfa (Dallas), Rob Riggle (21 Jump Street), Meghan Ory (Once Upon A Time) či Dennise Haysberta (Sin City).

Vše by se mělo točit okolo party přežívajících v propuknuté celosvětové zombie epidemii a okolo novináře a fotografa Franka Westa. Nesourodá grupa, skládající se z několika různých charakterů musí chtě nechtě přežít v zamořeném světě (jako obvykle) a vypořádat se i s ostatními přeživšími lidmi a gangy (zde Pyrův motorkářský gang).

deadrising_day01_252LARGE

V oficiální synopsi se píše o tom, že vakcína, kterou lidstvo vyvinulo, nestačí pomáhat, a tak se zombie nákaza stále více rozšiřuje. Parta lidí musí přežít epidemii a zároveň se snaží najít to, kvůli čemu vlastně k epidemii došlo a zda nejde o vládní konspiraci. Nabízí se zde srovnání právě s The Walking Dead, kde je ústřední příběh hodně podobný (ikdyž více orientovaný na jednotlivé postavy a vztahy mezi nimi).

Režisérem Dead Rising: Watchtower se stal Zach Lipovsky, výkoným producentem pak známá postava Hollywoodu Lorenzo Di Bonaventura (Transformers, G.I.Joe či RED). Jakmile bude hotovo, nejdříve půjde snímek i jeho epizodická podoba přes distribuční kanály Crackle, později je plánováno vydání na všech ostatních možných formátech (VOD, DVD, BD, atd.).

Může tedy Dead Rising zaujmout ? Nebo už máte dost všech těch oživlých mrtvol a virových nákaz ? Podělte se s námi v diskuzi.

[fbcomments]

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ