Sedmý díl byl spíše jakousi přípravou na blížící se finále šesté série. Děj se sice vyvíjel, dokonce nám nabídl i postavu Ohaře, který byl považován za mrtvého, na konci se ale nic moc podstatného, co by zvrhlo děj neudálo. Jak se zdá, tak se žádného velkého převratu až do posledních dvou dílů nedočkáme a ty předchozí nás měli pouze dostatečně navnadit na to, co přijde. Konečně nám tvůrci nabídli název dílu, u kterého alespoň částečně víme, o koho půjde. Rozbor traileru a spoilery k osmému dílu s názvem „Nikdo“ jsou pro vás přichystány níže.

tyrion_

SHRNUTÍ MINULÉHO DÍLU SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE

-„Cersei odpoví na žádost„- oficiální spoiler. V traileru můžete vidět zástupce Víry, jak jdou pro Cersei, aby podstoupila soud za své hříchy. Ta s Horou za zády pronese „Volím násilí“ a nechá vrabčáky v čele s Lancelem pravděpodobně povraždit. Dočkáme se tedy spousty krve a drcení hlav na styl Oberyna Martella. Potom se rozhodne Vrabčákovu žádost vyslyšet a dorazí na onen soud, kde zvolí zkoušku bojem. Kdo proti neporazitelnému Horovi nastoupí? Velkým favoritem je jeho bratr Sandor Clegane.
cersei

_
-Na druhé straně v Řekotočí se Jaime setkává se svou starou přítelkyní Brienne, která přijela na žádost lady Sansy, aby přesvědčila Černou rybu k podpoře Starků. Brienne stojí před těžkou volbou, má požádat Černou rybu o kapitulaci a tím selhat ve svém úkolu, nebo se má postavit proti svému příteli Jaimemu? To samé rozhodnutí ale čeká i jeho. Vzhledem k odpovědi „Miluju Cersei a pokud musím zabít každého Tullyho, abych se k ní mohl vrátit, pak to udělám“ se zdá, že se ale žádná mírová dohoda konat nebude.

brienne

Druhou možností, jak se bude děj v Řekotočí dále vyvíjet je ten, že se Černá ryba nechá přesvědčit ke kapitulaci a společně se svou armádou odejdou na Černý hrad.

Aryin boj s prohnanou Waif zdaleka ještě neskončil. I když si Waif myslí, že je dívka po smrti a ona tak splnila svůj úkol, opak je pravdou. Arya bude čelit další zkoušce a určitě se nevzdá jen tak, rozhodne se pomstít a jak název dílu napovídá, konečně se stane „Nikým“. Do děje se připlete i Jaqen H’ghar, který si ověří, co se Arya od něj naučila.

noone

…pokračování na další straně…

1
2
DALŠÍ ►
Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ