V New Yorku na nedávném Comic Conu byl odhalen první pohled na druhou sérii Star Trek: Discovery. A nečekaně byl fanouškům představen i legendární pan Spock, s plnovousem. To uvedlo skalní fanoušky do hlubokého šoku, v bohaté historii Star Treku, která sahá až do roku 1966, totiž Spocka „hipstera“ nepamatují.

Trailer obsahuje jednu Spockovu repliku: „Jako dítě jsem měl jednu a tu samou vizi, znovu a znovu. Teď už chápu, kam to musí vést.“ Zdá se, že tato věta je spojena s tajemstvím sedmi signálů, které budou ústředním tématem druhé sezóny seriálu. Dozvíme se také, že Spock byl vychován stejnými rodiči jako hlavní hrdinka seriálu Michael Burnham, kterou hraje Sonequa Martin-Green, avšak nejsou přímí sourozenci.

Ethan Peck si střihne roli, v které v původním Star Treku exceloval Leonard Nimoy a po něm Zachary Quinto v posledních třech Star Trek filmech.

Napříč dvaapadesátiletou historií seriálů, filmů, paralelního a zrcadlového vesmíru zůstává pan Spock jediným členem původní posádky, který se rozprostírá v každé Star Trekovské éře,“ uvedl spoluautor Star Trek: Discovery, výkonný producent Alex Kurtzman v prohlášení, když bylo Peckovo obsazení poprvé ohlášeno.

„Velký Leonard Nimoy, po něm brilantní Zachary Quinto, přinesli nenapodobitelnou lidskost postavě, která byla vždy rozkročená mezi logikou a emocemi. Celé měsíce jsme hledali herce, který by rád přinesl vlastní pojetí role. Herce, který by stejně jako jeho předchůdci ztělesňoval Spockovy nejvýraznější vlastnosti jako empatie, logika, intuice, soucit, zmatenost a touhu. Ethan Peck vešel do místnosti a všechny tyto vlastnosti nám ukázal, uvědomuje si svou odpovědnost vůči Leonardovi, Zackovi a fanouškům a je připraven čelit výzvě v rozšiřování Spockova odkazu. V tomto duchu jsme nadšeni, že ho přijmeme do rodiny.“, dodal Kurtzman.

Peck je vnukem Gregoryho Pecka, slavného herce, který získal cenu akademie za roli Atticuse Finche ve filmu „Jako zabít ptáčka“ (1962).

Druhá série Star Trek: Discovery se aktuálně natáčí v Torontu a premiéru bude mít v lednu 2019. Co na to, že se v seriálu objeví Spock říkáte? Líbí se Vám jeho nový vzhled?

(Foto: Michael Gibson/CBS)
-reklama-