Jednou z nejzásadnějších otázek je, co způsobilo zombie virus a následnou apokalypsu decimující vyspělou civilizaci. Tvůrce Robert Kirkman se už několikrát nechal slyšet, že původ viru nikdy neprozradí, ačkoliv ho zná. Nicméně seriál není vždy řízen tím, co komiksový mág chce. AMC se totiž rozhodlo, že ukojí fanouškovskou zvědavost. Nebo je tomu úplně jinak?

Jestli jste předpokládali, že na počátku toho všeho šílenství byla biologická zbraň, která se vymkla z rukou, zmutovaný kmen prasečí chřipky či dokonce Boží hněv, vyvedu vás z omylu. To, co způsobilo, že mrtví opustili své hroby a vydali se požírat vše, co se hýbe, jsou obyčejné prací tablety.

Samozřejmě se jedná o ohlas na nový trend, kdy mladí po celé světě pojídají gelové prací tablety a riskují tak své zdraví. Z tohoto důvodu AMC nasdílelo fotografii chodce, kterému z úst vytéka pestrobarevná tekutina s teorií, že právě tento neobvyklý stravovací návyk stojí za vznikem zombie viru.

Zdroj: Twitter – We’re not saying that eating Tide Pods started the walker apocalypse. We’re not saying it didn’t, either. But please guys: stop eating soap. #TWD

Situace je alarmující. Kvůli pozření pracích tablet bylo mnoho mladistvích hospitlizováno. Kromě zvýšeného krevního tlaku dochází k záchvatům, ale také k plné ztrátě vědomí.

A tak se zástupci AMC rozhodli přidat ke společnosti Proctor & Gamble a vyrazili do boje. Doufejme, že tento fenomén brzy skončí a nebude se kromě zkažených žaludků řešit i zombie apokalypsa. :)

-reklama-