Nikdo neočekával, že se to může stát. A jak by táké mohl. Carl byl pro Ricka vším. Jeho hnacím motorem a majákem naděje. Ještě na začátku osmé série se zdálo, že Rick Grimes odejde do zaslouženého důchodu a Carlovi předá své žezlo, respektive revolver. O to větší šok byl, když se Carl přidal do dlouhé řady zesnulých a zdá se, že dokonce ani Rick na sebe nenechá dlouho čekat.

 

Je přirozené přemýšlet nad tím, co se stane dál. Jedno je však jisté. Nadcházející velké komiksové příběhy již nikdy nespatříme.

 

1. Osud Andrey (Michonne)

Zdroj: Comicbbok

Stejně tak jako v komiksu, si Rick našel spřízněnou duši. Nebyla to Andrea, jak se mohlo na samém počátku seriálu zdát, ale oddaná přítelkyně Michonne. Z jedné vášnivé noci mezi nimi vznikl opravdový vztah, který překonal nejedno příkoří. Jenže svět The Walking Dead je krutý a lásce nepřeje. Rick Grimes během života přišel hned o několik žen – Lori, Jessie. V komiksu dokonce přišel i o tu nejdůležitější – Andreu. Dalo by se tedy očekávat, že podobný osud stihne taktéž Michonne. V současné době to ale spíš vypadá, že to bude Michonne, kdo vykope hrob pro svou ztracenou lásku.

2. Carlův vztah s Neganem

Zdroj: Insider

Jedním z nejoblíběnějších komiksových příběhů je bezesporu právě ten o podivném přátelství Carla a Negana. Po válce byl Negan uvězněn v Alexandrii a Carl za ním začal docházet. Brzy se mezi nimi vytvořilo pouto. Carl Neganovi zkracoval dlouhou chvíli za mřížemi a Negan mu na oplátku pomohl zvednout sebevědomí. Právě kvůli Neganovi přestal nosit pásku přes oko a přijal svůj vzhled. Malý náhled do shipu „Nerl“ jsme získali prostřednictvím epizody “Sing Me A Song”. Už tehdy bylo zřejmé, že šarmantnímu padouchovi na mladém Grimesovi záleží. Bohužel jejich potencionální přátelství skončilo dříve, než mělo šanci začít.

3. Carlův odchod na Hilltop

Zdroj: tvserial.it

Čas letí a je zcela přirozené, že děti chtějí vystoupit ze stínů svých rodičů a postavit se na vlastní nohy. Tak to bylo i v případě Carla. Zatímco v komiksu opustil Alexandrii a vydal se na zkušenou na Hilltop, kde získal možnost učit se kovářskému řemeslu, v seriálu se mu jednání na vlastní pěst stalo osudným. Hilltop se pro něj mohl stát novým domovem, kde mohl začít nový život, prožívat nové lásky a stát se mužem.

4. Whisperers

Zdroj: youtube.com

Ve sporu se skupinou Whisperers hrál Carl významnou roli. A to především díky jeho vztahu s dcerou vůdkyně Alphy. Lýdie byla zajata, odvedena na Hilltop a následně vězněna. Jediný, kdo projevil s mladou dívkou soucit, byl právě Carl. A jak to už bývá vzniklo mezi nimi silné pouto. Prostě love story jak blázen. Brzy se samozřejmě objevily komplikace. Alpha chtěla získat svou dceru zpět a Carl o svou vyvolenou nehodlal přijít. Dá se říct, že jejich láska položila základy války s Whisperers.

Zatímco je takřka jisté, že se v seriálu Whisperers objeví, nedá se odhadnout, zda bude součástí příběhu i zápletka podobná té s Carlem a Lýdií. I když se najde vhodná mužská postava, nikdy to už nebude Carl Grimes.

 

Tyto a mnohé další příběhy se nikdy nedostanou na televizní obrazovky, ale nezoufejte. Tvůrci zajisté vymyslí jiné způsoby, jak zachovat to podstatné. Nebo v to alespoň můžeme doufat.