Akademie ztrácí zájem veřejnosti a tak se v zoufalství chytá stébla.

V posledních letech začala rapidně klesat sledovanost předávání Oscarů a tak Akademie přichází se změnou, která by měla ztracené diváky přivést zpět. A tak se rozhodla, že zavede cenu za Nejlepší populární film. Ta je přesně tím, co si myslíte. Šancí pro blockbustery jako jsou poslední Rychle a Zběsile, Black Panther, či Mission: Impossible – Fallout vyhrát zlatou sošku.
Že to zní divně? To není všechno. Méně populární kategorie, které tolik lidí neřeší, chtějí přesunout do reklamních pauz, čili uvidíte jen proslovy a děkovačky. Tím docílí třetí změny a to zkrácení délky celé události na tři hodiny. Nakonec by chtěli změnit datum předávání, aby bylo o měsíc dříve než dosud bylo.

Udrží si Oscar svou prestiž, nebo si právě kope vlastní hrob? To zjistíme v horizontu několika let.
Zdroj: wallpapercave.com

Nesmyslnost tohoto kroku ještě podtrhuje několik faktů, jako například ten, že mnohdy Cenu za nejlepší film opravdu dostávají blockbustery. Jenom si vzpomeňte na Titanic, Návrat krále, Gladiátora, nebo Statečné srdce. Druhá skutečnost, která má na změně podíl je politický aspekt udílení cen – Moonlight byl nejenom organizační přešlap, ale taky absolutní zhovadilost, protože k nejlepšímu snímku měl na míle daleko. Prostě když chce Akademie oceňovat menší snímky, tak ať je připravená nést následky, protože tím nenaláká tolik lidí.
Na očividnou hloupost rozhodnutí zařadit novou kategorii, pro „populární filmy“ poukazují i zahraniční kritici. A vysvětlení Akademie? Pokud bych parafrázoval, bylo to něco ve stylu „Chceme jít s dobou.“
Prvně si podřezali větev zapojením politiky a teď to chtějí dokončit částečnou transformací do Cen MTV.
Může to vyznívat, že mě tahle změna dost naštvala a to je vlastně pravda, protože být svědkem toho jak si pro Cenu akademie půjde Black Panther…
Inu, nemá cenu dělat ukvapené závěry a třeba si Akademie uvědomí kam spěje. Nebo taky ne. My můžeme jen sledovat a doufat, že se z toho nestanou druhé České lvy, nebo nedej bůh Řád práce.
Děkuji Akademii a co si o tom myslíte vy?

 

-reklama-