O tomhle seriálu jste už určitě slyšeli. Nebo ne? Váháte, jestli se začít dívat? Tak je tento článek právě pro vás.

Server SheKnows nedávno zveřejnil 10 důvodů, proč začít sledovat seriál The 100 a já ho pro Vás přeložila. Takže pokud nevíte, jak se k tomuto seriálu postavit a jestli je dost dobrý na to, abyste ho začali sledovat, zde máte 10 důvodů, proč to určitě stojí za to.

1) Zajímavé sci-fi
The 100 se chová trochu jako Hunger Games – přežijí jen ti nejsilnější. Jen je děj situován v neznámém světě zamořeném radiací, a tyhle děti začínají založením nové kolonie a objevují úplně nový svět.

2) Tvůrci se ničeho nebojí
Toho, o kom jsme si mysleli, že bude mít hlavní postavení v ději, potkal hned ze začátku nemilý osud. Ani podvodní a jiné nestvůry a deformace na sebe nenechaly čekat. Seriál neztrácel čas dostáním se do dramatu a zatím nejeví žádné známky, že by od toho měl upustit.

3) Jedinečné postavy
Vzhledem k tomu, že všechny tyto děti jsou vlastně kriminálníci, v pilotním díle jsou nám představeny nepředvídatelné postavy. Nejsou tu žádní „dobří“ ani „zlí“, jak je známe, což nám poskytuje skvělý vývoj postav během celého seriálu.

4) Pán much potkává Zenon
Zetus Lapetus rozhodně nepatří do slovníku těchto dětí, ovšem myšlenka vesmírné kolonie je trochu podobná Disney filmům. Nicméně, tento seriál se zaměřuje spíše na politiku v tomto novém světě. Uvidíme, co se stane, když jsou dříve věznění teenageři vypuštěni do nového světa.

5) Úplně nový svět
Tohle je jedno z nastavení, u kterého si přejete, abyste ho jako první vymysleli vy. Je to opravdu jedinečné – myšlenka opuštěné, radioaktivní planety, na kterou se lidé vrací po téměř celém století. Možnosti toho, co tu děti mohou nalézt, jsou nekonečné.

6) Mladí dospělí v tom nejlepším světle
Žánry pro mladé dospělé postupně přebírají trh zábavy. Od knížek po televizi, tyto dějové linie se objevují všude. The 100 nemá další z opakujících se dějových linií, je to něco úplně nového a originálního.

7) Velmi dobrý vzhled
A to se nevztahuje jen na herce. Kinematografie tohoto seriálu je nádherná. Televizní průmysl se poslední dobou velmi zlepšuje, všechno vypadá více a více jako v kině. Při sledování tohoto seriálu se budete cítit, jako byste zrovna seděli v kině, pokud je vaše televize (či monitor) dostatečně velká.

8) Žádná všední romantika… zatím
V seriálu neuvidíte žádné komplikované milostné příběhy o tom, jak najít štěstí a opravdovou lásku. Alespoň zatím ne. Každopádně romance není moc vysoko na žebříčku priorit, když tu stále hrozí smrt. I když má každý rád dobrý milostný příběh, také oceníme seriál, ve kterém to není hlavním bodem příběhu.

9) Nemáte pocit, že je to jen pro mladé
Seriál má elegantní předpoklad, díky kterému se skvěle hodí pro teenagery, ovšem také snadno přechází do více dospělých témat. Dialog vás nenutí protáčet očima, pokud to není úmyslné.

10) Žádné dámy v nesnázích
Tyhle dívky se netřepou strachem a neberou „ne“ jako odpověď. Zatímco Clarke zaobírá roli nepochopené, ale stále statečné dívky, Octavia je více lehkomyslná s prudkým přístupem.

Stále nevíte, jestli je to to pravé pro Vás? Podívejte se na první epizodu a posuďte sami!

-reklama-