Káždý musí jednou zemřít. Krutá pravda které se občas nevyhne ani naše oblíbená postava. Někdy je to slavnostní a někdy se ani nestihneme patřičně rozloučit. No i přesto nás to zasáhne neuvěřitelným způsobem. Připravte si kapesníčky, protože tohle je 10 nejsrdceryvnějších úmrtí v historii filmů.

 

10. Trosečník — Wilson

tuli.info

Technicky se nejedná o člověka a technicky ani neumřel, ale rozhodně už nikdy nebudete tak emocionálně rozrušení ze ztráty jiného volejbalového míče.

Poté co se Chuck Noland ocitá sám na opuštěném ostrově, musí zjistit jak přežít. S tím mu pomáhá volejbalový míč značky „Wilson“. Chuck mu namaloval obličej a přilepil vlasy, aby více připomínal člověka. Vedli spolu hluboké rozhovory a vymysleli plán, jak se z ostrova dostat.

Zatímco Chuck spal, Wilson se skutálel z raftu a odplaval z Chuckova dosahu. Sledování následné reakce Toma Hankse je jedním z nejvíce znepokojivých okamžiků, které si umíte představit.

 

 

9. Marley a já — Marley

sky.com

Příběh který všichni známe a bohužel ho většina z nás i zažila. Marley a já je o mazlíčkovi, který se stal součástí rodiny. Protože se ovšem psi nedožívají tak vysokého věku jako my, umírá dříve než páníček. Pokud potřebujete zfilmovaný důkaz toho, že pes je nejlepším přítelem člověka, tento snímek vás jistě přesvědčí.

Tento příběh je hrůzostrašný hlavně proto, že je tak bolestivě pravdivý. Všichni jsme měli zvířecího společníka, který si našel v našem srdci zvláštní místo a říct mu sbohem, to skutečně není lehké.

Možná že je tohle všechno až příliš filosofické na film o psovi, který popravdě není až tak dobrý. Ovšem jeho konec, ten vás bezesporu zasáhne.

 

 

8. Harry Potter a Fénixův řád — Sirius Black

harrypotter.wikia.com

Po třech filmech, ve kterých si Harry konečně vybudoval poslední rodinný vztah se svým kmotrem Siriusem, se jeho smrt jeví jako jedna z největších ran ze série.

Při bitvě mezi Fénixovým řádem a spoustou Smrtijedů se Sirius a jeho přátelé vrhli do boje, aby zachránili Harryho bandu. Jakmile se zdálo, že je přeci jen vyhráno, Ballatrix vyřkla smrtelné zaklínadlo a mávla hůlkou směrem k Siriusovi.

Ikdyž se jistě i Dobby zařadil vysoko na žebříčku bolestivých dětských vzpomínek, Siriusova smrt přináší o dost více temnoty do už tak stále krutější série.

 

 

7. Star Trek II: Khanův hněv — Spock

usatoday.com

Spock, poloviční Vulcanec který definoval celé generace fanoušků sci-fi. Vždy se rozhodoval logicky a bez emocí, o to více bylo smutné sledovat, jak se obětuje pro záchranu svých přátel.

Spock se rozhodl ustoupit potřebám většiny a opravit warp pohon v radiační komoře, díky čemuž sice může Enterprise uniknout, ale on sám je vystaven vysoké radiaci. Velící důstojník Kirk se o hrdinském činu dozvídá příliš pozdě na to, aby ho mohl zastavit nebo zachránit. Zatímco Spock pomalu podléhá radiaci, vede s Kirkem velmi dojemný rozhovor.

V žalu jsme nezůstali příliš dlouho, neboť hned v dalším filmu se Spock opět vrací mezi živé.

 

 

6. Vykoupení z věznice Shawshank — Brooks

moesucks.com

Vykoupení z věznice Shawshank je již dlouho považováno za jeden z nejlepších, ne-li nejlepší, film všech dob. Na IMDb se stále drží na vrcholu seznamu 250 nejlepších filmů. Není tedy překvapením, že se ve filmu objevila památná smrt. Tuto čest měl knihovník Brooks.

Brooks je mírumilovný člověk, který si už zkrátka zvyknul na život ve věznici. Poté co byl propuštěn zjišťuje, že svět ve kterém má žít už nepoznává. Bere tedy svůj osud do vlastních rukou.

Sledovat člověka který předstírá sebevraždu je velmi nepříjemné. Zvláště pak, když vyřezal nápis „Tady byl Brooks“ do trámu, na kterém se hned poté oběsil. I přes jeho zločiny bylo těžké vidět dobrého muže trpět systémem, který ho zklamal.

 

 

5. Pán prstenů — Boromir

factpile.wikia.com

Nejhrdinštější smrt všech dob. Boromir bojoval do posledních sil, aby ochránil své přátele. Už nikdy nepocítíte takovou nenávist, jako když hledíte do očí náčelníka Uruka-hai poté, co vystřelil poslední šíp. Buhůžel ani Aragon spěchající na pomoc nemůže se třemi šípy v hrudi moc udělat.

 

 

4. Serenity — Hoban Washburne

tv.avclub.com

Po nespravedlivě krátké sérii Firefly se čtrnácti epizodami fanoušci vyžadovali více. Vzniklo tedy osudové DVD s názvem Serenity.

Je důležité si uvědomit, že ačkoliv byl seriál krátký, spousta lidí si postavy velmi oblíbila. Proto pro ně muselo být nepředstavitelné, sledovat tak krutou smrt oblíbeného pilota.

Poté co vesmírná loď Serenity čelila leteckému útoku, se posádce podaří velmi drsně přistát. Všichni si už myslí, že nejhorší mají za sebou, v tom se ovšem pletou.Kapitán je zrovna uprostřed věty, když se mu do hrudi zaráží kopí. Manželka se ho snaží probudit, ovšem marně.

 

 

3. Do oblak — Ellie

revbrentwhite.com

Hned prvních deset minut nás všechny emočně rozvrátilo. Poté co se Carl a Ellie seznamují, můžeme pozorovat jak se jejich společný život vyvijí. Radostné chvilky ze svatby a koupě domu, ale i temné časy.

Až do poslední chvíle kdy jsou oba staří a šedí, jsou spolu velmi šťastní. Ellie naneštěstí umírá dříve, než si stihne splnit svůj dětský sen.

 

 

2. Most do země Terabithia — Leslie Burke

isamumuhai.wordpress.com

Vše začíná jako milé rodinné dobrodružství dvou dětí, které naleznou útěchu ve vzájemném přátelství. To se ovšem rychle mění na traumatizující zobrazení toho, jak může být osud krutý. Pokud jste tento film neviděli, možná bude lepší když ho ani neuvidíte. Ušetříte si tak mnoho boleti.

12letý Jess a jeho kamarádka Leslie si vytvářejí svůj vlastní fantazijní svět, ve které mohou být hrdiny, králi, královnami, zkrátka vším po čem touží. Vše co je zapotřebí, je přejít na druhý břeh potoku. Leslie se jednoho dne rozhodla, že poprvé vyrazí sama bez Jesse. Přejít potok se jí ovšem už nepodaří. Tuto smutnou zprávu se Jess dozvídá až od svých rodičů.

 

 

1. Zelená míle — John Coffey

dvdtalk.com

Zelená míle je skutečně výjimečný film. V průběhu tří hodin se postupně dozvídáme, jak dokázaly předsudky odsoudit nevinného člověka k trestu smrti.

John Coffey má dar, díky kterému může léčit. Proto když nalézá dvě zmasakrované dívky, chce jim přirozeně pomoct. Nejen že jim už pomoci nedokázal, ale dokonce byl odsouzen za jejich chladnokrevnou vraždu.

Coffey je ztělesněné dobro v jeho nejjasnější a nejčistší podobě. Má dar vzkřísit umírající a léčit rakovinu, i přesto je nucen trpět za nejhorší čin lidstva. To, že nesnese při popravě kuklu kvůli strachu z tmy, je symbolické stejně tolik, jako je to smutné a srdcervoucí.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz