Přestože byl film „Tenkrát v Hollywoodu“, anglicky „Once Upon a Time in Hollywood“, uveden prvním divákům již v květnu a americké a kanadské premiéry se dočkal koncem července, do zbytku světa dorazí až v polovině srpna. Režisér Quentin Tarantino ale v rámci přípravy doporučil 10 filmů, které jeho devátý film inspirovali, a každý by je měl vidět před vstupem do kina.

Filmy jsou natočeny v 60. a 70. letech, tedy v stejné době, kdy se odehrává i „Once Upon a Time in Hollywood“. Zároveň také doporučujeme zhlédnout předešlých osm filmů od Tarantina, protože je filmu skryto několik referencí, a přečíst si o vraždách Tate-LaBianca.

„Dům sedmi rozkoší“ / „The Wrecking Crew“ (1968)

Matt Helm (Dean Martin) je přeřazen do nejmenované tajné agentury, aby zajistil a zničil skupinu Contini. Tato skupina se snaží získat miliardu amerických dolarů, aby mohla zničit světovou ekonomiku. Ve snímku hraje i brutálně zavražděna Sharon Tate, kterou v „Tenkrát v Hollywoodu“ ztvárňuje australská herečka Margot Robbie. 

FOTO: reprofoto YouTube

„Cesta pistolníka“ / „Gunman’s Walk“ (1958)

Rančer Lee Hackett nejradši nepříjemnosti urovnává se zbraní v ruce. Oba syny vychoval podle svého, starší Ed ho napodobuje natolik, že je obžalován z vraždy míšence. mladší syn Davy je však úplným opakem otce i bratra, porušuje vžitá pravidla a dokonce navštíví sestru zavražděného, která ho přitahuje. Lee začíná chápat, že způsob jeho života nebude fungovat napořád. Nedokáže se s tím smířit a hrozí ještě větší tragédie…

„Lupiči z Arizony“ / „Arizona Raiders“ (1965)

Loupežná banda je rozprášena vojáky americké armády. Při pokusu o útěk jsou zajati Clint (Audie Murphy) a Willie (Ben Cooper). Oba jsou odsouzeni na 20 let. Mezi tím se formuje nová banda z přeživších členů. Jejich vůdcem se stává Montana (George Keymas), se kterým má Clint nevyřízené účty. Kapitán Andrews je pověřen tuto novou bandu polapit a tak si na pomoc bere dva zajaté členy, Clinta a Willieho, z kterých učiní rangery.

„Kaktusový květ“ / „Cactus Flower“ (1969)

Noční ulice, mladá dívka v noční košili házející do schránky dopis, poté doma naplno pouštějící plynové kohoutky, protože jí opustil milenec. Zoufalou Toni (Goldie Hawn) zachrání soused Igor (Rick Lenz). Své rozhodnutí Dr. Julian Winston (Walter Mathau) zdůvodnil tím, že nemůže opustit svou manželku. Problém je ale v tom, že žádnou nemá a jen se potřebuje Toni zbavit. Požádá sestru ze své ordinace (Ingrid Bergman), aby v roli jeho choti zaskočila. Řítící se události pak už nelze zastavit.

FOTO: reprofoto YouTube

„Bob a Carol a Ted a Alice“ /  „Bob & Carol & Ted & Alice“ (1969)

Dokumentarista Bob (Robert Culp) prožije s manželkou Carol (Natalie Woodová) víkend ve volnomyšlenkářské skupinové terapii. Ted a Alice (Elliott Gould a Dyan Cannonová) tvoří sice tradičněji založený pár, ale vždy si rádi poslechnou vyprávění o provokativních dobrodružstvích „osvícené“ dvojice. Jednoho dne jsou však přizváni prožít si takovou historku na vlastní kůži.

„Bezstarostná jízda“ / „Easy Rider“ (1969)

Dva hippies, Billy a Wyatt, právě vydělali nějaké peníze na drogách a tak stočili řidítka svých motorek na východ a vyrazili z horkého Los Angeles do vzdáleného New Orleansu na karneval. Film vypráví o jejich bezstarostné cestě, kde můžeš kdykoli zastavit a dát si marihuanu, opít se nebo se nevázaně pomilovat s místními krasavicemi. Nic nelze předem plánovat a předvídat.

FOTO: reprofoto YouTube

„Bitva v Korálovém moři“ / „Battle of the Coral Sea“ (1959)

Píše se rok 1942, posádka americké ponorka na průzkumné misi vyfotografuje japonské letadlové lodě v Korálovém moři. Krátce poté Japonci Američany napadnou, ponorku potopí a posádku odvedou do zajateckého tábora. Nepřátelé je ale nemohou zlomit, právě naopak. Spojí svoje síly s britskými a australskými zajatci a pokusí se o útěk.

„Model Shop“ (1969)

Bývalá prostitutka Lola pracuje nyní jako fotomodelka v shopu v Los Angeles. Chce si co nejdříve vydělat hodně peněz, protože je francouzského původu a táhne ji to zpět domů. Je rozvedená a ve Francii žije její dítě. Na ulici se seznámí s mladým mužem,který má brzo rukovat do války ve Vietnamu, a oba dva si navzájem v tíživých situacích pomohou.

„Getting Straight“ (1970)

Válečný veterán z Vietnamu, Harry Bailey, se chce přihlásit na vysokou školu. Navzdory skutečnosti, že Harry je mnohem starší a zkušenější než většina studentů, je aktivním členem studentského hnutí. Ale Harry má problém. Chce být učitelem a profesoři se mu snaží vysvětlit, že učit, je jen jedno z mnoha povolání a možná ne to nejlepší.

FOTO: reprofoto YouTube

„Hammerhead“ (1968)

Na žádost britské tajné služby se agent Charles Hood (Vince Edwards) ujímá případu Hammerhead. Vyšetřování jej přivádí až na portugalské pobřeží, kde se mezinárodní terorista Hammerhead (Peter Vaughan) vystupující před světem jako zámožný sběratel erotických artefaktů chystá zmocnit tajných plánů obranného systému NATO. Hood, vydávající se za prodejce sbírky pornografie, ovšem nepočítal s tím, že se mu do práce připlete žena (Judy Geeson).

„Tenkrát v Hollywoodu“ režiséra Quentina Tarantina v hlavních rolích s Leonardem DiCapriem, Bradem Pittem, Margot Robbie a Al Pacinem v kinech od 15. srpna. 

-reklama-
Podělte se o svůj názor: