Letos tomu budou už dva roky, co jsme dostali tu nejkontroverznější řadu seriálu American Horror Story vůbec. I přesto, že šestá řada nesklidila mezi kritiky ani mezi fanoušky mnoho úspěchu, jedno se jí upřít nedá. Obsahovala jedny z nejdrsnějších smrtících scén. Krutost, potoky krve, násilí, sexualita apod. je něco, co American Horror Story není rozhodně cizí. Zajímá Vás, jaké byly ty nejbrutálnější scény šesté série American Horror Story, která nesla podtitul Roanoke? To se dozvíte níže!

11. LEE HARRIS (ADINA PORTER)

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Epizoda úmrtí: Chapter 10

Finále šesté řady bylo pro mnoho fanoušků American Horror Story velkým zklamáním, jelikož se v něm prakticky skoro nic nestalo. Asi největším dějovým zvratem finále šesté řady byla smrt Lee Harris, která se stala poslední přeživší televizní show Return to Roanoke: Three Days in Hell. Herecký výkon Adiny Porteršesté řadě byl skutečně výtečný, o tom není pochyb. Její charakter se dá považovat za hlavní postavu Roanoku, a proto není divu, že dostala tak velkolepou smrt. Lee byla zastřelena Priscillou, načež jiskra, kterou způsobil výstřel, vznítila plyn, díky čemuž celý dům explodoval.

10. AGNES MARY WINSTEAD (KATHY BATES)

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Epizoda úmrtí: Chapter 7

Na předchozí straně zmiňuji, že výkon Adiny Porteršesté řadě je vskutku výtečný. Byl by hřích, kdybych to samé neudělal u Kathy Bates, která je hned druhou herečkou v této řadě, která podala opravdu neuvěřitelný výkon. Kathy ztvárňuje schizofrenii trpící ženu Agnes, která žije v domnění, že je tzv. Řeznice – role, kterou ztvárňovala v televizní show My Roanoke Nightmare. Kathy coby Agnes je úžasná, a především velmi uvěřitelná. Její smrt je velmi nečekaná a krutá, přesně taková, jaká je pro American Horror Story typická.

9. RORY MONAHAN (EVAN PETERS)

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Epizoda úmrtí: Chapter 6

Postava Roryho Monahana se v šesté řadě moc neohřála, stejně tak ani její představitel Evan Peters. Summa summarum jsme jej viděli tak ve třech epizodách, když nebudu počítat flashbacky některých postav. Každopádně ani Roryho smrt nebyla procházka růžovým sadem. S domněním, že všechny historky týkající se domu jsou lež, je brutálně zavražděn duchy sester Mirandy a Bridget Janových.

8. ELIAS CUNNINGHAM (DENIS O’HARE)

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Epizoda úmrtí: Chapter 5

„Nejsem blázen! Jsem akademik. Jsem autor!“ Přesně to jsou slova dr. Eliase Cunninghama, kterého ztvárnil skvělý herec Denis O’Hare. Ten bohužel v šesté řadě příliš prostoru nedostal, nicméně i za tu krátkou chvíli, co jsme jej mohli vidět, na nás jeho charakter udělal dojem. Víc však než jeho charakter, na nás udělala dojem jeho smrt, která byla velmi rychlá a dosti nepříjemná pro slabší povahy.

7. MONET TUMUSIIME (ANGELA BASSETT)

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Epizoda úmrtí: Chapter 9

Když si říkáte, že už nic nemůže být horší, posednou jednu z vašich dvou kamarádek, respektive spolu přeživších, temné síly, které ji začnou ovládat. Přesně tuto nepříjemnost zažila Monet, postava Angely Bassett. Ta totiž neudržela svou pusu zavřenou, za což zaplatila svým životem.

6. MATT MILLER (ANDRÉ HOLLAND)

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Epizoda úmrtí: Chapter 7

André Holland, nová tvář v rodině American Horror Story, kterou jsme však viděli zatím jenom v šesté řadě, kde ztvárnil skutečného Matta Millera, který se tak trochu zamiloval do lesní ženy Scáthach. Naneštěstí pro něj to nebyla její hraná verze, kterou ztvárnila Lady Gaga, ale opravdová čarodějka z lesa, která odrazuje už jenom svým vzhledem. Každopádně všechno má své následky a ani tajný poměr Matta s čarodějkou Scáthach, nezůstal bez následků. Když jej jeho bývala žena, Shelby, přistihne při sexu s lesní čarodějkou, zaslepí ji hněv a umlátí Matta k smrti pohrabáčem.

5. SHELBY MILLER (LILY RABE)

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Epizoda úmrtí: Chapter 8

O Shelby Miller byla řeč již na předchozí stránce, jelikož právě díky Shelby se její bývalý manžel, Matt Miller, umístil na tomto žebříčku. Shelby totiž, jak jsem zmínil již dříve, v zápalu hněvu zavraždila svého bývalého muže. Bohužel i Shelby je nucena potýkat se s následky svých činů, a to v podobě výčitek svědomí. Shelby totiž neunesla tíhu svých činů a všeho, co se v domě dělo, a proto raději, poměrně drasticky, ukončila svůj život.

4. AUDREY TINDALL (SARAH PAULSON)

Epizoda úmrtí: Chapter 9

Pravděpodobně nejuřvanější charakter šesté série a možná i American Horror Story vůbec. Sarah Paulsonšesté řadě ztvárnila herečku Audrey Tindall, která byla jednou z hlavních hvězd pořadu My Roanoke Nightmare a Return to Roanoke: Three Days in Hell. Audrey v pořadu ztvárnila právě Shelby Miller. Ať už jako Shelby nebo jako Audrey samotná, vždy byla velmi ukřičená, a právě díky tomu se její charakter vryl do paměti nejednomu divákovi. Audrey však potkal nepěkný osud. Umírá jako jedna z posledních přeživší. Ne však rukou duchů Roanoku či rodinou Polkových. Audrey je surově zastřelena policisty poté, co vytáhne zbraň na nic netušící Lee.

3. EDWARD PHILIPPE MOTT (EVAN PETERS)

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Epizoda úmrtí: Chapter 5

Evan Peters se sice v šesté řadě moc neukázal, nicméně i přesto si vysloužil dvě místa v tomto žebříčku. První místo obsadil Rory Monahan, kterého zabili duchové v domě. Další místo obsadil Edward Philippe Mott. Ten totiž zemřel krutou a bolestivou smrtí přímo před svým domem, kde jej zaživa napíchli na kůl a upálili.

2. SOPHIE GREEN AND MILO (TAISSA FARMIGA AND JON BASS)

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Epizoda úmrtí: Chapter 9

Taissa Farmiga se v American Horror Story sice moc často neobjevuje, ale i přesto je u fanoušků zapsaná jako věrná členka tzv. AHS Family.šesté řadě jsme se dočkali alespoň malého camea, ve kterém si zahrála postavu jménem Sophie Green, která má ráda záhady. Spolu se dvěma kamarády se vydají na místo, kde se natáčel pořád My Roanoke Nightmare a rozhodnout se jej prohledat na vlastní pěst. Již od vstupu na pozemek je provází jedna hrůza za druhou. Vše ještě k tomu zaznamenávají na kamery, které mají umístěné na svých helmách. Sophie a její kamarád Milo jsou chyceni obyvateli ztracené kolonie Roanoke a podobně jako Edward Phillipe Mott jsou napíchnuti na kůly a zaživa upáleni.

1. BONUS: CRICKET MARLOWE (LESLIE JORDAN) 

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Epizoda úmrtí: Chapter 4

Na závěr pro Vás mám jeden menší bonus. Nepochybně jste si všimli, že jedna dost drsná smrt v žebříčku chybí. Ano, Cricket Marlowe a jeho legendární scéna, ve které je vykuchán nesmí chybět. Nechť je mu země lehká: „Croatoan!“

A jaká smrt přišla Vám v šesté řadě nejhorší? Byla to některá z uvedených nebo nějaká jiná? Nebojte se napsat Váš názor dolů do komentářů a také neváhejte a hlasujte v naší anketě!