Každému se občas stane, že učiní nějaké to špatné rozhodnutí. Pokud však žijete ve světě živých a mrtvých, jedno takové rozhodnutí vás může stát život. V tomto žebříčku se podíváme na 10 nejhorších a nejhloupějších rozhodnutí, která byla v seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) učiněna. Předem vás tedy upozorňuji, že v článku naleznete spoilery z jednotlivých epizod seriálu.

11. STODOLA PLNÁ ZOMBIE

robotxrobot.wordpress.com

Přežívání ve světě, kde mrtví ožívají a chodí po zemi, je skutečnou výzvou. Každý má na situaci svůj vlastní pohled, i přesto, že je někdy velmi zvláštní. Rodina Greenů věřila, že chodci nejsou nevyléčitelní, a proto si své nakažené blízké a známé, ponechávala zavřené ve své stodole, kde je pravidelně krmili.

Hershelovy úmysly nebyly špatné. Spolu se svou rodinou věřil, že nalezení léku nebude trvat dlouho. Naneštěstí se nic takového nestalo a ponecháváním chodců ve stodole riskoval nejen svůj život, ale životy všech na farmě. Jakmile se o této skutečnosti dozvěděli ostatní, netrvalo dlouho a hrozba ve stodole byla zažehnána.

10. CEDULE TERMINUSU

Uproxx

Naděje může být to jediné, co vás drží při životě ve světě živých a mrtvých, ale pokud se jí necháte až příliš zaslepit, může vést k vaší záhubě. Naše skupina byla zdrcená po ztrátě věznice a hledala nový domov. S domněním, že jej naleznou v Terminusu a že se zde shledají se svými ztracenými přáteli, se vydali vstříc této hrozbě.

Bohužel se stala jen jedna z dvou předpokládaných věcí. Skupina se sice opět setkala, avšak ne v pohodlí nového domova, nýbrž na krutém místě, které by se dalo nazvat jako jatka. Již dříve jsme mohli vidět, že chodci nepředstavují největší hrozbu, ale až po Terminusu si naše skupina konečně uvědomila, že tou největší hrozbou jsou lidé.

9. SMRT BETH

uproxx.files.wordpress.com

Jistě si vzpomínáte na dojemnou, ale především nečekanou smrt Beth. Když vše nasvědčuje relativně šťastnému konci, rozhodne se Beth udělat velmi nepromyšlené rozhodnutí, které ji stojí život. Policistka Dawn se rozhodne výměnu rukojmí lehce zkomplikovat a ukázat, že to ona má poslední slovo.

Požaduje navíc, aby se k její skupině přidal Noah, který dříve uprchl. Ten nakonec svolí, což se nelíbí Beth, která má na Dawn dlouhou dobu vztek. Ten vyvrcholí v okamžiku, kdy jí zabodne nůžky do vesty. Cvičená policistka reflexně zareaguje a střelí Beth do hlavy. Než si stačí uvědomit, co se vlastně stalo, je střelena Darylem.

8. ZÁCHRANA GREGORYHO

The Walking Dead – Blog Crib

Postava kněze Gabriela prošla velkým vývojem. Zpočátku se jednalo o sobeckého, vystrašeného kněze, který škodil Rickově skupině. V průběhu několika sérií si však své chyby uvědomil, stal se pro skupinu přínosným a dokonce si získal Rickovu důvěru. Gabriel se snaží odčinit to, co provedl, což můžeme krásně vidět při útoku na Svatyni, kdy se rozhodne zachránit Gregoryho.

Tentokrát totiž nehodlá nechat nikoho na holičkách, jako tehdy v kostele, když jej davy lidí prosily, aby je pustil dovnitř. Tentokrát se rozhodl jednat a pomoc. Bohužel na svou dobromyslnost doplatil a Gregory, kterému se snažil pomoc jeho ochotu neopětoval a nechal jej napospas Spasitelům.

7. OSAMĚLÍ VLCI

TV Guide

Od finále šesté řady se naše skupina potýkala s novým záporákem, kterým nebyl nikdo jiný než slavný Negan. Jeho smrt si přál snad každý z Rickovy skupiny, čemuž odpovídá také počet neúspěšných sólo pokusů o jeho zabití. Skupina ze začátku nebyla schopna, domluvit se a vymyslet inteligentní plán, jak se Negana zbavit. Nejprve bylo zapotřebí několik marných pokusů, které vyvolaly podnět k společné akci.

Poprvé se o to pokusil Carl, který se dostal do Svatyně v jedné ze zásobovacích dodávek. Carl sice zabil několik Neganových mužů, Negana však nikoliv. Dalším neúspěšným pokusem byla Rosita a její jediná kulka, která netrefila Negana, ale jeho milovanou Lucille. A jako poslední tu máme Sashu, která selhala jak za svého života, tak po své smrti. Sasha nezabila Negana ani, když byla naživu, ale ani když se přeměnila v chodce.

6. NICHOLAS

www.gq.com

S postavou Nicholase jsme se setkali poprvé v páté řadě seriálu a hned po pár scénách s ním jsme věděli, že se jedná o problém. Charakter jako takový sice nebyl záporný, avšak i přesto dokázal naší skupině, především tedy Glennovi, pěkně zavařit. Nejenže díky Nicholasově zbabělosti zahynul tragicky mladý Noah, ale také kvůli němu málem přišel o život Glenn, a to nejednou, ale rovnou dvakrát.

Poprvé se Nicholas pokusil Glenna odstranit na konci páté řady, kdy jej vylákal do lesa, kde jej postřelil do ramene. Tehdy jej Glenn nechal naživu, protože jak všichni jistě víme, Glenn lidi nezabíjel, alespoň tehdy ještě ne. Později se mu však jeho dobrosrdečnost vymstila a když se s Nicholasem ocitl ve velmi prekérní situaci, Nicholas situaci nezvládal, a proto se rozhodl, vzít si raději život. Díky tomu však málem přišel o život i chudák Glenn.

5. CHODEC VE STUDNI

metro.co.uk

Pamatujete si ještě na druhou řadu? Pokud ano, tak to si nepochybně vzpomínáte i na scénu se studní, ve které nějakou dobu pobýval jeden chodec. Naše skupina se tehdy domnívala, že voda ve studni zatím nebyla kontaminována, a proto se rozhodli chodce vytáhnout ven živého, aby jeho krev nekontaminovala vodu.

Nápad to špatný nebyl, ale stál naši skupinu příliš velké úsilí a Glenna málem i život. Když se snažil chodci nasadit lano, chybělo málo a byl by pokousán. Naštěstí byl včas vytažen v jednom kuse ven. To samé se však nedá říct o chodci ve studni. Jeho tělo se totiž při vytahování přelomilo vedví a spodní část dopadla zpět do studny, díky čemuž se voda definitivně kontaminovala.

4. DOHODA(Y) S MRCHOŽROUTY

www.telltalesonline.com

V sedmé řadě se setkává s novou, kontroverzní skupinou zvanou jako Mrchožrouti. Jedná se o lidi žijící na skládce. Nemají prakticky žádnou čest a dělají jen to, co je pro ně nejlepší. Na nikoho jiného neberou ohled. S touto skupinou si začne Rick, který s nimi uzavře dohodu. Naneštěstí je zrazen v tu nejméně vhodnou chvíli.

Říkáte si, že se člověk ze svých chyb učí? Mnohdy tomu tak skutečně je, avšak Rick svou chybu musel zopakovat ještě jednou, a proto se v osmé řadě vydává opět na skládku uzavřít novou dohodu. Nejenže je zajat a vězněn, ale také málem přijde o život v dalším souboji s „vylepšeným“ chodcem na skládce. Dohodu se mu však uzavřít podaří. Překvapivě je však znovu zrazen, a to opět v tu nejméně vhodnou chvíli.

3. POTYČKA RICKA A DARYLA

Flowers in Chania

Osmá řada je v duchu války mezi Spasiteli a aliancí komunit – Alexandrie, Hilltop a Království. Válka a svět mrtvých v člověku dokážou vyvolat různé emoce. To jsme mohli krásně vidět při scéně, kdy se Rick s Darylem začnou prát krátce poté, co naleznou bednu s dynamitem.

Oba mají na situaci jiný názor – Daryl chce dynamit použít ke zničení Svatyně, Rick však nehodlá riskovat životy nevinných pracovníku uvnitř. Začne tedy rvačka, během které Rick odhodí batoh plný výbušnin směrem k hořícímu autu. Netrvá to dlouho a auto spolu s dynamitem exploduje.

2. ČESTNÉ ZMÍNKY

Undead Walking

Před číslem jedna v našem žebříčku si uvedeme ještě pár tzv. čestných zmínek, které rozhodně stojí za vyzdvihnutí.

Zabití vlastního a jediného doktora

Charlotte Observer

Negan je silný, schopný a moudrý vůdce. V sedmé řadě však podnikl krapet nelogický krok. Na základě falešného obvinění upálil svého jediného doktora. Jistě, měl tzv. eso v rukávu coby doktora Harlana Carsona z Hilltopu. Nicméně i tak nebyl jeho krok velmi chytrý, vzhledem k tomu, že se Harlanovi může stát prakticky cokoli, např. může být střelen do hrudi při útěku s Gabrielem.

Lori, která odešla za Rickem a nechala Carla samotného

buzzfeed.com

Jistě si také vzpomínáte na postavu Lori. Postavu, která nesklidila u fanoušků příliš kladné ohlasy. Jedním z důvodů, proč nebyla u fanoušků oblíbená, bylo její věčné „zanedbávání“ péče o svého syny, Carla. Na jedné straně z něj nespustila oči, na druhé straně věčně nevěděla, kde Carl je a co právě dělá.

1. NEVYUŽITÍ ŠANCE ZABÍT NEGANA

buzzfeed.com

Začátek osmé řady je zároveň začátkem války se Spasiteli. První epizoda nás zavede před Svatyni, kde sledujeme krátký rozhovor mezi Rickem a Neganem. Onen zvláštní moment nastane ve chvíli, kdy Rick začne počítat do deseti, namísto toho, aby Negana střelil rovnou mezi oči. Jistě, Rick sice utne svůj odpočet dříve, nicméně si tím moc nepomohl, vzhledem k tomu, že cílem v tu chvíli nebyl Negan, ale okna Svatyně.

Šance zabít Negana byla hned v první epizodě osmé řady. Je nad slunce jasné, proč tomu tak nebylo, avšak jde o to, že způsob, jakým spolu Rick s Neganem komunikovali, byl tak zvláštní, a tak příhodný pro Rickovu stranu, že je vskutku podivné, že Negana nikdo rovnou nezastřelil. Zdá se, že to nikoho v tu chvíli nejspíš nenapadlo.

Tohle byl žebříček 10 nejhorších a nejhloupějších rozhodnutí v seriálu The Walking Dead (Živí mrtví). Jaké bylo podle vás nejhorší rozhodnutí v seriálu? Je to některé z uvedených nebo nějaké zcela jiné? Nebojte se napsat do komentářů!