Konec roku je blíž a blíž. Nedávno jsem pro Vás připravil článek o těch nejlepších seriálech roku 2017, který naleznete ZDE. Nyní Vám přináším článek o 10 nejlepších filmech za tento rok. Jedná se opět o žebříček sestavený podle zahraničního webu IMDb, na kterém v průběhu celého roku nejrůznější uživatelé z celého světa, hodnotili všechny filmy. Podle těchto hodnocení byl sestaven tento žebříček, který naleznete níže.

10. BLADE RUNNER 2049

ZDROJ: http://www.filmesemserie.pt

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný. (Falcon)

Zajímavost: Při vzniku pustého kasina, které můžeme vidět při scéně v Las Vegas, se kameraman Roger Deakins, nechal inspirovat Operou v Sydney po písečné bouři.

9. THOR: RAGNAROK

ZDROJ: ewedit.files.wordpress.com

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok – zkázu svého domova a konec asgardské civilizace – který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers – neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

Zajímavost: Režisér Taika Waititi film popsal jako sci-fi ze 70. let minulého století a zároveň řekl, že se film hodně liší od klasických Marvelovek.

8. ALIEN: COVENANT

ZDROJ: imagesmtv-a.akamaihd.net

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

Zajímavost: Jedná se o první snímek ze série Alien (Vetřelec), který byl vypuštěn do světa po smrt designéra originálního Xenomorpha.

7. ROZPOLCENÝ (SPLIT)

ZDROJ: images-na.ssl-images-amazon.com

V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá… Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí. Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor – Joy), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolná a má vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina. (CinemArt)

Zajímavost: Režisér M. Night Shyamalan napsal Kevinův charakter již pro film Vyvolený (Unbreakable), rozhodl se jej však použít v samostatném filmu. Shyamalan také řekl, že tento film byl tím nejtěžším, který za svou kariéru zatím natočil.

6. LIGA SPRAVEDLNOSTI

ZDROJ: cdn.vox-cdn.com

Poháněný jeho obnovenou vírou v lidstvo a inspirován Supermanovým nesobeckým činem, se Bruce Wayne (Ben Affleck) spojí se svým nově nalezeným spojencem Dianou Prince (Gal Gadot), aby čelili ještě většímu nepříteli. Společně Batman a Wonder Woman pracují na tom, aby rychle našli a dali dohromady tým složený z nadlidí, se kterými by se mohli postavit této nově procitnuté hrozbě. Ale navzdory vytvoření této neslýchané ligy hrdinů – kterou tvoří Batman, Wonder Woman, Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) a Flash (Ezra Miller) – už je možná příliš pozdě na záchranu planety před útokem katastrofických rozměrů. (JustMeeKatie)

Zajímavost: Film chvíli režíroval i Zack Snyder (Muž z oceli, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti), nicméně kvůli rodinné tragédii byl z postu režiséra filmu nucen odstoupit a jeho místo převzal Joss Whedon (Avengers, Avengers: Age of Ultron).

5. STRÁŽCI GALAXIE VOL. 2

ZDROJ: www.adorama.com

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

Zajímavost: Nanést make-up na Davea Bautistu trvalo pouhých 19 minut, což je o poznání méně, jelikož během prvního dílu to zabralo celkem čtyři hodiny. Dave však musel během druhého dílu na konci každého dne sedět v sauně, aby z něj make-up slezl.

4. LOGAN: WOLVERINE

ZDROJ: www.nelsonbostockunlimited.com

Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny“, stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

Zajímavost: Jedná se o poslední film o Wolverinovi, nicméně představitel Wolverina, Hugh Jackman, uvedl, že pokud by se měl někdy uskutečnit crossover Deadpoola a Wolverina, neváhal by a roli by opět vzal.

3. KRÁSKA A ZVÍŘE

ZDROJ: www.kinowar.com

V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. (Falcon)

Zajímavost: Emma Watson i Dan Stevens uvedli, že jejich oblíbená scéna je ikonická taneční scéna v tanečním sále.

2. WONDER WOMAN

ZDROJ: verocinema.com

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností… a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

Zajímavost: Jedná se první film režírovaný ženou, který vydělal za první víkend 103 milionů dolarů. Svým výdělkem film posunul na druhé místo snímek Padesát odstínů šedi z roku 2015.

1. TO

ZDROJ: si.wsj.net

Když ve městě Derry ve státě Maine začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a děvčat čelit svým největším obavám v boji proti zlému klaunovi jménem Pennywise, jehož vražedná a násilnická historie se táhne napříč staletími. (Vertical Ent.)

Zajímavost: Film utržil nejlepší výdělek za první víkend, co se hororových filmů týče. Za první víkend vydělal 123 milionů dolarů.

Tohle bylo 10 nejlepších filmů za rok 2017. Souhlasíte s daným žebříčkem? Jen pro zajímavost: Žebříček není sestaven podle počtu pozitivního či negativního hodnocení daných snímků, nicméně podle návštěvnosti daného filmu na webu IMDb. Návštěvnost webu je zhruba 250 milionů uživatelů měsíčně.

Jaký byl podle Vás nejlepší film roku? Byl to některý z výše uvedených nebo nějaký jiný? Nezapomeňte vyjádřit Váš názor, a to dole v komentářích!