Trailery – krátká sestříhaná ukázka z filmu, kterou doprovází většinou nějaká hudba. Myslím, že každý kdo někdy viděl trailer na film, který se mu alespoň trochu zamlouvá, se jej jistě nemohl nabažit. Trailery jsou chytrým tahem tvůrců, kteří díky nim nalákají spousty diváků do kin. Předmětem většiny trailerů na filmy označované jako trháky, bývají velkolepé akční scény se spoustou výbuchů, zatímco tyto typu filmů lákají fanoušky díky akčním scénám, ostatní filmy lákají fanoušky krapet jemněji, avšak stejně efektivní cestou. My Vám nyní přinášíme 10 nových trailerů, které stojí za zhlédnutí!

10. JUMANJI: VÍTEJTE V DŽUNGLI!

Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli – zvanou Jumanji – ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) „o horního půl metru těla“ a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát – musíte ji přežít. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně – jinak ve hře uvíznou navěky… (Falcon)

9. VRAŽDA V ORIENT EXPRESU

Vražda v Orient expresu je filmová i literární klasika a jedna z nejslavnějších detektivek vůbec a teď na slavný příběh dostal chuť Kenneth Branagh. Ten se postaví nejen za kameru, ale zahraje si i legendu mezi detektivy Hercula Poirota. Právě on bude muset zjistit, kdo z cestujících v luxusním vlaku zavraždil tajemného muže. Podezřelí jsou všichni a kdo předlohu zná, ví, že její konec je víc než šokující. Branagh si přizval elitu Hollywoodu, tak nejspíš bude na co koukat. (MovieZone)

8. TOMB RAIDER

Lara Croft, zuřivá a nezávislá dcera ztraceného dobrodruha, musí překročit své meze, když se najednou ocitne na ostrově, kde její otec zmizel. Jedná se již o třetí větší filmovou adaptaci stejnojmenné herní série. (IMDb)

7. PACIFIC RIM: POVSTÁNÍ

Jake Pentecost, syn Stackera Pentecosta, kterého můžeme znát z prvního dílu, se spojí s Mako Mori, aby společně vedli novou generaci pilotů Jaeger. Bohužel ve druhém díle již neuvidíme Charlieho Hunnama coby Raleigha Becketa, nicméně se dočkáme dvou nových postav. První z nich nese jméno Lambert, ten bude ztvárněn Scottem Eastwoodem. Zatímco druhou novou postavou bude 15letá Amara, ztvárněná Cailee Spaeny. (IMDb)

6. THOR: RAGNAROK

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok – zkázu svého domova a konec asgardské civilizace – který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers – neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

5. LABYRINT: VRAŽEDNÁ LÉČBA

Thomas a hrstka jeho přátel unikli z nástrah Labyrintu. Přežili náročnou pouť Spáleništěm. Mnohokrát si mysleli, že už je konec, že to nemůže být horší. Přesto mají ty nejtěžší chvíle a nejbolestivější rozhodnutí teprve před sebou. Ve světě, který se pod tíhou zákeřné nemoci hroutí před očima, mezi šílenci na straně jedné a nevyzpytatelným ZLOSINem na straně druhé, se musejí poprat o naději. Ale mohou vůbec ještě někomu věřit? (Bux)

Jedná se o popis třetího dílu knižní trilogie, podle které je film natočený.

4. BASTARDI NA CESTĚ

Když dvouvaječná dvojčata zjistí, že jim jejich matka celá léta lže o jejich údajně zesnulém otci, vydávají se na cestu, aby ho našli. (Freeman Ent.)

3. GEOSTORM: GLOBÁLNÍ NEBEZPEČÍ

Po sérii bezprecedentních přírodních katastrof ohrožujících naši planetu se přední představitelé z celého světa dohodnou na vytvoření rozsáhlé sítě satelitů k řízení globálního klimatu, které mají zajistit bezpečnosti všech obyvatel planety. Ale nyní se něco pokazilo – systém vytvořený k ochraně Země začne na Zemi útočit a začíná závod s časem, kdy je nutné zjistit skutečnou hrozbu dříve, než geomagnetická bouře smete ze zemského povrchu všechno… a všechny. (Vertical Ent.)

2. INSIDIOUS: POSLEDNÍ KLÍČ

Děj nového Insidious se točí kolem parapsycholožky, doktorky Elise Rainerové v podání herečky Lin Shayeové, které tentokrát začne strašit ve vlastním domě. Kromě Lin Shayeové se ve filmu objeví ještě španělský herec Javier Botet. Zahrál si už v hororech Mama, V zajetí démonů 2 nebo snímku s Leonardem DiCapriem Revenant: Zmrtvýchvstání. (iDNES)

1. SNĚHULÁK

Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro vždy vedou k úspěchu, na straně druhé se však jedná o nezodpovědného alkoholika s tolika prohřešky, že je už dál nechtějí přehlížet nejen jeho nadřízení, ale ani jeho přítelkyně Rachel (Charlotte Gainsbourg), s níž se právě rozešel. Jediné, co stojí mezi ním a pitím, je případ, který by ho přivedl na jiné myšlenky. Ke smůle jedné ženy, která zmizela uprostřed noci ze svého domu a o pár dní později byla nalezena brutálně zavražděná, se Harry právě dočkal. Postavený sněhulák, který na místě činu zůstal jako jediné vodítko, naznačuje, že tenhle pachatel si chce hrát a že si dost možná už párkrát takhle hrál i v minulosti. A že ho to baví čím dál víc a nehodlá s tím přestat. Přestože Harrymu v pátrání pomáhá brilantní mladá vyšetřovatelka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), nepřestávají policisté tahat za kratší konec. Záplava domnělých i pravých stop a hned několik podezřelých vytvářejí pachateli dokonalou clonu, za níž může nerušeně stavět sněhuláky, vraždit a dělat si legraci z Harryho Holea. Jenže skvělému poldovi stačí i vrahova nepatrná chyba k tomu, aby se chytil stopy a už ji nepustil. (CinemArt)

Tohle bylo 10 nejlepších nových trailerů, na které Vám doporučujeme se podívat. Jaký se Vám líbil nejvíc? Na který z uvedených filmů půjdete zaručeně do kina? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.