Jste fanoušci Stefana Salvatore z The Vampire Diaries? Pokud ano, tak si určitě hodně rádi, stejně jako já, připomenete jeho nejlepší okamžiky. Protože Stefan Salvatore, jak jistě víte, zůstane navždy tím největším hrdinou. 

1. Pokaždé, když zachránil Damona

Ve finále 1. sezóny se Stefan dostal do hořící budovy, aby zachránil svého bratra. Ve finále 2. sezóny obětoval všechno, aby zachránil svého bratra znovu a nechal Mystic Falls (a Elenu) za sebou, aby se vydal na cestu s Klausem jako rozparovač. Tohle všechno je jenom několikrát, co Damon přežil díky svému bratrovi. Překlad: Stefan Salvatore byl skvělý bratr.

2. Nejlepší důvod smrti je Elena

Když byla Elena na konci druhé sezóny unesena, Stefan věděl jedno: Zachránit Elenu, bez ohledu na to, co ho to bude stát. Dokonce i když se Damon pokusil ukázat bratrovi realitu, že mohou vstoupit do smrtící pasti, Stefan prostě odpověděl tímhle: „Nemůžu myslet na lepší důvod, proč zemřít.

Výsledek obrázku pro stefan salvatore save elena gif 2 season
Zdroj: the-vampire-diaries-jylerfan.blogspot.cz

3. Nabídl svůj vlastní život, aby zachránil Jennu

Pokud chceme být plně upřímní, mohlo by být Stefanovo prostřední jméno „oběť“, a to kvůli všem lidem, za které byl kdy ochoten zemřít. Ale jedna z prvních skutečných obětí přišla v druhé sezóně, kdy Klaus potřeboval upíra. Když se tedy rozhodl zabít Jennu a přeměnit ji, Stefan povstal. Nechtěl, aby Elena v životě ztratila někoho dalšího.

4. Byl schopen odolat nátlaku

Jediná věc, která je silnější, než tvoje touha po krvi, je tvoje láska k této dívce.“ řekl Klaus rozparovači Stefanovi. Když dříve ochutnal Stefan lidskou krev, bylo to všechno, nad čím dokázal přemýšlet, tedy dokud nepřišla Elena. Dokázal, jak moc miloval Elenu tím, že nějakým záhadným způsobem dokázal odolat Klausovu vlivu.

5. Byl šťastný za Damona

Finále čtvrté sezóny bylo pravděpodobně pro Stefana to nejtvrdší. A to z toho důvodu, že se dozvěděl o skutečných citech Eleny k Damonovi, a naopak. Jenže i přesto všechno se rozhodl být dobrým bratrem a být za Damona i Elenu šťastný.

6. Obětí bratrů Salvatorů

Když jsme se poprvé setkali se Stefanem a Damonem, nevycházeli spolu. Dokonce spolu nežili ani na stejném místě, ale jaksi se zamilovali do stejné dívky. To důležité však je, že se hlavně dokázali spojit, aby porazili bezpočet nepřátel a našli k sobě cestu zpátky. A upřímně řečeno není nic lepšího než jejich krásné rodinné scény, kdy si jsou skutečně bratry a vzájemnou oporou.

Zdroj: giphy.com

7. Čekal na Caroline

Zamilovat se do Caroline bylo něco, co chtělo nějaký ten čas. Teprve v šesté sezóně ve finále, byl Stefan připraven si připustit své pocity ke Caroline. Bohužel si stále uvědomoval, že je pro ni špatný čas (smrt její matky) a rozhodl se, že na ni bude čekat. Až ona bude připravená pro něj, on bude připraven pro ni. A kdo tohle od Stefana slyšet nechce?

8. Svatba s Caroline

Poté, co Stefan požádal Caroline v osmé sezóně o ruku, se oba obávali, že se jim nikdy svatba nesplní. Ale v předposlední epizodě osmé série se Caroline nakonec vydala dolů uličkou jako jedna z nejkrásnějších upířích nevěst.

Zdroj: reallylatereviews.com

9. Když uzavřel dohodu s Ďáblem

Jak víme, když jde o záchranu těch, které miloval, byl Stefan ochotný udělat cokoli. A v osmé sezóně to znovu dokázal tím, že doslova uzavřel dohodu s Ďáblem, aby zachránil dcery Caroline.

10. Jeho oběť v závěru seriálu

Asi všichni jsme tušili, že se to stane. Ve finále posledního dílu seriálu TVD nakonec zemřel, aby jednou a navždy zabil Katherine Pierce a zničil peklo. Damon byl připraven tuto oběť převzít, ale nakonec to byl Stefan, aby dal bratrovi lásku, kterou si zasloužil. Kromě Damona však zachránil celé Mystic Falls a jeho manželku, Caroline.

Výsledek obrázku pro the vampire diaries stefan death gif
Zdroj: giphy.com