Myslím, že nebudu určitě jediný, když řeknu, že sleduji více než jeden seriál. V dnešní době jsou seriály mnohdy daleko úspěšnější než některé filmy, někdy i daleko kvalitnější. A teď nemluvím pouze o vizuální kvalitě, ale o neuvěřitelných hereckých výkonech, které někteří herci předvádějí. Některé seriálové charaktery jsou natolik kvalitní, že jsou považovány za legendární. Rozhodl jsem se pro Vás vybrat 10 těch nejlepších.

Předem bych rád upozornil na to, že můj výběr je čistě subjektivní. Vybíral jsem postavy na základně televizních seriálů, které sleduji, nikoli na základě těch, které jsem doposud neměl tu čest zhlédnout. Článek obsahuje spoilery z některých seriálů.

10. TYRION LANNISTER (GAME OF THRONES)

ZDROJ: Game of Thrones (HBO)

Není žádné překvapení, že se v tomto žebříčku objeví postava ze seriálu Game of Thrones (Hra o trůny). Seriál stanice HBO, který získal řadu ocenění a je považován za jeden z nejlepších seriálů současnosti, má velkou škálu charakterů, mezi kterými se jen těžko hledá ten, který by nebyl kvalitně zahraný. Nicméně zde nemohu zmínit všechny, a proto vyzdvihnu jeden konkrétní, a tím bude právě Tyrion Lannister. Trpaslík, který ani zdaleka neindisponuje silou, nýbrž vědomostmi, si získal srdce nejednoho fanouška. Charakteru dodává na kvalitě především neskutečný výkon Petera Dinklaga.

ZDROJ: Game of Thrones (HBO)

9. CHARLES VANE (BLACK SAILS)

ZDROJ: Black Sails (Starz)

Jako další charakter bych rád zmínil postavu z méně známého seriálu Black Sails. Tento seriál v loňském roce odvysílal svou čtvrtou a zároveň poslední řadu. Postavu Charlese Vane ztvárnil herec Zach McGowan. Seriál se odehrává na počátku 18. století ve zlatém věku pirátů. Charles byl původně anglický privatýr, nicméně po uzavření míru Anglie a Španělska se z něj stal pirát. Na Charlesově charakteru je výjimečné to, že navzdory tomu, že je pirát, který mučí a zabijí své vězně, má svou čest, na kterou si nedá dopustit.

ZDROJ: Black Sails (Starz)

8. LANA WINTERS (AMERICAN HORROR STORY: ASYLUM)

ZDROJ: American Horror Story: Asylum (FX)21

První ženskou postavou je Lana Winters z druhé řady seriálu American Horror Story. Postava je ztvárněna talentovanou herečkou Sarah Paulson, která nejenže se touto rolí velmi proslavila, ale zároveň za ni získala i řadu ocenění. Lana Winters je reportérka z 60. let minulého století, která zažije krušné časy, které odstartují v den, kdy vstoupí na pozemek léčebného zařízení zvaného jako Briarcliff.

ZDROJ: American Horror Story: Asylum (FX)

7. SHELDON COOPER (THE BIG BANG THEORY)

ZDROJ: The Big Bang Theory (CBS)

Dr. Sheldon Lee Cooper je muž s mnoha tituly a velkým nadáním pro vědu a fyziku, vlastně s velkým nadáním snad na všechny přírodní vědy. Sheldon je totiž velmi inteligentní člověk, kterému nedělá sebemenší problém jakákoli rovnice. Jeho velkým protivníkem je však fyzická aktivita, kterou už nezvládá tak dobře. Postavu ztvárňuje herec Jim Parsons, který v americkém sitcomu Teorie velkého třesku vystupuje již bezmála 11 sérií.

ZDROJ: The Big Bang Theory (CBS)

6. JEDENÁCTKA ALIAS JANE (STRANGER THINGS)

ZDROJ: Stranger Things (Netflix)

Talentovaná mladá herečka Millie Bobby Brown dostala svou první větší roli v seriálu Stranger Things, kde ztvárňuje roli Jedenáctky, chcete-li Jane. Jedenáctka je obdařena telekinezí, díky čemuž byla většinu svého dosavadního života zavřená ve výzkumném zařízení ve městě Hawkins ve státě Indiana. Když se jednoho dne dostane z výzkumného zařízení ven, zjišťuje, že na světě nejsou jenom špatní lidé. Pozná nové přátele, díky kterým se učí žít ve světě za zdmi výzkumných laboratoří. Výkon Millie coby Jedenáctky je vskutku geniální. Dovolím si uvést jednu konkrétní scénu, viz video.

5. NEGAN (THE WALKING DEAD)

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Každý, kdo sleduje seriál The Walking Dead (Živí mrtví) musel jistě tušit, že se zde postava Negana jistě objeví. I přesto, že seriálu poslední dvě série rapidně klesá sledovanost, Neganův charakter přinesl do světa živých a mrtvých něco zcela nového. Záporák se smyslem pro humor, logickým myšlením a teatrálním vystupováním, seriálu skutečně sedí. Postavu hraje herec Jeffrey Dean Morgan a jedná se o jednu z nejlépe zahraných rolí podle komiksové předlohy.

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

4. JACK O’NEILL (STARGATE)

ZDROJ: Stargate (Syfy)

Tato postava Vás možná lehce zaskočila, jelikož seriál, ve kterém se objevovala, se již dlouhou řadu let nevysílá a mladší televizní diváci možná ani netuší, o koho se vlastně jedná. Postava Jacka O’Neilla vystupovala v seriálu Stargate (Hvězdná brána) od první až do poslední řady. Sklidila neuvěřitelnou vlnu pozitivních ohlasů, a to především díky úžasnému výkonu Richarda Deana Andersona, který tuto postavu ztvárňoval i v spin-off seriálech Stargate: Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) a Stargate: Universe (Hvězdná brána: Hluboký vesmír).

ZDROJ: Stargate (Syfy)

3. OLIVER THREDSON (AMERICAN HORROR STORY: ASYLUM)

ZDROJ: American Horror Story: Asylum (FX)

Máme tady již druhý charakter z jednoho seriálu, dokonce i ze stejné řady. Oliver Thredson se stejně jako Lana Winters, objevuje v American Horror Story: Asylum, tedy v druhé řadě seriálu. I přesto, že je Oliver postavou, jenž se objevuje pouze v jedné řadě, musím jej zde uvést, jelikož jeho charakter je velmi dobře napsaný a neuvěřitelně dobře zahraný. Dr. Olivera Thredsona ztvárňuje americký herec Zachary Quinto. Díky traumatu z dětství se v něm probudila abnormální touha po ženském kontaktu, která přerostla v silnou úchylku – Oliver stahuje mrtvé ženy z kůže. Z jejich kůže si poté vyrobí masku, kterou nosí při zabíjení svých dalších obětí. Jeho vražedná identita je skrytá a přezdívá se jí Krvavá tvář.

ZDROJ: American Horror Story: Asylum (FX)

2. RAGNAR LOTHBROK (VIKINGS)

ZDROJ: Vikings (History)

Postavy v tomto žebříčku jsou zde především díky hercům/herečkám, kteří/ré je ztvárňují. Postava Ragnara Lothbroka tedy nesmí chybět. Dá se říct, že seriál Vikings (Vikingové) se stal tak úspěšným především díky Ragnarovi, který zapůsobil na srdce nejen ženskému publiku. Ragnarův jedinečný styl vystupování, taktizování, rozumné myšlení a boje schopnost. Přesně to jsou body, díky kterým se z prostého farmáře stal nezapomenutelnou legendou. I zde za většinu z toho vděčíme jeho představiteli Travisu Fimmelovi.

ZDROJ: Vikings (History)

1. DOCTOR (DOCTOR WHO)

ZDROJ: Doctor Who (BBC)

Seriálová postava zvaná jako Doktor má oproti ostatním jednu velkou výhodu. Po pár letech Doktor vždy zregeneruje a vystřídá jej zase jiný herec – v posledním případě herečka. I přesto, že tuto postavu ztvárnilo celkem již 13 herců (počítejme i s Johnem Hurtem) a v letošním roce nás čeká 14. nástupce, respektive nástupkyně, vždy se dočkáme kvalitního hereckého výkonu. Každý nový Doktor přináší zcela nová dobrodružství. Doufejme tedy, že tomu tak bude i v letošním roce. Postava Doktora je nadčasová a každý Doktor jde s dobou, ve které zrovna působí, a to dělá tento charakter tak ojedinělým.

ZDROJ: Doctor Who (BBC)

Tohle byl můj subjektivní žebříček 10 nejlepších seriálových postav. Je pochopitelné, že se mnou ne všichni budou souhlasit, a proto bych byl rád, abyste mi napsali Vašich 10 seriálových oblíbenců dolů do komentářů. Nezapomeňte také hlasovat v naší anketě o tom, kdo z uvedených je podle Vás ten nejlepší.