Jelikož se blíží konec roku, rozhodl jsem se pro Vás připravit žebříček 10 nejlepších seriálů roku 2017. Žebříček je sestavený podle zahraničního webu známého jako IMDb, kde v průběhu celého roku nejrůznější uživatelé z celého světa hodnotili všechny seriály. Podle jejich hodnocení bylo vybráno těch 10 nejlepších. Které to jsou? To se dozvíte níže!

10. TABOO

Na desátém místě se umístil nový seriál Taboo, který se nám představil letos s vskutku brilantním příběhem, a ještě lepšími herci.

Temně surreálná minisérie TABOO, odehrávající se v roce 1814, sleduje dobrodruha Jamese Keziaha Delaneyho (Tom Hardy) – muže, který byl na konci světa a zpět se vrací nezvratně změněn. Dlouho se věřilo, že je mrtvý, nyní přijíždí domů do Londýna, aby převzal to, co zbylo z otcova podnikatelského impéria a přebudoval svůj život. Dědictví po otci je však pohár plný jedu, James si musí dokázat poradit s čím dál tím více spletitými okolnostmi a nepřáteli číhajícími za každým temným rohem, aby se vyhnul rozsudku smrti. Ve víru intrik, vraždy a zrady se mysteriózní rodinné drama rozvíjí v žhnoucí příběh lásky a proradnosti. (HBO Europe)

Zajímavost: Na scénáři k druhé řadě se bude podílet jak hlavní propagandista, Tom Hardy, tak i jeho otec Chips Hardy. Spolu s nimi scénář napíše ještě Steven Knight.

9. THE DEFENDERS

Deváté místo si vysloužil rovněž nový seriál, avšak s nám již dobře známými hrdiny, The Defenders. Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist v jendom seriálu. To přesně jsou The Defenders, ve kterých se tito čtyři hrdinové střetnou tváří v tvář s nebezpečnou organizací zvanou jako Ruka.

Zajímavost: Budování přátelství mezi Dannym Randem a Lukem Cage je odkaz na komiks zvaný jako Heroes for Hire.

8. AMERICAN HORROR STORY: CULT

Na osmém místě máme seriál, který není žádnou novinkou. American Horror Story vychází již od roku 2011, avšak po loňském neúspěchu s šestou řadou, která nesla podtitul Roanoke, přišla letos televizní stanice se zcela novou řadou, která tentokrát nesla podtitul Cult. Tato série byla vskutku výjimečná, a to především díky hereckým výkonům Evana Peterse a Sarah Paulson.

Zajímavost: Dům, ve které bydlí Ally, Ivy a jejich syn Ozzy, je ten stejný, který jsme mohli vidět v hororové klasice Halloween z roku 1978.

7. AMERICAN GODS (AMERIČTÍ BOHOVÉ)

Sedmou pozici si zasloužil seriálová novinka American Gods, která nám byla poprvé představena letos na jaře.

Hlavní hrdina seriálové adaptace stejnojmenného románu Neila Gaimana Shadow Moon (Ricky Whittle) se po letech strávených za mřížemi vrací domů. Noc před jeho propuštěním jeho žena Laura (Emily Browning) umírá. Při automobilové nehodě umírá i její milenec a Moonův kamarád v jedné osobě. Od této noci se Shadow stává osobním strážcem a spolucestujícím charismatického podivína, pana Wednesdaye (Ian McShane). Ten vystupuje jako podvodník, ale ve skutečnosti je jedním ze starých bohů. Začíná tak nepředstavitelná pouť napříč Amerikou s úkolem shromáždit spojence a připravit se na válku proti novým bohům. Těmi jsou fenomény dnešní společnosti, láska k penězům, moderní technologie, média, celebrity či drogy. (geklon)

Zajímavost: Postava Vulcana (Corbin Bernsen) nebyla v knižní předloze seriálu. Jeho charakter je vytvořený speciálně pro seriálové zpracování.

6. VIKINGS (VIKINGOVÉ)

Vikings jsou seriál, který také není zrovna nový. Na televizních obrazovkách History Channelu jej můžeme vidět od roku 2013. Popularita seriálu jenom rostla, nicméně u čtvrté řady se krapet zastavila a opět klesala dolů. Avšak to tvůrce nijak neodradilo a ti nám přichystali další, v pořadí již pátou řadu, která se zdá být zatím velmi povedená. Uvidíme, jestli se jí podaří obnovit slávu tak speciálnímu seriálu.

Zajímavost: Havrani, kteří jsou viděni v seriálu, mají velký kulturní a náboženský význam pro Norskou starověkou společnost. Byli považování za zvědy boha Odina.

5. STRANGER THINGS 2

Není snad nikdo, kdo by minimálně neslyšel o kultovním seriálu z roku 2016, zvaného jako Stranger Things. Tento seriál si získal srdce mnoha fanoušků již svou první řadou, která byla opravdu výborná. Ještě větší vlnu fanoušků však přilákala řada druhá, která sklidila neuvěřitelně pozitivní ohlasy. Již nyní víme, že seriál bude obnoven pro třetí řadu, které se pravděpodobně dočkáme až v roce 2019.

Zajímavost: Ztracená sestra Jedenáctky měl být původně 30letý bratr, jak řekli tvůrci seriálu bratři Matt a Ross Dufferovi.

4. RICK A MORTY

Seriál, který se rovněž dostal do popředí až v tomto roce, a to se svou již třetí řadou. Rick a Morty je seriál, který si opravdu nebere servítky. Říkáte si, že je to animované, takže to je pro děti? Ani náhodou! Seriál Rick a Morty je plný černého humoru, satyry a sarkasmu.

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Zajímavost: Oblíbené epizody tvůrce Dana Harmona ze třetí řady jsou „Pickle Rick“ a „The Ricklantis Mixup.“

3. THE WALKING DEAD (ŽIVÍ MRTVÍ)

Na třetím místě se umístil opět seriál, který je tu s námi již nějaký ten čas. The Walking Dead (Živí mrtví) se nám letos představilo se svou již osmou řadou, která sice není tak dobrá, jak řady předešlé, nicméně i přesto stojí za zmínku. Navíc, co se týká celkové hodnocení na IMDb, tak 8. série úplně nepohořela.

Zajímavost: Úvodní scéna 8. série, kde Carl hledá benzín, má připomínat úvodní scénu celého seriálu, kde Carlův otec, Rick, rovněž tak hledá již zmíněný benzín.

2. 13 REASONS WHY

13 Reasons Why. Seriál, o kterém si většina z Vás pravděpodobně řekne, že je nejspíš pouze pro ženskou část seriálového publika. Opak je však pravdou. 13 Reasons Why sice není zcela podle skutečných událostí, nýbrž podle stejnojmenné knižní předlohy, avšak i přesto krásně vystihuje na první pohled atypickou situaci. Postupem času však divák zjišťuje, že ona zprvu atypická situace je vlastně běžná rutina na každé škole.

Teenager Clay Jensen (Dylan Minnette) se jednoho dne vrátí domů ze školy a na zápraží najde záhadnou krabici, na které je napsané jeho jméno. Uvnitř krabice objeví několik audiokazet, jež nahrála Hannah Bakerová (Katherine Langford), jeho spolužačka a tajná láska, která před dvěma týdny tragicky spáchala sebevraždu. Na nahrávkách Hannah odkrývá emocionální deník popisující třináct důvodů, kvůli kterým se rozhodla ukončit svůj život. Skrz dvojité vyprávění Hannah a Claye Thirteen Reasons Why ukazuje složitý a srdcervoucí příběh zmatku a zoufalství, které diváka hluboce ovlivní. (tessincolor)

Zajímavost: Katherine Langford dělala konkurz jak na roli Hanny Baker, tak na roli Jessicy Davis, nakonec však získala roli Hannah. Po natáčení psychicky těžkých scén, byli na natáčení přivedeni speciálně cvičení psi, kteří pomohli hercům odreagovat se. Katherine Langford získala svou roli na konkurzu, který proběhl přes Skype, jelikož se k opravdovému konkurzu nestihla dostavit včas.

1. GAME OF THRONES (HRA O TRŮNY)

Myslím, že mnozí z Vás nebudou překvapení, že na prvním místě se umístil právě tento seriál. Game of Thrones (Hra o trůny) totiž letos vypustilo do světa svou sedmou řadu, se kterou oslovilo snad každého fanouška této série a nejen ty. Seriál spěje pomalu, ale jistě, ke svému konci, navzdory tomu všemu je však čím dál tím více kvalitnější, a proto si myslím, že si své první místo patřičně zaslouží.

Zajímavost: Replika Gandalfova meče z filmové série Pán prstenů je součástí Železného trůnu. Postava Tyriona Lannistera se objevuje v nejvíce epizodách vůbec – objevil se v 61 epizodách a byl zmíněn celkem v 67.

Tohle byl žebříček deseti nejlepších seriálů roku 2017. Který je podle Vás nejlepší seriál? Je to nějaký, který zde není uvedený? Napište nám jej do komentářů! 

ZDROJ:Top 10 TV Shows of 2017
Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.