Rok se s rokem sešel a my vám opět přinášíme další žebříček 10 nejlepších seriálů, tentokrát za rok 2018. Žebříček je sestaven podle zahraničního webu IMDb. Jsou v něm obsaženy pouze seriály publikované v roce 2018. Které seriály se letos umístily v nejlepší desítce? To se dozvíte níže!

10. HILDA

Animation World Network

Britsko-kanadský animovaný seriál na motivy stejnojmenné knižní předlohy od Lukea Pearsona. Hilda je modrovlasá holčička, která žije se svou maminkou, Johannou, na samotě v domku na úpatí magické krajiny. Protože je chytrá a zvídavá, dokáže vidět to, co ostatní nevidí nebo vidět nechtějí – trolly, obry, trpaslíky… Vítejte ve světě severské mytologie, drobných dětských strachů i velkých vítězství, světě, který nás láká, abychom se v něm zas a znovu zabydlovali a vraceli se do dob, kdy se největší dobrodružství mohlo odehrát během stanování v dešti. (www.databazeknih.cz)

9. MANIAC

Netflix

Maniac je americký komediální televizní seriál, který pojednává o dvou cizincích, kteří se stanou součástí jednoho farmaceutického testu, který by měl vyřešit všechny jejich problémy, a to zcela permanentně. Věci však nejdou tak úplně podle jejich plánu. V hlavních rolích se objeví Emma Stone a Jonah Hill. (IMDb)

8. OSTRÉ PŘEDMĚTY (SHARP OBJECTS)

NME.com

V osmidílné dramatické minisérii Ostré předměty inspirované stejnojmenným bestselerovým románem od spisovatelky Gillian Flynnové (Zmizelá), hraje držitelka pěti nominací na Oscara® Amy Adamsová v hlavní roli Camille Preakerové. Novinářka, která se v minulosti potýkala s duševními problémy, se vrací do rodného městečka Wind Gap ve státě Missouri, aby informovala o případu zjevných vražd dvou malých dívek. Zatímco se Camille snaží poskládat střípky traumatické události ze své minulosti, dostane se do konfliktu s panovačnou matkou Adorou (Patricia Clarksonová), znovu se uchýlí k řadě nebezpečných sebedestruktivních zlozvyků a až příliš se ztotožní s mladými oběťmi vraždy. (HBO Europe)

7. TOM CLANCY’S JACK RYAN

Variety

Americký akční thriller spadající do tzv. „Ryanverse“ sleduje osud školeného analytika CIA, který je zničehonic poslán od pohodlí svého kancelářského stolu rovnou do terénu. Jedná se o reakci na nedávno objevené nesrovnalosti s bankovními převody, které souvisejí s rostoucím islámským teroristou, Suleimanem. (IMDb)

6. PATRICK MELROSE

noizz.de

Minisérie Patrick Melrose, natočená na motivy uznávané románové řady spisovatele Edwarda St. Aubyna, se škodolibě naváží do britské smetánky, zatímco zachycuje děsivou životní pouť titulního hrdiny z jeho hluboce traumatického dětství přes závislost na návykových látkách v dospělosti až po konečné zotavení a spásu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) hraje Patricka Melroseho, aristokratického a nehorázně zábavného playboye snažícího se ze všech sil překonat újmu, kterou mu způsobili jeho násilnický otec i matka, jež otcově chování mlčky přihlížela. Děj ryzí televizní ságy, která je vtipná i napínavá zároveň, se dramaticky překlenuje z jižní Francie šedesátých let minulého století přes zhýralé osmdesátky v New Yorku až po počátek třetího tisíciletí v decentní Británii. Každému z pěti románů je v seriálu věnována jedna hodina, přičemž každá z epizod vypráví o několika složitých a náročných dnech v Patrickově životě. (HBO Europe)

5. NA MUŠCE (KILLING EVE)

Dans Media Digest

Eve je znuděná, bystrá a pohotová pracovnice bezpečnostní služby. Villanelle je elegantní a talentovaná vražedkyně. Obě prudce inteligentní ženy, které jsou sebou navzájem posedlé, se střetnou tváří v tvář v epické hře na kočku a na myš. (HBO Europe)

4. COBRA KAI

www.imdb.com

Je to už přes 30 let co Johnny (William Zabka) prohrál turnaj v karate proti Danielovi (Ralph Macchio) a málokdo čekal, jak tento turnaj zamíchá s budoucností obou dvou. Z Daniela se stal bohatý podnikatel, který si žije svou typickou růžovou americkou budoucnost, kdežto z Johnnyho je jen obyčejný údržbář, který si sebou nese šrám z dětství po celý život. Všechno ovšem změní Johnnyho nový soused Miguel (Xolo Maridueña), kvůli kterému Johnny znovu otevře dojo Cobra Kai. (www.csfd.cz – UncleMorty)

3. ALTERED CARBON

NME.com

Seriál se odehrává v budoucnosti, přesněji v 24. století. Lidská mysl (vědomí) je digitalizována a zakódována, tudíž se dá libovolně ukládat a přenášet se do nových těl. Díky tomuto technologickému pokroku mohou žít bohatí a mocní téměř věčně. Problém nastává ve chvíli, kdy je jedna z těchto zakódovaných myslí zabita. Bývalý trestanec, Envoy, je proto přiveden zpět k životu a v novém těle řeší tuto vraždu, aby získal svou vlastní svobodu. (IMDb)

2. NARCOS: MEXICO

Variety

Narcos: Mexico je americké televizní krimi drama, které mělo být původně čtvrtou řadou úspěšného seriálu Narcos. Nakonec byl namísto toho vytvořen spin-off seriál, který nám ukazuje ilegální obchod s drogami v Mexiku, zatímco ústřední seriál Narcos nám ukazuje ilegální obchod s drogami v Kolumbii. (en.wikipedia.org)

1. THE HAUNTING OF HILL HOUSE

Nerdist

The Haunting of Hill House je americký nadpřirozený seriál z produkce Netflixu. Jedná se o seriálovou adaptaci stejnojmenné knihy z roku 1959. V seriálu sledujeme dvě časové linie. V první sledujeme pět dospělých sourozenců, kteří v Hill House zažívají paranormální jevy. Tato dějová linie se odehrává v přítomnosti. Druhá linka se odehrává v minulosti, přesněji roku 1992 a ukazuje nám znepokojující události v Hill House, které zažívala rodina, která v domě v té době žila. (en.wikipedia.org)

Tohle bylo 10 nejlepších seriálů roku 2018 podle zahraničního webu IMDb. Jaký je podle vás nejlepší seriál tohoto roku? Souhlasíte s tímto žebříčkem? Viděli jste některý z uvedených seriálů? Nebojte se nám napsat dolů do komentářů.