Rok 2019 je již za námi a my se tak konečně můžeme ohlédnout zpět za těmi nejlepšími seriály, které jsme v uplynulém roce mohli zhlédnout. Žebříček je sestaven podle zahraničního webu IMDb a najdete v něm seriály, které měly v roce 2019 premiéru nebo vysílaly novou sérii. 

11. ČERNÉ ZRCADLO

5. série

Na desátém místě se umístil antalogický seriál Černé zrcadlo, který je znám svým netradičním vyobrazováním budoucnosti. Seriál poukazuje na možná rizika moderních technologií a jejich vliv na člověka. Letošní rok nám přinesl v pořadí již 5. řadu, která čítala celkem 3 epizody.

10. STRANGER THINGS

3. série

Ani na devátém místě se neumístila žádná novinka. Mysteriózní seriál Stranger Things byl jedním z největších překvapení roku 2016. Seriál, který je poskládaný z všemožných odkazů na dnes již kultovní díla minulého století. 80. léta očima bratrů Dufferových sklidily velký úspěch i napotřetí.

9. THE BOYS

První novinkou v našem žebříčku je seriál The Boys, který je natočen na motivy komiksu a zcela obrací myšlenku superhrdinů. Většina diváků byla doposud zvyklá na tzv. marvelovky, ve kterých byl hrdina ten dobrý. Seriál The Boys ukazuje, že i superhrdinové jsou lidé a jak už to na světě bývá, tak i lidé mají špatné vlastnosti. Co by se stalo, kdyby byl Superman ve skutečnosti arogantní a sobecký? Přesně to nám svým vlastním způsobem ukazuje letošní novinka The Boys.

8. THE MARVELOUS MRS. MAISEL

3. série

Pokračování příběhu Midge Maisel, která se po nečekaném a rychlém odchodu manžela rozhodne stát stand-up komičkou. Spolu se svou novou manažerkou Susie rozjíždí kariéru, která jí změní život.

7. THE MANDALORIAN

První hraný seriál ze světa Star Wars sklidil nevídaný úspěch. The Mandalorian odstartoval novou streamovací službu od společnosti Disney – Disney+. Nový produkt ze světa Star Wars si téměř ihned získal tisíce fanoušků po celém světě. The Mandalorian vypráví příběh námezdního lovce Dina Djarina, který je členem bratrstva tzv. Mandalorianů. Din přezdívaný „Mando“ je zkušený lovec s dobrou reputací. To vše se však změní ve chvíli, kdy se vzepře pravidlům cechu a stává se z něj psanec s hodnotnou kořistí.

6. TEMNÝ PŘÍPAD

3. série

Seriál Temný případ, který debutoval v roce 2014, sklidil u diváků pozitivní ohlasy. O rok později přišla méně úspěšná druhá řada, které se však i přesto dostávalo velmi pozitivních ohlasů. Po čtyřech letech přišla na řadu třetí série, ve které se hlavní role ujal oscarový herec Mahershala Ali.

5. NAŠE PLANETA

Tento velkolepý, ambiciózní dokument přibližuje přirozenou krásu naší planety a odhaluje, jak změna klimatu ovlivňuje všechny její živé tvory. (Netflix Cz)

4. RICK A MORTY

4. série

Po dvou letech se opět vrátil seriál Rick a Morty, tentokrát již se čtvrtou řadou. Ta čítá celkem deset epizod, z nichž prvních pět bylo odvysíláno v roce 2019, zatímco zbývajících pět uvidíme v roce letošním. Přesto, že vyšla zatím polovina série, seriál sklidil opět velký úspěch a zařadil se do žebříčku nejlépe hodnocených seriálu roku 2019.

3. HRA O TRŮNY

8. série 

Není divu, že v tomto žebříčku najdeme jeden z nejpopulárnějších seriálů posledních let. Hra o trůny letos završila osmou řadou svou dlouholetou cestu. Velkolepé finále, na které fanoušci čekali téměř dva roky však nebylo tak dobré, jak mnozí očekávali. Oproti předešlým sériím byla osmá řada velmi uspěchaná a příběh byl děravý jako ementál. Navzdory všem pochybnostem seriál získal mnoho nominací a ocenění. Další velká sága končí, a tak se není čemu divit, že Hru o trůny najdeme v tomto žebříčku.

2. ČESTNÉ ZMÍNKY

Koruna

3. série

Seriál mapující život a vládu nejdéle vládnoucí britské panovnice, Alžběty II. Třetí série nám ukáže, co královská rodina prožívala v 60. a 70. letech minulého století.

Dark

2. série

Druhá série německého mysteriózního seriálu Dark přistála opět na platformě Netflix. Stejně jako první řada, tak i ta druhá diváka v mnohém překvapí. Minulost, přítomnost a budoucnost se protínají a apokalypsa je téměř nevyhnutelná. Změní Jonas svůj osud nebo podlehne drtivé síle času?

Mr. Robot

4. série

Čtvrtá a zároveň finální série psychologického seriálu Mr. Robot. Elliot je mladý programátor, který má problém navazovat vztahy s lidmi. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Velkolepá finální série, která seriál nejen uzavírá a odpovídá na otázky z předešlých řad, ale zároveň přináší i zcela nové, šokující prvky, které mají na Elliotův příběh zásadní vliv.

Zaklínač

1. ČERNOBYL

Favoritem roku 2019 je minisérie Černobyl. Přesto, že se nejedná o seriál v pravém slova smyslu a Černobyl byl spíše takovou jednohubkou ze strany HBO, má toto historické drama zasloužené první místo. Minisérie z produkce HBO, která věrně mapuje největší jadernou havárii v dějinách lidstva. 26. duben 1986 je datum, které se vrylo do paměti mnoha lidem po celém světě. Seriál realisticky vykresluje traumatizující události, které započaly v dubnu roku 1986 na severu Ukrajiny.

A jaký seriál byl vaším loňským favoritem? Jde o nějaký z výše uvedených, nebo o jiný, v žebříčku nezařazený? Dejte nám vědět dolů do komentářů!