Sitcomy jsou tím nejlepším zdrojem pravidelné zábavy. Lidé o nich neustále debatují, znají ty nejlepší hlášky a stále je sledují znovu od začátku, třeba i desítky let po jejich zakončení. Vždy si dokáží vybudovat ohromnou základnu fanoušků, kteří ten seriál neustále podporují. Proto Vám přinášíme žebříček deseti nejlepších sitcomů všech dob. A vsadíme se, že se mezi nimi najde i nějaký ten Váš oblíbenec.

10The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku, 2007-2019)

Zdroj: serialos.eu

Tento seriál zná snad každý, ať už žije v jakékoliv části světa. Teorie Velkého třesku má fanoušky po celém světě, ale stejně tak má slušné zástupy odpůrců. Každopádně nezáleží, na kterém konci spektra se nacházíte vy nebo já, protože všichni musíme uznat ten fakt, že se jedná o jeden z nejúspěšnějších a nejsledovanějších sitcomů všech dob, a tak právoplatně do tohoto žebříčku patří.

9Full House (Plný dům, 1987-1995)

Zdroj: Today.com

Miliony lidí po celém světě na tomto seriálu vyrůstali. A mnozí z těchto diváků zůstali i po těch letech věrnými fanoušky, protože tento seriál se dočkal něčeho, co se stává opravdu vzácně – dostal své pokračování po několika letech. Takže fanoušci už nemuseli přemýšlet nad tím, jak teď asi vypadají životy jejich oblíbených postav. Místo toho to mají možnost zjistit v novém seriálu od Netflixu nazvaném Fuller House.

8The Fresh Prince of Bel-Air (Fresh Prince, 1990-1996)

Zdroj: GeekTyrant.com

The Fresh Prince of Bel-Air. Velmi populární a zábavný seriál, který odstartoval hereckou kariéru legendárního a velice nadaného člověka jménem Will Smith. V tomto seriálu je hned několik sympatických postav, a skoro každá z nich má něco, čím dokáže publikum vždy pobavit. Jako například Carlton a jeho ikonický tanec, kterému se dnes prostě říká „The Carlton“.

7Married with children (Ženatý se závazky, 1987-1997)

Zdroj: Columbia Pictures

Dovolte mi shrnout celý tento seriál a všechny jeho díly jedním krátkým souvětím. Al Bunda spokojeně sedí u televize s rukou v kalhotách, snaží se ignorovat cokoliv, co po něm jeho otravná manželka chce a zároveň se snaží snášet všechno, co si vymyslí jeho přihlouplá dcera nebo jeho o trochu méně přihlouplý syn. Možná to takhle nezní příliš zábavně, ale věřte mi, jednoznačně vás to dokáže pobavit.

6Parks and Recreation (2009-2015)

Zdroj: The Iris

Příjemný seriál plný zajímavých a sympatických postav, který si zaručeně zamilujete, pokud mu dáte šanci. I když prvních pár epizod je dost slabých, tak s každou epizodou se tento sitcom stále zlepšuje a tak to v podstatě pokračuje až do samotného konce. Bylo by opravdu těžké vybrat tu nejlepší/nejoblíbenější postavu ze všech, ale kdybych vážně musel vybrat, tak řeknu jméno Ron Swanson. Tohoto mrzutého člověka s chlapáckým knírem, plného životních mouder a nenávisti k vládě, určitě znáte, a to i když jste tento seriál nikdy neviděli. Mám pravdu?

5The Red Dwarf (Červený trpaslík, 1988-dodnes)

Zdroj: msenscene.com

Vážně těžko byste hledali originálnější seriál, než je Červený Trpaslík. V 80. letech, kdy v podstatě v televizi nebylo nic jiného, než rodinné sitcomy, vznikl tento sci-fi seriál odehrávající se ve vesmíru. Ústřední postavou je Dave Lister – jediný přeživší na obrovské vesmírné lodi, kterému dělá společnost hologram jeho mrtvého kolegy, tvor vyvinutý z kočky, lodní počítač s IQ 6000 a jeden android jménem Kryton.

4Two and a Half Men (Dva a půl chlapa, 2003-2015)

Zdroj: CBS

Seriál o bohatém muži jménem Charlie, jeho chudém a rozvedeném bratrovi Alanovi a jeho synovi Jakeovi. Tito dva bratři vedou naprosto rozdílné životy, a to i přes to, že žijí spolu. Charlie žije svůj život naplno – peníze, sex, drogy a alkohol. Zatímco Alanův život je v podstatě jen péče o syna, rozepře s ex-manželkou a práce. Každopádně se jedná o velmi zábavný seriál, se kterým to bohužel šlo z kopce, jakmile ho opustil Charlie Sheen.

3How I Met Your Mother (Jak jsem poznal vaši matku, 2005-2014)

Zdroj: CBS

Sitcom vyprávějící příběhy pěti přátel z New Yorku, jejichž skoro každá historka začíná v jistém baru u McLarena. Všech pět herců, kteří ztvární hlavní postavy, už budou pravděpodobně až do smrti spojování s těmito postavami. Především tedy Barney Stins- eh, teda Neil Patrick Harris, který hraje legendárního Barneyho Stinsona – člověka, který nenosí nic jiného než obleky, pomalu každý den spí s jinou dívkou a velmi rád cituje pravidla, kterými by se měl řídit každý „parťák“.

2Scrubs (Scrubs: Doktůrci, 2001-2010)

Zdroj: ABC

Bezkonkurenčně ten nejlepší lékařský seriál, který kdy vznikl. Sympatické a originální postavy, jedinečný humor a velmi přesné vyobrazení života v nemocnici. A také je to jeden z velmi mála sitcomů, který nepoužívá laugh track. No nezní to úžasně? A taky to úžasné je. Bude vám stačit pár epizod a ihned si seriál zamilujete, věřte mi.

1Friends (Přátelé, 1994-2004)

Zdroj: NBC

Existuje vůbec někdo, kdo by na prvním místě čekal něco jiného, než právě tento sitcom, který se stal už navěky nedílnou součástí popkultury? Doslova každý, kdo není nemluvně, tento seriál zná, nebo aspoň ví o jeho existenci. Už jen to promlouvá o abnormální popularitě tohoto televizního seriálu, jehož poslední epizoda měla premiéru před třinácti lety. Ale zaslouží si to, protože sledovat životní příběhy těchto šesti přátel je náramná zábava a každého z nich si člověk velmi rychle zamiluje.