Jak je známo, toto ožehavé téma je trnem v oku mnoha fanoušků. Některým co jen sledují seriálovou podobu méně, ale ti, co mají trošičku ponětí o nějakém komiksovém originálu, tak těm to tlačí na „kuří oko“ o poznání více. V průběhu posledních několika let se DC-Universum rodinka všelijakých hrdinů rozrostla do obřích rozměrů a člověk musí hodně vybírat, co bude vůbec vlastně sledovat.

Pravda je taková, že poměrné odchylky by měly být tolerovány po dohodě s autory, někdy se ale pomyslný míč poselství mezi kresleným světem a televizními obrazovkami zatoulá na míle daleko za autovou čáru. Vydejme se tedy na cestu poznání, kde si přiblížíme alespoň 10 z nich.

10. Pied Piper

Sice je asi nejokrajovější postavou našeho seznamu, ale jistě za zmínku stojí. Patří totiž k nejzajímavějším členům Flashových „The Rogues“. V komiksovém světě Šarlatového rychlíka po jistý delší čas vystupoval jako typický záporák, který se díky určitému zvratu vykoupil a přestoupil na stranu dobra. V hrané podobě se nám zjevil v pár zločineckých scénkách v season 1, poté v 2. řadě díky Flashpoint paradoxu už se vyskytl jako typický klaďas. Nicméně od té doby nebyl spatřen, což je obrovská škoda, jelikož má tento polepšený „supervillain“ velké ambice nadchnout své příznivce. To je jedním případem marnosti, tím druhým je, byť seriálový protagonista umí manipulovat zvukem se svým okolím, tak jeho arzenál nedisponuje pověstnou píšťalkou jako u správného „krysaře“ v komiksu.

zdroj: geekedoutnation.com

9. Mr.Terrific

Curtis Holt ztvárněn Echo Kellumem byl svým způsobem očekávaným, „dobrým“ přírůstkem do světa Arrow na stanici CW. Příznivci této postavy toužili totiž vidět, jak se bude vyvíjet růst jejich tolik oblíbené komiksové postavy Mr. Terrifica, jenž je součástí obrázkového světa s bublinami již od roku 1942. V knižní podobě se jmenuje Michael Holt a je geniálním multimatematickým guru s výtečnou fyzickou dispozicí, kterému se podaří co si zamane. Zatímco náš seriálový aktér neprokázal kým by doopravdy měl být. Nesebejistý a přecitlivělý otloukánek s opačnou sexuální orientací, snažící se vyrovnat ajťačce Felicity, opravdu není překvapujícím fenoménem psané podoby DC-U. Doufejme tedy, že televizní producenti v budoucnu postavu všeuměla „nezabijí“ a popoženou jí vpřed tam, kde by měla být.

zdroj: dccomicsnews.com

8. Red Tornado

Možná si říkáte, jestli je to vůbec postava související s Arrowversem? A jestli ano, kde se objevila? Ano ukázala se v seriálu Supergirl a teď celkem nedávno se mihla v crossoveru z nacistické planety X. Vzhledem k nabité komiksové minulosti je velikou škodou, že se vyskytuje v hrané podobě tak málo. Jedná se o androida, který si uvědomil sám sebe a snaží se získat co nejvíce lidských vlastností. Bylo o něm napsáno nespočet  knižních děl, patří do světa Supermana, Supergirl, Justice League, Justice Society of America či Young Justice. Zrodil se jako postava s ryze kladnou karmou, bojující na straně dobra.

zdroj: nerdist.com

7. James Olsen

U tohoto charakteru je asi nejzajímavější jeho psaná předloha versus hraná podoba. V komiksovém konceptu vystupuje jako pihatý zrzek fotoreportér z Daily Planet, v základu napsaný jako partner spolupracující se Supermanem. V hraném světě ovšem autoři udělali takříkajíc velkou botu, místo zmiňovaného zrzavého klučiny tam šoupli afroameričana. Normálního fanouška toto genderovo rasové zrovnoprávňování formou seriálu pěkně nakrkne a nejdná se o jediný případ. Jelikož forma takového „přetvoření“ postavy ji naprosto zprofanuje a navíc v CW epizodách James prožívá dlouhý milostný trojúhelník vůči Supergirl, než na scénu přikráčí Mon El. V psané formě se obdobnou blamáž nedočteme a tudíž se nelze divit jeho umístění do našeho seznamu.

 

zdroj: heroicuniverse.com

6. Nejznámější z „The Rogues“

Pro diváky je asi nejznámější duo Captain Cold a Heatwave, kteří byli přímo představeni jako „The Rogues“. To je ovšem zmýlená představa a nejedná se jen o tyto dva charaktery. Jde o název pro celý soubor všech záporáků ze světa šarlatového rychlíka. Tudíž díky této dezinformaci v seriálové formě pozbývá dané slovo svého originálního významu. Jsou zde i „badass“, kteří se v CW produkci jen mihli a opravdu by si zasloužili trošičku obšírnější zpracování, než pouhý jednodílný štěk. Například jde o Abrakadabru, Mirrormastera nebo slavného Trickstera a spousta dalších, kteří čekají na své seriálové odhalení v budoucnu.

zdroj: deviantart.com

5. Miss Martian

Zde máme klasický případ překroucení psané předlohy. V originálním DCU comics díle patří do rodu Bílých marťanů a jediným pojítkem mezi Martian Manhunterem je, že jen předstírala jeho neteř. Ona jako bílý druh může měnit svoji barvu, proto ji nalezneme na stránkách mnohdy zeleně zbarvenou. Je to postava hlavně napsaná pro Teen Titans a už vůbec neprožívala milostnou romanci vůči Manhunterovi jako tomu bylo v seriálu Supergirl. Takto promrhat potenciál charakteru je obrovsky na škodu…

zdroj: screenrant.com

4. Vandal Savage

Vandal Savage je jedním z nejnebezpečnějších darebáků v celém DC-versu. Nesmrtelný zmetek, který v literárním zpracování pomáhal takovým zločineckým kapacitám jako byl Jack rozparovač, Čingischán nebo Vlad Impaler. Sice bylo skvělým nápadem ho tématicky zařadit k Legends of Tomorrow, ale v hodně ohledech producenti proměnili potenciál v marnost, hlavně co se týče spojitosti s Hawkmanem a Hawkrgirl. Hlavně díky tomu, jak snadno byl ve finále poražen, učinilo z nejmocnějšího zločince všech dob velmi málo efektivní postavu a není divu jeho umístění do naší přešlapové desítky.

zdroj: tracking-board.com

3. Hawkman and Hawkgirl

Jak známo jedno se pojí s druhým a jak bylo uvedeno výše, tato jalovost je ještě mocnější než u Vandala Savage. To jediné, s čím CW zachovala věrnost, byla reinkarnace, u zbytku už šlo o příběhové fluidum. Hlavně báchorka o věčné lásce Cartera a Kendry, která musí být neustále obnovována předurčeností, jak nám seriálový Carter neustále dokola „vykecával“ díru do hlavy. Díky jeho seriálově ubohé nevýraznosti jej naštěstí nakonec vyřadili z kola ven. Přitom ve své psané historii je obrovsky nepodcenitelnou ikonou s dějinami psanými již od roku 1940. Carter Hall byl špičkovým archeologem, který objevil NTH kov umožňující létání, udělal si z něj oblek s křídly a tímto způsobem započala jeho cesta boje se zločinem. V díle Zlatý věk s Hawkgirl bojovali bok po boku a odsud taky pochází nepovedená inspirace s Vandalem Savagem.

zdroj: pinterest.co.uk

2. Black Canary

Zde můžeme mluvit o totální zkáze historické Canary, kde spolu s Oliverem Jonasem Queenem tvořili nejdéle trvající pár DC tvorby. Byla vždy jen jedna Black Canary a v seriálu ji uštědřili tři vlastně čtyři podoby a příběhové linky. Sara Lance, Laurel Lance, Dinah Drake a nakonec Black Siren ze země 2, se kterou tnuli producenti do živého masa a to hlavně z důvodu návratu herečky. Ta měla nejdřív ze seriálu úplně zmizet, tak ji zabili. Nakonec si to ale autoři hrané verze rozmysleli a obešli tak klišé se vzkříšením. Už podtržená je nesmyslnost jejího samotného  zabití, protože jak známo v obrázkové knize neumřela cizí rukou.

Co se týče Dinah Drake, je úplně první verzí psaného Kanárka a členka JSA. Byla manželkou detektiva Larryho Lance a měli dceru se jménem Laurel „Dinah“ Lance. Po rozvodu Dinah Drake umírá na rakovinu. Všimněte si krkolomnosti inspirace do seriálové podoby a asi je Vám hned jasné, proč zde musí být uvedena.

zdroj: wallpaperesque.com

1. Kid Flash

Nyní se dostáváme k top jádru tvůrčí „ohavnosti“. To, jak nám CW naservírovala celkem komiksově ikonickou postavu, nemůže nechat jednoho čtenáře/fanouška klidným. Dějepis této postavy nám praví, že jeho příběhová linka patří do Teen Titans a šlo sice o onoho Wallyho Westa, ale s jiným příběhovým základem. Ten po odchodu od Mladých Titánů prochází změnou v samotného Flashe a utvrdil své členství v JSA.

Titulem Kid Flash se dnes rozumí ve skutečnosti Bart Allen, prapotomek Barryho Allena. Ten se při velké krizi výměny hrdinů v čase dostane dírou do naší současnosti a stane se členem spolku Young Justice. Následně na přání opatrovníků originálního Flashe (Jay Garrick), a Flashe III. (Wally West) uplatňuje členství v renomovaných Teen Titans. Bart je pak při jedné akci na Alcatrazu střelen do kolena Deathstrokem, dále pak v souboji se Superboyem II. opět skočí časem a stává se IV. Flashem. Nedlouho poté, co se stane IV. Flashem umírá v boji s Black Flashem a jeho kumpány. Na počest jeho pohřbu je pak v Keystone založeno muzeum Flashů, kde má své čestné místo a zlatou sochu s kostýmem Kid Flashe. Nakonec je vzkříšen v daleké budoucnosti v 31. století hrdinskou skupinou Legion of Superheroes.

zdroj: nerdist.com

Při srovnání  těchto skutečností je více než jasné proč Kid Flash obsazuje top příčku našich producentských hříchů. :)

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz