V poslední době se dovídáme spoustu nových informací o našich oblíbených hrdinech a jejich nových filmech. Jenže existuje i další početná skupina jiných postav z komiksů, které však zřejmě nikdy nespatříme na plátnech kin. Spolu se nyní podíváme na desítku z nich.

1VENOMPOOL

Marvel Studios

S největší pravděpodobností se nikdy nedozvíme, jak by to dopadlo, kdyby symbiont Venom posedl Wadea Wilsona aka Deadpoola. Přesto se tohle v komiksech stalo a byla z toho docela pěkná mela. Venompool je mladá postava, která se poprvé objevila v komiksu „What If? Iron Man: Demon in an Armor“ v roce 2011. Jenže dlouho si světa neužil, protože umřel v komiksu „Deadpool kills Deadpool číslo 4“, který vyšel v roce 2013. Aktuálně jej můžete potkat v mobilní hře Marvel: Contest of Champions.

2MARVEL ZOMBIES

Marvel Studios

Myslím, že Robert Kirkman by byl velmi rád, kdyby se jeho zombifikovaní hrdinové dostali i na plátna kin. Jenže ani zde to nevidím nijak reálně. Kirkmanova látka totiž zabírá celé univerzum hrdinů od Marvelu a pochybuji, že by se odvážil někdo zrežírovat zombifikaci celého tohoto vesmíru. Ano, bylo by to super vidět, jak Wolverine požírá mozek Magneta, ale realita je bohužel jinde.

3UATU

Marvel Studios

Před miliardami let existovala mimozemská rasa zvaná Pozorovatelé (Watchers). Tato mírumilovná rasa se zavázala k pomoci méně vyvinutým formám života, avšak jeden z jejich darů jiná z ras použila ke svému vyhlazení. Zařekli se proto, že se nebudou vměšovat a nechají na ostatních druzích živoa, aby se vyvíjeli svou vlastní cestou. Uatu, jeden z pozorovatelů si vybral Sluneční soustavu a pozoruje planetu Zemi a vše živé na ní. Jeho výskyt by nemusel být až tak nereálný, protože práva na jeho postavu aktuálně drží Marvel Studios.

4SHE-HULK

Marvel Studios

Právnička, vlastním jménem Jennifer Waltersová, která je sestřenicí Bruce Bannera, neboli Hulka. Díky svému zaměstnání přišla také ke svým schopnostem. Postřelil ji totiž zločinec, kterého hájila. Díky velké ztátě krve ji musel svou krev darovat právě Bruce, ovšem ta ovlivnila i Jennifer a dala tím vzniknout She-Hulk, která vládne podobnými schopnostmi jako Hulk, avšak dokáže se ovládat. Aktuálně po jejím filmovém debutu není ani vidu, ani slechu. Takže si prozatím necháme zajít chuť.

5MOON KNIGHT

Marvel Studios

Pokud patříte mezi fanoušky Marvelu, asi vám neutekl ani Moon Knight. Vlastním jménem Marc Spector působil coby žoldák v Egyptě. Při potyčce se svým protivníkem zemřel blízko sochy egyptského boha pomsty Khonshua. Ten jej přivedl zpět mezi živé a dal mu schopnosti být jeho mečem odplaty. Po návratu do spojených států poté Marc působil jako maskovaný Moon Knight. Vzhledem k tomu, že nejde o příliš známou postavu, její využití bych viděl spíše v seriálu. V kinech se s ním zřejmě nepotkáme.

6TASKMASTER

Marvel Studios

Jde o člověka, který má schopnost jakýchsi fotografických reflexů. Dokáže si tím napodobit a zapamatovat jakýkoli pohyb, chvat či hmat. Jmenuje se Tony Masters a je spojován s výcvikem mnoha superpadouchů, soukromých armád či dokonce i mnoha nových Avengerů. Zde bych opět viděl výskyt spíše v seriálu než na velkém plátně, ale nic není nemožné. Uvidíme.

7HERCULES

Marvel Studios

Dočkáme se někdy, aby se mezi hrdiny objevil i Hercules? Jeden z šesti potomků Dia, nejmocnějšího boha Olympu je oblíbeným hrdinou v mnoha komiksech od Marvelu. Hercules mnohokrát bojoval po boku Thora či ostatních Avengers. Osobně si myslím, že by bylo vhodné využít jeho potenciálu a rozhodně by se dal do rozběhlého MCU velmi dobře zakomponovat. Otázkou však je, zda jsou tvůrci stejného názoru. Zatím však nikoliv.

8CAPTAIN BRITAIN

Marvel Studios

Captain Britain je ve své podstatě mystik. Jeho civilní jméno je Brian Braddock a je dvojče členky X-Menů, která si říká Psylocke. Své schopnosti získal od Merlyna, když byl uvězněn po havárii pod svojí motorkou. Umí létat a je velmi odolný. Jeho zbraní je Amulet pravdy. Je ochráncem multivesmíru a členem týmu Excalibur a MI-13. Jde o nějvětšího hrdinu a ochránce Velké Británie. Co se týká jeho možného výskytu na filmovém plátně, patrně by jej měli využít u FOXu, jelikož drží práva na X-Meny. Ovšem spíše něco podobného nečekejte.

9M.O.D.O.K.

Marvel Studios

Obří hlava na létajícím vozíčku pro handicapované. To je zřejmě nejjednodušší interpretace samotného zloducha. Kdysi býval Georgem Tarletonem, ovšem prošel složitým experimentem, který měl zvýšit jeho duševní potenciál. Experiment se však – jak už to bývá zvykem – vymkl kontrole a vznikl M.O.D.O.K. (Mental Organism Designed Only for Killing). Mnohokrát chtěl ovládnout svět, ale pokaždé mu to někdo překazil. Ve filmu by byl jistě zajímavým protivníkem a stále doufám, že jej Marvel Studios jednoho dne ohlásí.

10SQUIRREL GIRL

Marvel Studios

Doreen Greenová je mutantka. Její schopnosti spočívají v komunikaci s veverkami,  v superodolných řezácích a také má velkou sílu. Jenže je jí teprve čtrnáct let, takže s ní nechce nikdo mít nic společného. Navíc jí narostl velký veverčí ocas. Také nosí speciální opasek, do kterého si dává oříšky, díky kterým nabírá sílu. Panejo, to by byla docela povedená taškařice, co říkáte ? Mohla by se na plátnech kin objevi, jenže aktuálně to moc dobře nevypadá.

ROZHODNĚTE SAMI

Když se podíváme na všechny hrdiny a záporáky, které jsme si tu dnes představili, jsou to opravdu spíše méně známé postavy. Přesto pro komiksové fanoušky jde o postavy známé a například pro mne samotného i o postavy velmi zajímavé. Jenže jak už to bývá u filmařů, ti musí pracovat s tím, co táhne nejpočetnější skupinu fanoušků. A popravdě – Iron Man je rozhodně zajímavější než třeba Squirrel Girl. Co vy na to? Koho byste chtěli vidět na plátnech kin vy? Napište mi do komentářů.