Hra o trůny možná může mít hrady, draky a zástupy (ne)mrtvých, ale stejně jako je tomu u jiných seriálů, i tady úspěch závisí především na vztazích mezi jednotlivými postavami. Poslední série bude temná a plná opětovných shledání…

Během 7. série jsme byli svědky mnohých setkání, z nichž některá z nich byla opravdu dojemná. Viděli jsme naše oblíbené dvojky zase pěkně pohromadě, jak tomu bylo v předešlých sériích.

Jako za starých časů se spolu znovu sešli Bronn a Tyrion, Tyrion a Jamie, Jamie a Brienne, Arya a Sansa, Sansa a Bran, Bran a Arya. Na některá setkání však ještě stále čekáme…

  • 1. Ohař a Sansa
Zdroj: HBO

Ohař byl tajně v Králově přístavišti velkým Sansiným ochráncem, ještě když byla paní Zimohradu malým ublíženým ptáčkem a rukojmím Lannisterů. V druhé sérii ji zachránil před znásilněním.

Tohle shledání nemusí nutně vyžadovat velká gesta. Ke spokojenosti diváků postačí něco jemného. Třeba vidět vděčnost Sansy a Ohařovu radost, až uvidí, jak jeho ptáček roztáhl křídla a vyletěl z hnízda.

  • 2. Arya a Melisandra
Zdroj: HBO

„Vidím v tobě temnotu…Ještě se shledáme.“

Tak znělo proroctví, které ve 3. sérii Melisandra prozradila Arye. Odpověď na toto proroctví jsme mohli vidět v 7. sérii, a to v jakési novější předpovědi, kterou vyslovila v rozhovoru s Varysem. Rudá kněžka slíbila, že se vrátí do Westerosu, protože tam musí zemřít. Tak si to přeje Pán světla.

Arya ji vyděsila, když se spolu předtím setkali. Zdálo se, že předpovídá budoucnost nejmladší Starkovy dcery: Hnědé oči, modré oči, zelené oči. Oči těsně zavřené už navždy.“

Zásadní je, že Melisandra je stále na Aryině seznamu. Ačkoliv Davos a Jon slíbili, že Rudou kněžku zabijí, mohla by to být právě Arya, kdo pohne mečem.

3. Sansa a Tyrion

Zdroj: HBO

Jejich manželství sice mohlo být jen pouhou intrikou Tywina Lannistera, kterou je chtěl oba ponížit, nicméně i přesto jsme v jejich vztahu mohli vidět jistou dobrosrdečnost.

Neviděli se od druhé série, kdy byli oba dva zapleteni do smrti Joffreyho. Sansa úspěšně unikla z Králova příštaviště, zatímco Tyrion byl nespravedlivě odsouzen za jeho vraždu.

Teď, když je Tyrion pobočníkem Daenerys, směřuje společně s Jonem i Matkou draků do Zimohradu. Můžeme se tak těšit na shledání s jeho bývalou ženou.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz