Udílení Oscarů je jednou z nejsledovanějších a nejprestižnějších filmových akcí na světě. Udělují se zde mimo jiné ceny za nejlepší hudbu, režii, film a kostýmy, to co ale diváci očekávají nejvíce, je vyhlášení herce a herečky v hlavní roli. Už roky se na internetu množí různé vtípky a narážky ohledně herce Leonarda DiCapria, který až do letošního udílení cen nikdy žádnou sošku neobdržel, přestože se podílel na velmi úspěšných filmech a herectví se věnuje už od malička. Letos cenu vyhrál za film Revenant (i když co si budeme povídat, už měl daleko lepší role, za které si cenu zasloužil více) a sklidil asi největší potlesk a ohlasy od začátku udílení. Přesto však v herecké branži zůstává spousta stejně dobrých herců, kteří na svého Oscara taky stále ještě čekají. Jejich filmy vydělávají miliony, jejich jména se řadí mezi špičku v tomto oboru, obdrželi hromadu nominací, ale soška zatím stále nikde.

an-actual-oscar-winner-is-trolling-leo-dicaprio-on-the-internet-with-their-oscar-image-2_
10. ALAN RICKMAN
-Nejslavnější filmy a role: Severus Snape (Harry Potter), král (Robin Hood: král zbojníků), Láska nebeská
Hodnocení CSFD: 44. nejoblíbenější světový herec
Dnes už zesnulý Alan Rickman byl označen za nejlepšího herce ságy Harry Potter, kde předvedl bezkonkurenčního Severuse Snapea. Natočil přes 50 filmů a v každém z nich podal kritiky skvěle hodnocené výkony, tudíž jeho nominaci očekávalo spousta lidí, přesto se jí však nikdy nedočkal.
rickman

9. RALPH FIENNES
Nejslavnější filmy a role: Lord Voldemort (Harry Potter), Vévodkyně, Schindlerův seznam, Prolomit vlny
Hodnocení CSFD: 73. nejoblíbenější světový herec
Steven Spilberg o Ralphovi pronesl, že „je příliš dobrý herec, než aby se stal hvězdou“.
Každá jeho role se řadí do kolonky „top“ a Ralph ji zahrál na 150%. Díky jeho tvrdé práci a talentu byl už několikrát nominován, přesto si podle porotců pravděpodobně výhru nezaslouží.
ralph-fiennes-roles-body-3739f320bb5d59b2c5c80ce19b5b5973-large-937135

8. BRAD PITT
Nejslavnější filmy a role: Železná srdce, 12 let v řetězech, 12 opic, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Hanebný pancharti, Troja, Sedm
Hodnocení CSFD: 5. nejoblíbenější světový herec
Brad Pitt své diváky (divačky) láká především k filmovým plátnům na svůj krásný obličej a skvělou postavu. K těm velkým pánům hercům se sice tento dnes už 50 letý fešák neřadí, přesto má na svém účtu spoustu skvěle oceněných světových filmů. Nominací si sice odnesl několik, cenu však nesklidil žádnou.
pitt_16-13

7. TOM CRUISE
Nejslavnější filmy a role: Poslední samuraj, série Mission Impossible, Magnolia, Top Gun
Hodnocení CSFD: 34. nejoblíbenější světový herec
Tom Cruise stejně jako Brad Pitt láká hodně svou vizáží, přesto však má za sebou i spoustu skvěle zahraných rolí. Jeho role a upřímné proslovy v Posledním samuraji se vepsali do filmových dějin a obdržel za svou kariéru už slušnou řádku nominací. Úspěch ale sklidil pouze při udílení Zlatých Glóbů, Oscara si zatím doma na poličku také dát nemohl.

samurai-not

6. JOAQUIN PHOENIX
Nejslavnější filmy a role: císař Commodus (Gladiátor), Johnny Cash (Walk the line)
Hodnocení CSFD: 83. nejoblíbenější světový herec
I kdyby Joaquin nehrál v ničem jiném, tak za roli císaře v Gladiátorovi tu cenu dostat prostě měl. Na tom se shodla většina filmových kritiků a bylo obrovským překvapením, že po oznámení nominací mu Akademie pro udílení Oscara nedala. Druhým takovým velkým zklamáním byla chvíle, kdy opět obdržel nominaci, ale už ne cenu za film Walk the line, kde ztvárnil hlavní roli Johnnyho Cashe a zpívací části dokonce sám zpíval!

johnny-cash-walk-the-line

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz