Pro ty z vás, kdo netrpělivě čekáte na druhou sérii oblíbeného seriálu 13 Reason Why, jsme si připravili krátký článek s 10 zajímavostmi o seriálu, abychom vám alespoň o trochu zkrátili (to nekonečné) čekání.

1) KNIŽNÍ PŘEDLOHA JE ODLIŠNÁ

Pokud jste četli knižní předlohu seriálu od spisovatele Jaye Ashera, pravděpodobně již víte, že tvůrci na Netflixu si děj seriálu maličko upravili. Zatímco v knize si Clay poslechne všechny nahrávky během jedné noci, v seriálu mu to trvá až několik dní. Jeho rodiče v knize vystupují jen okrajově, dokonce ani příběhy jednotlivých studentů nejsou v knize tak podrobně popsány, jako jsou v seriálu. Liší se i způsob, jakým se Hannah zabila. O tom si řekneme ještě později. No a pokud si vzpomínáte na ten nečekaný cliffhanger s Alexem v závěru poslední epizody, tak ten se v knize vůbec nestal.

2) ZPŮSOB HANNINY SEBEVRAŽDY

Zatímco v knize Hannah spolykala několik pilulek, které zapříčinily její smrt, v seriálu si ve vaně podřezala žíly. Proč se tvůrci rozhodli takto změnit způsob její sebevraždy? „Chtěli jsme, aby bylo opravdu bolestné sledovat, jak Hannah pomalu umírá. Chtěli jsme ukázat, že sebevražda rozhodně není příjemná a v žádném případě se nejedná o správné řešení situace, byť je pro vás sebevíc psychicky náročná,“ vyjádřil se jeden z autorů seriálu Brian Yorkey.

3) KATHERINE LANGFORD ZÍSKALA ROLI PŘES SKYPE

Už v jednom z dřívějších článků o tomto seriálu jsme psali, že tvůrci odvážně vsadili na neznámé a začínající herecké tváře. Vyplatilo se. Typickým příkladem je Katherine Langford, představitelka Hanny. Ta před 13 Reasons Why v žádném jiném filmu ani seriálu nehrála, přesto byla jasnou volbou číslo jedna, co se castingu týče. Ovšem slušelo by se raději napsat „castingu“, protože Katherine svou roli získala na základě pouhého jednoho rozhovoru přes Skype! Mohly za to nevyřízené víza, kvůli kterým nemohla na casting odletět ze své rodné Austrálie.

4) NA PLACE POMÁHALI I PSI

Natáčení některých scén bylo pro herce tak psychicky náročné, že byly na plac dokonce pozváni i speciální terapeutičtí psi, kteří pomáhali aktérům po jejich psychické stránce. „Pamatuji si pár scén, kdy k nám přivedli skupinku štěňat. A ti psi nám skutečně pomáhali!“ prozradil v rozhovoru Dylan Minnette, herec Claye Jensena.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz