Nedávno jste se mohli na našem webu dozvědět několik informací o představiteli postavy Nicka Clarka, Franku Dillanovi, ze seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce). Vzhledem k tomu, že postava Nicka Clarka má v seriálu sestru, Aliciu, řekneme si tentokrát několik zajímavostí o její představitelce, Alycie Debnam-Carey.

10.  JE TO AUSTRALANKA

www.imdb.com

Mnoho fanoušků bude překvapeno, když řeknu, že 24letá herečka Alycie Debnam-Carey pochází z australského města, Sydney. Předtím než se přistěhovala do Spojených států vystupovala v mnoha australských televizních seriálech, např. McLeodovy dcery nebo Taneční akademie.

9. JE TO BUBENICE

www.imdb.com

Alycie Debnam-Carey není pouze herečka, ale i hudebnice. Studovala na australské škole Newtown High School of Performing Arts. Účastnila se také workshopu s jedním z nejvýznamnějších světových symfonických orchestrů, zvaným jako Berlínští filharmonikové.

8. ZAČALA V REALITY SHOW

www.imdb.com

V roce 2013 se objevila v reality show zvané jako Next stop Hollywood, která se zaměřovala na skupinu mladých Australanů, kteří cestovali do Los Angeles, aby se mohli ucházet o roli v amerických seriálech. Dva týdny potom, co dorazila, zkoušela dělat konkurz na roli Carrie Bradshaw v seriálu The Carrie Diaries od televizní stanice CW. Během měsíce byla obsazena do jedné z hlavních rolí ve filmu The Devil’s Hand.

7. ZAHRÁLA SI V RŮZNÝCH PROJEKT S APOKALYPTICKOU TÉMATIKOU

www.imdb.com

Kromě jejího vystoupení v seriálech Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) a The 100 se objevila v pilotním dílu připravovaného seriálu Galyntine, který se odehrával v post-apokalyptické budoucnosti, kdy katastrofa způsobená moderními technologiemi vyhladila většinu světové populace. Alycie hrála přeživší jménem Essyn, která se snažila přizpůsobit životu bez technologií. Projekt byl však ukončen hned po pilotním díle, a tak Alycii nezbývalo nic jiného, než zůstat alespoň u přežívání v seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce).

6. NEVIDĚLA THE WALKING DEAD (ŽIVÍ MRTVÍ)

www.imdb.com

Když byla obsazena do role v seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce), nikdy předtím neviděla ani se nesetkala se seriálem The Walking Dead (Živí mrtví). Během návštěvy talk show Jimmy Kimmel Live! prozradila: „Myslím, že to byl dobrý důvod sledovat tři týdny úžasný seriál. Šla jsem do toho a okamžitě jsem si to zamilovala. Musela jsem přestat, jelikož jsem do toho začala být opravdu ponořená. Nicméně mi to dalo hodně informací k mé roli.“

5. JE VELKOU FANYNKOU GAME OF THRONES (HRA O TRŮNY)

www.imdb.com

Alycie je dlouholetou fanynkou seriálu Game of Thrones (Hra o trůny) a přiznává, že má slabost pro představitelku Daenerys, Emiliu Clarke. Vtipkovala, že by si přála, aby nastal crossover Game of Thrones (Hra o trůny) a Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) a ona mohla odletět na dracích Daenerys a přežívat apokalypsu.

4. JEJÍ CHARAKTER V SERIÁLU THE 100 BYL VELMI KONTROVERZNÍ

www.imdb.com

Menší varování pro ty, kteří neviděli seriál The 100 a mají v plánu se na něj dívat. Odstavce níže obsahují spoilery.

Ve 3. řadě The 100 vznikne mezi Lexou (Alycie Debnam-Carey) a Clarke (Eliza Taylor) intimní vztah, který však velmi rychlé končí Lexinou náhlou smrtí. Spousta fanoušků seriálu tento pár milovalo. Když byla Lexa zabita, rozběhla se řada spekulací o její smrti. Nejčastěji tyto spekulace poukazovaly na to, že byla zabita právě proto, že měla homosexuální vztah.

Tvůrci seriálu však později učinili prohlášení, že postava Lexy nebyla zabita kvůli její sexuální orientaci, nýbrž kvůli tomu, že herečka Alycie Debnam-Carey dostala velkou roli v seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce), a proto se nemohla již nadále podílet na natáčení seriálu The 100.

3. PRACOVALA S HVĚZDOU Z THE WALKING DEAD (ŽIVÍ MRTVÍ)

www.imdb.com

I přesto, že prvního crossoveru mezi oběma seriály z post-apokalyptického světa jsme se dočkali až u čtvrté řady Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce), herečka Alycie byla součástí menšího „crossoveru“ již dříve. V roce 2014 se objevila ve filmu V oku tornáda, kde si zahrála s herečkou Sarah Wayne Callies, kterou můžeme znát z The Walking Dead (Živí mrtví) jako Lori Grimes, která vystupovala v prvních třech řadách.

2. OBJEVILA SE V NĚKOLIKA FILMECH

www.imdb.com

Diváci, kteří touží vidět na svých obrazovkách více Alycii Debnam-Carey se mohou podívat na několik filmů s ní. Již dříve zmíněný snímek V oku tornáda (Into the Storm), poté však také Unfriend (Friend Request) nebo The Devil’s Hand. Také se můžete těšit na nový připravovaný snímek zvaný jako Liked, který bude mít premiéru letošní rok.

1. ZA ROLI VE FEAR THE WALKING DEAD (ŽIVÍ MRTVÍ: POČÁTEK KONCE) JE VDĚČNÁ

www.imdb.com

Alycie Debnam-Carey dostala víceméně první větší roli teprve v seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) nebude počítat její dřívější debut v The 100. Pro seriál udělala opravdu hodně, např. se naučila zacházet s tzv. motýlkem (malý nuž, který používá její postava, Alicia Clark). Tým kaskadérů jí naučil dělat pár triků, načež o ní prohlásil, že s nožem zachází velmi přirozeně.

Tohle bylo několik zajímavostí o herečce Alycie Debnam-Carey. Dozvěděli jste se něco nového? Máte Alyciu rádi? Ve které roli se vám líbila nejvíce? Napište nám váš názor dolů do komentářů!