Pokud jste někdy viděli alespoň jednu sérii seriálu American Horror Story, jistě je Vám dobře známo jméno Denis O’Hare. Možná jste viděli zrovna sérii, ve které je k nepoznání, v tom případě jej možná znáte z nějakého filmu či seriálu od televizní stanice HBO. Denis je opravdu úžasný herec, který získal řadu ocenění a nominací. Chcete-li o této osobnosti vědět víc, přečtěte si článek pokračující níže.

10. RANÝ ŽIVOT

ZDROJ: image.pbs.org

Denis, celým jménem Denis Patrick Seamus O’Hare, se narodil 17. ledna roku 1962Kansas CityMissouri. Jeho matka se jmenovala Margaret Karene Kennedy a byla muzikantkou. Když byl Denis malý sledoval ji, jak každou neděli hraje v kostele na varhany. Naneštěstí zemřela 8. října roku 2008. Denisův otec se jmenuje John M. O’Hare a je irského původu.

Denis má celkem tři sestry jménem Patricia, Pam a Kathleen a jednoho bratra jménem Michael. Když byl Denis malý, žila jeho rodina na předměstí Detroitu zvaném jako Southfield. V jeho patnácti letech se přestěhovali, což pro něj bylo těžké, ale rychle se přizpůsobil.

9. POČÁTKY KARIÉRY 

ZDROJ: i.pinimg.com

Jako teenager byl součástí školního pěveckého sboru. V roce 1974 šel na svůj první konkurz do komunitního divadla, kde se mu také podařilo získat první roli. Později odešel z Chicaga, kam se přestěhovala jeho rodina, na vysokou školu. Šel na Severozápadní univerzitu do Illinois.

8. OSOBNÍ ŽIVOT

ZDROJ: lh3.googleusercontent.com

28. července 2011 se Denis O’Hare oženil se svým dlouholetým partnerem Hugem Redwoodem, se kterým si později adoptovali syna jménem Declan.

7. ZÍSKAL MNOHO OCENĚNÍ

ZDROJ: img.thedailybeast.com

V průběhu let získal Denis za své herecké výkony řadu ocenění. Jeho první ocenění bylo tzv. Tony Award za roli v divadelní hře Take Me Out. Bylo řečeno, že jeho dlouhý monolog mu dopomohl k vítězství. V roce 2005 získal ocenění zvané jako Cena Drama Desk za svou roli v představení Sweet Charity na Broadwayi. Ztvárnil zde postavu jménem Oscar Lindquist.

6. HOSTOVAL V MNOHA SERIÁLECH

ZDROJ: Zákon a pořádek (NBC)

Za svou hereckou kariéru mu byla nabídnuta hostujících rolí. Objevil se v seriálu Zákon a pořádek, Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti a Zákon a pořádek: Zločinné úmysly. Zahrál si také v několika epizodách seriálu Bratři a sestry. Podle Denise jsou to právě tyto role, díky kterým se naučil hrát různé lidi s různým původem a různými životy.

5. CESTA K FILMU

ZDROJ: www.andsoitbeginsfilms.com

Po jeho vystupování v seriálech a divadlech se rozhodl přesunout se k filmu. Netrvalo dlouho a krátce po tomto rozhodnutí se objevil ve filmech Nepovedený večírek, Procitnutí v Garden State, Michael Clayton, 21 gramů, Na hraně temnoty a Milk. I přesto, že se teď opět objevuje převážně v televizi, kde se zcela vžívá do rolí, které ztvárňuje, nebrání se, zahrát si v dalším celovečerním snímku.

4. PŮSOBENÍ NA HBO

ZDROJ: True Blood (HBO)

V roce 2010 se objevil ve třetí řadě seriálu True Blood: Pravá krev, kde si zahrál postavu Russella Edgingtona – 2 800 let starého upírského krále z Mississippi. V jednom z rozhovorů prozradil, že tato role byla pro něj jednou z nejlepších za celou jeho kariéru.

3. AMERICAN HORROR STORY

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Poprvé jsme mohli vidět Denise v tomto seriálu hned v první sérii, která nese podtitul Murder House. Ztvárnil zde postavu jménem Larry Harvey. Měl se objevit i ve druhé řadě, nicméně se vrátil až do řady třetí, která nese podtitul Coven, kde ztvárnil postavu jménem Spalding – sluha v domě čarodějek. Ve čtvrté řadě, tedy Freak Show, měl konečně větší roli. Ztvárnil zde proradného podvodníka Stanleyho.

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Největší role, co se působení v American Horror Story týče, přišla v páté řadě, kde ztvárnil postavu jménem Liz Taylor. Pravé jméno jeho postavy bylo Nick Pryor. Jednalo se o transvestitu, který se cítil víc ženou než mužem. Právě v hotelu Cortez mohl být skutečně tím, čím chtěl být. Objevil se i v šesté řadě seriálu s podtitulem Roanoke, zde měl však jen velmi malou roli. Ztvárnil zde postavu dr. Eliase Cunninghama. V sedmé řadě seriálu se neobjevil.

2. O POSTAVĚ LIZ TAYLOR TOHO MOC NEVĚDĚL

ZDROJ: American Horror Story (FX)

V jednom z rozhovorů prohlásil, že když kývl na to, že ztvární postavu jménem Liz Taylor, skoro nic o této roli nevěděl. Jediné, co mu bylo řečeno, bylo, že postava má vyholenou hlavu, používá rtěnku, má oči jako Kleopatra a že je nádherná. Řekl, že tato role nebyla něco, na co je zvyklý a zpočátku byl trochu skeptický. Nakonec však prohlásil, že to byl úžasný zážitek.

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Dostal sexuální scénu, dostal možnost pracovat s Lady Gaga, ale to hlavní, mohl opět pracovat s obsazením American Horror Story. Navzdory jeho obávám, myslím, že není nikdo, kdo by řekl, že byl jeho výkon špatný. Vzal roli, o které téměř nic nevěděl a zahrál ji skutečně skvěle. Fanoušci dokonce tvrdí, že jeho výkon coby Liz Taylor, byl zatím nejlepší v historii American Horror Story.

1. VŽÍVÁ SE DO SVÝCH ROLÍ

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Když Denis ztvárňoval postavu Spaldinga ve třetí řadě American Horror Story, doslova se vžil do této role. Jeho postava neměla jazyk, tudíž nemohla mluvit a dorozumívala se pouze gestikulacemi. Tak tomu bylo i když se zrovna nenatáčelo. Nechtěl ohrozit svůj výkon, a proto se takto vžil do této role. Některé členy natáčení to znepokojovalo, nicméně Denis je živým důkazem muže, který je oddaný svému řemeslu.

Byl a pravděpodobně neustále je, ochoten udělat cokoli, aby se ponořil do své role. Nakonec to však přineslo ovoce. Absence jeho jazyku byla skutečně velmi uvěřitelná v této sérii. Denis řekl, že jej příliš netrápilo, že jsou ostatní z jeho mlčenlivosti znepokojení. Často vtipkoval o tom, že při natáčení tohoto seriálu je zcela normální, že jsou členové natáčení trochu neklidní.

ZDROJ: American Horror Story (FX)

Denis O’Hare je skutečně úžasný herec. Ať už hraje v divadle, v televizním seriálu či v celovečerním snímku, vždy se snaží maximálně ponořit do své role. Hlavní prioritou je pro něj udělat postavu, kterou zrovna ztvárňuje, uvěřitelnou. Ušel opravdu velký kus cesty od jeho první role v komunitním divadle.

Jak se Vám líbí herec Denis O’Hare? Souhlasíte s tím, že jsou jeho výkony opravdu dobré? Ve které roli se Vám líbil nejvíc a kterou podle Vás ztvárnil nejlépe? Nebojte se nám napsat dolů do komentářů! Herec má dokonce svůj vlastní web, který naleznete ZDE.