Seriál Fear the Walking Dead (Živí mrtví) je s námi již od roku 2015. Postava narkomana Nicka Clarka, ztvárněná talentovaným mladým hercem Frankem Dillanem, sklidila pozitivní ohlasy hned po první řadě a nezklamala ani v řadách dalších. Nyní nás čeká v pořadí již čtvrtá série, ve které se opět můžeme těšit na postavu Nicka. Pojďte se dozvědět něco víc o jeho představiteli, Franku Dillanovi.

10. JE TO BRIT

ZDROJ: time.com

Frank Dillan je mladý 26letý herec, který ztvárňuje postavu amerického narkomana, Nicka Clarka, který pochází z Los Angeles. Představitel Nicka je však ve skutečnosti Brit.

Dillane řekl týdeníku Entertainment Weekly: „Nářečí byl můj největší strach. Strávil jsem mnoho času s dialektologem, abych pochytil to pravé americké nářečí. Myslím, že je to velmi důležité a dá se to velmi dobře interpretovat.“

9. JE TO STANNISŮV SYN

ZDROJ: www.imdb.com

Nejedná se doslova o syna Stannise Baratheona, nicméně jeho představitele, Stephena Dillanea, který ztvárnil postavu lorda z Dračího kamene po několik sérií, než byl nakonec zabit Brienne z Tarthu. Oba dva Dillanové, jak Stephen, tak Frank, si zahráli otce a syna ve filmu Vítejte v Sarajevu a také Papadopoulos & Sons.

8. JE TO VOLDEMORT

ZDROJ: www.imdb.com

Frankova první větší role byla sice vedlejší, nicméně velmi důležitá a nezapomenutelná. Ztvárnil totiž 16letého chlapce Toma Riddlea alias mladého Voldemorta ve filmu Harry Potter a princ dvojí krve z roku 2009.

Role Toma Riddlera alias mladého Voldemorta jej připravila na jeho kariéru v seriálu ze světa živých a mrtvých. Dillane totiž prozradil: „Už dříve jsem byl vystaven tomuto druhu hysterie. Nebude to tedy pro mě novinkou.“

7. VYSTUDOVAL PRESTIŽNÍ DRAMATICKOU ŠKOLU

ZDROJ: www.imdb.com

Dillane navštěvoval školu, která je téměř tak výjimečná jako je ta v Bradavicích. Královská akademie dramatického umění v Londýně je považována za jednu z nejlepších dramatických škol na světě. Dillane na škole absolvoval tříletý herecký program.

6. OBJEVIL SE V SRDCI MOŘE

ZDROJ: www.imdb.com

Ve filmu V srdci moře Dillane ztvárňuje postavu Henryho Coffina, který se stal členem posádky Essexu, díky svému bratranci, který je kapitán. Dillane o této roli pronesl: „Jsem takový idiot, že jsem pojal tu věc s hladověním tak vážně. Žádné jídlo, dvě hodiny v posilovně, a 14 hodin na lodi každý den si vybere svou daň – sexuální libido, klid v mysli a štěstí.“

5. PRO ROLI NICKA SE INSPIROVAL KAMARÁDEM A LITERÁRNÍ POSTAVOU

ZDROJ: www.imdb.com

Dillanova příprava na roli Nicka Clarka byla velmi důkladná. Aby se zcela vžil do role narkomana, přečetl si autobiografii od anglického romantického filozofa, prozaika, esejisty a literárního kritika, Thomase de Quinceyho, zvanou jako „Confessions of an English Opium-Eater“. Tato autobiografie však nebyla to jediné, co posloužilo Frankovi jako jeho inspirace pro roli Nicka.

Dále se nechal inspirovat svým kamarádem, jak prozradil týdeníku Entertainment Weekly: „Měl jsem kamaráda, který byl závislý 15-20 let. Teď už je starší, ale pokud jej potkáte a budete s ním mluvit, je to jako mluvit s 16letým chlapcem. Všechny ty léta, během kterých dospíval, ztratil. Takže je zvláštní druh dospělého a mladého člověka v jednom těle.“

4. KVŮLI SERIÁLU SE NAUČIL ŘÍDIT

ZDROJ: www.imdb.com

Dillane před natáčením Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) neměl mnoho zkušeností s řízením. Musel se tedy proto rychle tyto zkušenosti naučit, vzhledem k tomu, že se seriál natáčí v Los Angeles, kde téměř všichni mají auto. Webu Den of Geek prozradil jeho vůbec nejzáživnější zkušenost za volantem: „Neřídím… Takže jsem se musel naučit, jak couvat ve vyschlém kanále. Neustále jsem se rozhlížel kolem sebe a byl jsem nervózní.“

3. JE TO DVOJNÍK JOHNNYHO DEPPA

ZDROJ: www.imdb.com

Každý, kdo sledoval během první řady Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) Twitter, nepochybně zaznamenal několik tweetů o tom, že Dillane vypadá jako mladý Johnny Depp. Dillane si s Deppem nejsou podobní pouze vzhledově, ale částečně i povahou. Když se reportér deníku New York Times zeptal Dillanea na telefonický rozhovor s ním, odpověděl mu: „Argumentovali jsme spolu, což mne zajistili to, že jsem byl vyhozen na kraji silnice, zrovna, když jsem byl na cestě do hospody. Přišel jsem o něco později.“

2. JE TO HUDEBNÍK

ZDROJ: www.imdb.com

Dillane zpívá a hraje na kytaru v kapele Tinker Wright. Kapela není příliš známá. Doposud vydala pouze tři skladby na Soundcloudu. Kapela přidala skladby na Youtube již v roce 2012. Jejich skladby byly později objeveny jedním z Dillanových fanoušků, který jej poznal. Na krátko ostříhaný Dillane hrající na kytaru a harmoniku.

1. VYHÝBÁ SE SOCIÁLNÍM MÉDIÍM

ZDROJ: www.imdb.com
ZDROJ: www.imdb.com

Fanoušci Franka Dillanea vytvořili mnoho Twitter, Tumblr a Instagram účtů týkající se právě něj. Nicméně herec samotný se sociálním médiím vyhýbá, což se u tak mladých herců často nevidí. Možná ho stranění se sociálních sítí, lépe připravuje na roli Nicka Clarka v post-apokalyptickém světě.

Tohle bylo několik podstatných informací o mladém herci Franku Dillanovi, který je znám především pro svou roli Nick Clarka. A v jaké roli jej máte nejraději vy? Dozvěděli jste se o Franku Dillanovi něco nového? Napište nám dolů do komentářů!