Máme tady opět finále první poloviny série, tentokrát bylo finále, aspoň dle mého názoru, úžasné. První epizoda v nás vyvolala opravdu silné emoce, které naznačovali, že nic nebude jako dřív a zlomený Rick již nebude takový jako dřív. Celá první polovina 7. série nás v této myšlence utvrzovala, nicméně 8. epizoda nás vyvedla z omylu. Rick konečně naznal, že je čas odplaty. Epizoda byla plná skrytých detailů, na které se tady podíváme.

Další postřehy naleznete také ve shrnutí 8. epizody 7. série. 

10. DENISE MĚLA RÁDA LIMONÁDU

Tara zachránila Olívii – tedy aspoň dočasně – když přinesla limonádu, kterou našla doma. Negan pověřil Olívii, aby mu jednu přinesla. Právě limonáda byla jednou z mnoha připomínek Denise v této sérii. První jsme mohli vidět hned ve 4. epizodě, když Negan vezme limonádu, kterou našla Denise pro Taru. Zajímavé je, že Tara řekla Olívii, že Denise měla ráda limonádu. To samé řekla Denise o Taře v minulé sérii.

Olivia byla střelena Arat půl palce pod její pravé oko (tvůrci The Walking Dead si zřejmě libují v zabíjení postav do očí, či kolem nich). Zdá se, že Spasitelé nevěřili Olívii, protože když Negan řekne, ať Arat někoho zabije, otočí se hned na Olívii, místo toho, aby zabila někoho, kdo je blíž.

9. VEČEŘE S NEGANEM

Tahle scéna byla opravdu moc špatná pro Carla a Olívii. Nejprve Negan vařil špagety – které byly mimochodem připomínkou zesnulého Hershela viz. shrnutí epizody – a nutil Olívii a Carla aby dělali šťastnou rodinku, nemluvě o tom, když na jedno z míst položil svou baseballovou pálku Lucille, která byla i přesto „hladová“.

Premiéra 7. série nám ukázala, obrázek šťastné rodiny přeživších, jak sedí u jednoho stolu a užívají si onu šťastnou chvíli. Přesně o sedm epizod později jsme dostali trochu jiný obrázek. V čele stolu tentokrát neseděl Glenn, nýbrž Negan a těsně vedle něj jeho pálka, kterou byl Glenn zabit. Tahle scéna nebyla určitě náhoda!

8. „KOUPÍM TI SENDVIČ“

Na začátek musíme říct jednu větu o této Spasitelce: má opravdu špatný vkus na muže. Lauře se nejspíš zalíbil Spencer, jelikož přivezl mnoho zásob a všechny je bez problému vydal. Dokonce Spencerovi nabídla, že mu koupí sendvič – čehož by později nejspíš litovala.

Ve třetí epizodě 7. série jsme mohli vidět Lauru, jak tráví svůj volný čas, hraním alkoholové hry s Dwightem – další muž, se kterým by litovala toho, že si s ním něco začala. Nicméně během této scény můžeme vidět Dwighta, jak jí (nečekaně) sendvič. Pravděpodobně je sendvič hlavním jídlem všech Spasitelů.

7. „RÁD SE DÍVÁŠ, FEŠÁKU?“

Tohle už bylo o něco těžší postřehnout. Poté, co si Laura uvědomila, že byla celou tu dobu se Spencerem pozorována Eugene, zeptá se ho, jestli se rád dívá. Ten odpoví upřímně: Ano.

Určitě si všichni pamatujete scénu z 5. série, kde Eugene pozoroval Rositu a Abrahama při sexu. Myslím, že netřeba více rozebírat.

6. DŘEVĚNÉ FIGURKY

Potom, co dostal vzkaz a klíče od motorky – a konečně sebral odvahu – utekl Daryl ze Svatyně. Ještě předtím se však ukryl v jednom z pokojů, který se ukázal být Dwigtův.

V minulé sérii jsme se dozvěděli, že Dwightův dědeček jej naučil vyřezávat dřevěné vojáčky – což se potvrdilo ve třetí epizodě 7. série. Daryl jednoho takového vojáčka našel a nechal si jej, jako připomínku toho, že měl Dwighta a Sherry zabít. Nyní, všechny Dwightovy dřevěné vyřezávky leží na zemi v jeho pokoji. Všechny je rozházel Daryl při svém útěku. Doufejme, že nyní skoncuje s Dwightem jednou pro vždy.

5. ROZMLÁCENÍ HLAVY JE ZPĚT!

Premiéra sedmé řady zůstane navždy v našich srdcích, stejně tak v srdcích našich hrdinů. Když Daryl utíkal ze Svatyně, narazil na tlustého Joeya, které ho zabil přesně tak, jako Negan jeho dva kamarády – Glenna a Abrahama.

Jsou dvě možnosti, buďto se Daryl rozhodl být druhým Neganem, tudíž Ježíš určitě vyfotil rozmlácenou hlavu Joeya a přidal ji do Darylovy sbírky, nebo jsme mohli vidět Darylovy emoce poprvé za dlouhou dobu na povrchu. Nedovedu si ani představit, jak se Daryl musel v té chvíli cítit. Negan a Dwight mu dali opravdu zabrat.

4. „VŠICHNI JSME NEGAN“

Spasitelé jsou opravdu věrní svému vůdci, Neganovi. Každý z nich o sobě tvrdí, že právě on je Negan. Jako krytí, velmi dobré. Podruhé za celou sedmou řadu jsme měli možnost vidět člena, respektive členku, skupiny Spasitelů, jenž někoho prosí o ukončení svého života. Zrzatá žena, která byla v autě s Michonne jí řekla, co má udělat a následně na to ji poprosila, aby ji zastřelila.

Poprvé jsme tuto situaci mohli vidět ve třetí epizodě 7. série, kde Dwight chytil zběha jménem Gordon, který jej poprosil, aby jej zbavil Neganových pravidel. Dwight z počátku nechtěl, jelikož byl Gordonův přítel, nakonec však naznal, že Gordon si stojí za svým a rozhodl se jeho přání vyhovět. Zdá se, že Neganova pravidla nejsou tak perfektní, jak si Negan myslí.

3. „UVAŘIL JSEM MU ŠPAGETY“

Po dlouhé době jsme opět viděli, jak Carl nikoho neposlouchá. Nejspíš si říkáte, co tím myslím. Určitě si všichni vybavíte aspoň jedno meme, týkající se Lori, která hledá Carla, který není v domě. Když Negan řekl Rickovi, že Carl opustil Alexandrii a vydal se na vlastní pěst do Svatyně, že vlastnoručně zabil několik jeho mužů a že mu uvařil špagety, Rick si konečně uvědomil, že Carl nezůstal v domě, tak jak jej o to žádal. Jsem si jistý, že to Lori pochopí Ricku.

2. CELA

Během útoku na jednu z Neganových základen, Morgan stavěl v Alexandrii celu. Tuto celu postavil v jednom z domů pro přeživší Rickova útoku. Není žádné tajemství, že Morgan se už od začátku 6. série snažil všem přeživším ukázat jinou cestu tzv. „Každý život je cenný.“

V 8. epizodě jsme tuto celu viděli znovu. Rick se do ní vydal krátce po Neganově návštěvě přemýšlet nad tím, jaké jsou jeho možnosti. Zajímavé je, že přemýšlel nad tím, co udělá s Neganem zrovna v této cele, která pravděpodobně sehraje v Neganově budoucnosti ještě velkou roli. Fanoušci komiksové předlohy moc dobře ví, co mám namysli.

1. PYTHON JE ZPĚT

Byl to vskutku silný moment, vidět, jak Rick získal zpět svůj Colt Python. Tato zbraň byla Rickovi sebrána hned na začátku série a na její návrat jsme všichni netrpělivě čekali. Ricka tato zbraň doprovází již od první série, stejně tak jako Daryla jeho kuše. Moment, kdy je Python vracen zpět Rickovi, nesymbolizuje jen získání jedné zbraně, nýbrž návrat starého dobrého Ricka Grimese! Negan by si měl dát pozor, jelikož Rick je zpět.

Finále první poloviny 7. série bylo opět plné beznaděje a smrti. Nicméně posledních několik minut nám dali aspoň malou naději. Rickova skupina se dala opět dohromady a zdá se, že se rozhodla, vrátit úder. Druhá polovina 7. série nás čeká v únoru příštího roku. Těšíte se na ni? Unikly Vám všechny tyto postřehy, nebo jen některé z nich? Co říkáte na první polovinu 7. série? Vyjádřete svůj názor dolů do komentářů.