Monumentální úspěch Marvel filmů s mistrovsky vytvořeným vesmírem, v němž na sebe filmy a nově i některé seriály navazují se samozřejmě neobejdou bez četných přehmatů se kterými se setkáme snad ve všech adaptacích, ať už jsou z filmového nebo seriálového soudku. A když už jsme u těch filmů, tak bychom jistě na vrchol tohoto žebříčku mohli zařadit Iron Mana 3, který nebyl tak oblíbený jako díl první anebo Avengers. Přece jen, fanoušci nepožadují dokonalost, ale konzistenci. A když jsou cenné postavy pak smeteny kvůli smluvním povinnostem anebo skrytou agendou, diváci si začnou všímat. Níže uvádím některé momenty v MCU, které nutí fanoušky převracet oči jen při vzpomínce.

10. Návrat Agenta Coulsona

RainaCoulson

Nechť je tohle lekce pro všechny filmové vesmíry. Přivést postavu, kterou zabili bez jakéhokoli věrohodného vysvětlení je pro diváky masivní kop do koulí!

I přesto jaký pocit máte z Agenta Coulsona a jeho postavení v MCU si zasloužil řádný příběh, který by dával smysl, je to koneckonců významná postava. Oživit ho jen proto, aby splnil roli v seriálu byl nedbalý tah ze strany produkce, který bude pro Marvel ještě dlouho osinou v zadku, když tuto postavu nechali zabít z nějakého důvodu a na dobu neomezeně dlouhou.

9. Mandarin

Iron-Man-3-the-mandarin

Pro příležitostné návštěvníky Marvel kousků to byla velmi zbytečná zápletka, ale pro nás jako nezdolné fanoušky to byl zas a opět sprostý kopanec!

Pro ty, co nejsou tolik obeznámeni s komiksovými tradicemi je v podstatě Mandarin pro Iron Mana to samé, co Joker pro Batmana. Je to padouch, kterého nám báječně představil talentovaný Ben Kingsley a vážně byl pastvou pro oči. Ocenění tohohle padoucha je na místě, ovšem kdyby to dopadlo jak to dopadlo.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz