11. série tohoto britského seriálu se stala symbolem mnoha změn. Stephen Moffat byl vyměněn za Chrise Chibnalla, máme tři nové společníky a hlavně první ženskou doktorku. Pro spoustu fanoušků bylo velmi těžké najít si vztah k novým postavám, ale hlavně díky epizodě Rosa, která byla zkrátka skvělá, se jim to začalo pomalu dařit. Je ale možné, že se všechno znovu změní.

První nepříjemnou zprávou bylo oznámení, že se tento rok nedočkáme vánočního speciálu, jak už bylo dobrým zvykem od obnovení seriálu v roce 2005. Místo toho se můžeme těšit na hodinový speciál, kterým oslavíme Nový rok. Je sice pěkné, že se Chibnall nedrží již vyjetých kolejí a snaží se vytvořit něco svého, stejně si ale myslím, že vánoční speciály měly vždy své kouzlo a nestaly se tradicí jen tak pro nic za nic.

https://www.bbc.co.uk/programmes/b006q2x0/galleries

12. série navíc bude podle všeho vysílaná až v zimě (popř. na jaře) v roce 2020 a ne na podzim příští rok, jak bylo původně v plánu. Důvodem tohoto zpoždění jsou potíže při natáčení a je prý nepravděpodobné, že by se to dalo vše stihnout před říjnem v roce 2019, tahle informace však stále ještě nebyla oficiálně potvrzena BBC.

Další fáma, která povídá po internetu, je, že se sice s novými společníky stále více sbližujeme, ale možná se s nimi budeme již tuto sérii muset rozloučit. Zatím to ale není nic oficiálního a je možné, že si Grahama, Ryana a Yaz užijeme klidně ještě další dvě série.

Co si myslíte vy? Oblíbili jste si nové společníky a loučili byste se s nimi s těžkým srdcem? Nebo by vás vůbec nemrzelo, kdyby ze seriálu zmizeli? 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz