Poskytovatel filmů online Netflix se začíná objevovat ve více domácnostech po celé České republice. Některým filmům však stále chybí český dabing, nebo titulky. V našem článku se ale dočtete, které „otitulkované“ stojí za to vidět. 

Manželská historie / Marriage Story (2019)

FOTO: reprofoto YouTube Netflix

Nejnovější film režiséra Noah Baumbacha mnoho kritiků zaslouženě řadí na své seznamy nejlepších filmů za rok 2019. Není se čemu divit, rodinné drama pojednávající o manželském páru, který prochází rozvodem, je sofistikované a emotivní. Herecké výkony Scarlett Johansson, Adama Drivera a Laury Dern jsou obdivuhodné a nebylo by překvapením, kdyby si ze slavnostních předávání odnesli vysoký počet sošek.

Ztraceno v překladu / Lost in Translation (2001)

FOTO: reprofoto YouTube

Druhý celovečerní film režisérky Sofie Coppoly s Billem Murrayem a Scarlett Johansson v hlavních rolích vypráví příběh dvou osamocených bytostí v lidmi přeplněném Tokyu. Murray ztvárňuje starou filmovou hvězdu, která přijíždí natočit reklamu, Johansson představuje mladou a zanedbanou manželku fotografa. A když se potkají v hotelu, nepřipadá jim pobyt v Japonsku tak izolovaný.

Dej mi své jméno / Call Me by Your Name (2017)

FOTO: reprofoto YouTube

Letní romance dvou mužů odehrávající se v malém italském městečku podle knižní předlohy stejného jména od spisovatele Andrého Acimana. Timothée Chalamet a Armie Hammer v režii Lucy Guadagnina vytvářejí povedené drama, které se nebojí mluvit o věcech, o kterých se často nemluví.

Sázka na nejistotu / The Big Short (2015)

FOTO: reprofoto YouTube

Komedie založená na pravdivých událostech, jež se přihodily na finančním trhu mezi lety 2007 a 2011. Režisér Adam McKay spolu s Christianem Balem, Bradem Pittem nebo Ryanem Goslingem vyprávějí příběh několika investorů, kteří na globálním ekonomickém kolapsu vydělali miliony.

Zmizelá / Gone Girl (2014)

FOTO: reprofoto YouTube

Režisér David Fincher je znám svými mysteriózními snímky, kde nic není až do poslední scény jasné. V den pátého výročí svatby s Nickem (Ben Affleck) se Amy v podání Rosamund Pike ztratí. Vše nasvědčuje tomu, že její zmizení nebylo dobrovolné. Důkazy poukazují na Nicka jako únosce a rodí se nám pravá „Fincherovská“ záhada.

Vlk z Wall Street / The Wolf of Wall Street (2013)

FOTO: reprofoto YouTube

Pravdivý příběh Jordana Belforta, kterého ztvárnil Leonardo DiCaprio, je neobvyklý, zábavný a napínavý. Pod vedením legendárního režiséra Martina Scorseseho vzniká propracovaná podívaná, která v mnohých vzbuzuje zájem o profesi burzovního makléře.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí / Pulp Fiction (1994)

FOTO: reprofoto YouTube

Kultovní film kultovního režiséra Quentina Tarantina z fotogenického Los Angeles. Hlášky „na vlastní oči jsem viděl, jak to v tý sra*ce topěj“ nebo „všiml sis před mým domem cedule s nápisem sklad mrtvejch negrů“ se ve společnosti uchytily natolik, že je i po 25 letech od premiéry stále mnoho fanoušků používá. Strasti hlavních postav v podání Samuela L. Jacksona, Johna Travolty, Umy Thurman nebo Bruce Willise Vás zaručeně pobaví.

Zjizvená tvář / Scarface (1983)

FOTO: reprofoto YouTube

Al Pacino přivedl na svět kubánského emigranta distribuujícího drogy a budujícího vlastní drogové impérium. Kontrolu nad veškerým kokainem, který se objeví v Miami, ale není jednoduché utáhnout. Nátlak od policie, války s kolumbijskými kartely a paranoia, že o nadvládu přijde, ho pomalu přivádí na dno.

Irčan / The Irishman (2019)

FOTO: reprofoto YouTube Netflix

Newyorčan Martin Scorsese si v mafiánský historkách libuje a přichází s dalším filmem z tohoto prostředí. Opět se objevuje Robert De Niro, coby mafián Frank Sheeran s irskými kořeny. V dalších rolích nechybí Joe Pesci nebo Al Pacino. Pokud nemáte dostatek času, tak tří a půl hodinového Irčana můžete rozdělit do minisérie o čtyřech epizodách. 

Sociální síť / The Social Network (2010)

FOTO: reprofoto YouTube

Pravdivý příběh o studentovi z Harvardu, který vytvořil sociální síť, jež změnila svět. Marka Zuckerberga ztělesnil Jesse Eisenberg a společně s režisérem Davidem Fincherem vytvořili zajímavý snímek, který by neměl uniknout nikomu, kdo Facebook používá.

Nespoutaný Django / Django Unchained (2012)

FOTO: reprofoto YouTube

Tarantinův western odehrávající se před Občanskou válka, kde je hlavním hrdinou otrok Django, jenž spojí své síly s nájemným lovcem lidí doktorem Schultzem. Pomocí toho může Django získat svobodu, v cestě mu ale stojí postava Leonarda DiCapria. Mimo něho se ve filmu představí Jamie Foxx nebo vynikající herec proslavený rolí plukovníka Hanse Landy v Hanebný pancharti, Christoph Waltz. 

Birdman (2014)

FOTO: reprofoto YouTube

Komediální drama z dílny Alejandra Gonzáleze Iñárritu s Michaelem Keaton. Ten ztvárňuje divadelního herce z Broadwaye, který je populární především díky roli ptačího superhrdiny, jež se snaží získat zašlou slávu svou novou hrou. V dalších rolí je možné vidět Emmu Stone nebo Edwarda Nortona. 

12 let v řetězech / 12 Years a Slave (2013)

FOTO: reprofoto YouTube

Režisér Steve McQueen přivedl k životu svobodného černocha ze státu New York, který je před vypuknutím Občanské války zadržen a prodán do otroctví. Solomon snaží zůstat na živu a pokouší si zachovat svou důstojnost. Po dvanácti letech se mu naskýtá šance setkat se s abolicionistou, který mu může změnit život.

Věčný svit neposkvrněné mysli / Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

FOTO: reprofoto YouTube

Joela Barishe (Jim Carrey) naprosto zničí, když jeho přítelkyně Clementine (Kate Winslet) podstoupí proceduru, aby ho vymazala ze své paměti. Joel se rozhodne udělat to samé, když ale prochází společnými vzpomínkami, uvědomí si, že k ní pořád něco cítí. Na to už je možná pozdě.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

FOTO: reprofoto YouTube

Dílo legendárního Miloše Formana o mladé Andule, která hledá lásku. Když pozná Mildu, má pocit, že on je ten pravý. Navštíví ho v Praze u rodičů, kde ji čeká nepříjemné překvapení. Jeden z nejlepších filmů československé nové vlny určitě stojí za zhlédnutí.

Obchod na korze (1965)

FOTO: reprofoto YouTube

Dojemný příběh odehrávající se na Slovensku za druhé světové války, kdy byly židovské podniky zabavovány a předávány slovenským občanům. Truhlář Tono z donucení manželky a švagra přijme do svých rukou obchod staré paní Rozálie. Ta netuší, co se ve městě děje a Tona považuje za pomocníka. Když jsou ale Židé předvoláni k transportu, musí Tono přiznat pravdu.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz