Rick Grimes je jeden z nejvíce bad-ass charakterů v celém seriálu. Od zástupce šerifa až po velitele komunity. Rick je milující otec, a především dobrý a silný vůdce. I přesto, že některé věci vidí jen černě a bíle, je to dobrý velitel a otec, který udělá pro svou rodinu naprosto cokoliv. Jelikož se jedná o hlavní charakter seriálu, rozhodl jsem vypsat 15 jeho nejlepších citací, které za své působení v seriálu zatím pronesl.

 

15. „Mrzí mě, co se ti stalo.“

Pamatujete si ještě na chodce z prvního dílu první série? Tento chodec se jmenoval Hannah a váže se k němu i několik web epizod. Tohoto chodce zabil Rick, ještě předtím však pronesl „I’m Sorry, This Happend To You,“ což v překladu znamená „Mrzí mě, co se ti stalo.“

14. „Slyšel jsem, že v Nebrasce je hezky.“

I přesto, že je 2. série označována jako poklidnější série, potyčku v baru si nejspíš pamatuje každý. Název epizody „Nebraska“ se vztahuje pochopitelně k Rickově větě, kterou pronesl v baru „I Hear Nebraska’s Nice,“ v překladu „Slyšel jsem, že v Nebrasce je hezky.“

13. „Jak žijete, jak zemřete, to není na mně… Nejsem váš Guvernér.“

3. série nám ukázala, že to lidé jsou tou největší hrozbou. V tomto případě jí byl právě zmíněný Guvernér.

12. „Jsou v ní zbraně. AK-47. Automatické zbraně. Ruční kuše a mačeta s červenou rukojetí. Tou tě zabiju.“

5. série začala opravdu velkolepě. Bitva o cestu ven z Terminusu zůstane navždy v našich srdcích. Stejně tak i Rickova věta, kterou řekl Garethovi.

11. „Vím, že to zní šíleně, ale tohle je šílený svět.“

6. série byla nadupá, o čemž svědčí i lom v premiérovém díle, který byl opravdu šílený a plný mrtvých.

10. „Každý, kdo se dostal až sem, udělal spoustu špatných věcí, aby zůstal naživu – ale stále se můžeme vrátit. Ještě jsme nezašli tak daleko.“

Vrcholný střet Ricka a Guvernéra byl opravdu síla. Smrt Hershela, ztráta věznice a mnohem víc. To vše jsme mohli vidět v jedné epizodě. Ještě před tím, než došlo na boj, se Rick snažil situaci opět zachránit slovy, která měla opravdu velkou váhu. Pro Guvernéra však nic neznamenala. Byly to pro něj pouhé lži, pouhého lháře…

9. „Nezabíjíme živé.“

Vtipné, slyšet tuto větu od někoho, kdo míří s nabitou zbraní na živého. Starý Rick je opravdu dávná minulost. Za to ten nový je připraven bojovat, ať to stojí, co to stojí.

8. „Už žádné hraní… Já jednou umřu. Máma. Na to člověk nemůže být připravený.“

Rick dal Carlovi cenné rady již ve druhé řadě. Carl si na ně vzpomněl hned ve 3. sérii, když musel udělat jednu z nejtěžších věcí, zabít svou matku.

7. „Jako já? Vy máte namysli mě?“

Z této scény lze vybrat jen těžko jednu citaci. Rickův monolog byl totiž sice krapet drsný, ale zcela pravdivý. Konec 15. epizody 5. série byl opravdu významný.

6. „Budeš mě muset zabít neozbrojeného.“

Jedna z ikonických scén seriálu. Shane dojde k závěru, že nejlepší bude Ricka odstranit, a tak jej vyláká na opuštěnou louku, kde se jej rozhodne zabít. To se mu však nepovede a sám se stane obětí.

5. „Takhle to všechno přežíváme. Říkáme si, že to my jsme živí mrtví.“

Tato citace je jistě dobře známa všem komiksovým fanouškům. Jedná se o velmi silnou frázi, kterou pronesl Rick10. epizodě 5. série.

4. „Hlavní je, že jsi tady teď s námi. O tohle jde… Jsi můj brácha.“

Myslím, že k této citaci není třeba se nějak více vyjadřovat. Rick je schopen udělat cokoliv, aby ochránil svou rodinu, do které patří pochopitelně i Daryl, který je pro něj jako bratr.

3. „Říkal jsem si… Kolik z vás budu muset zabít, abych vás ochránil? Jenže já to neudělám. Vy se změníte.“

5. série byla pro Ricka velmi důležitá. Spolu se svou skupinou se dostal do nové komunity, kde byli lidé nezkušení a hloupí. On to s nimi však nehodlal jen tak vzdát a navzdory všem překážkám se dostal na večerní setkání, kde pronesl svůj další důležitý monolog.

2. „Shit Happens…“

Tomas se snažil zabít Ricka za pomocí chodců. Naštěstí se mu to nepodařilo a Rick včas poznal, o co mu jde. Ani tentokrát to s Rickovým protivníkem nedopadne moc dobře. Ticho před bouří je opravdu hrobové. Zazní však jen pouhé „Shit happens,“ což by se dalo přeložit jako „Stane se.“

1. „Budou se cítit pěkně blbě až to zjistí… Zahrávají si se špatnými lidmi.“

Další ikonická věta, kterou Rick pronesl těsně před koncem 4. série. Zajímavé je, že tato věta byla v seriálu použita s cenzurou. Její původní znění je daleko vulgárnější.

U některých citací jsem poupravil jejich slovosled, nebo jsem použil verzi užitou v českém dabingu. Tohle bylo 15 nejlepších citací Ricka Grimese. Znáte nějakou další, kterou byste do toho žebříčku rádi zařadili? Která z uvedených citací se Vám líbila nejvíce? Máte nějakou svou oblíbenou? Napište nám dolů do komentářů.