Je to již nějaký ten pátek, co skončila osmá řada kultovního seriálu American Horror Story. Tu uzavřela 10. epizoda s názvem „Apocalypse Then,“ ve které nám bylo ukázáno, jak se čarodějky vypořádaly s koncem světa a Antikristem. Ohledně finále panují rozporuplné názory. Někteří tvrdí, že se jedná o nejlepší finále od druhé řady, jiní zase, že celé finále bylo naprosto o ničem. Ať už patříte k jakékoli skupině, určitě vás po konci osmé řady trápí několik otázek, na které byste chtěli dostat odpověď. Výběr těch 18 nejzajímavějších otázek naleznete níže.

18. Co se stalo s lidmi, kteří zůstali v roce 2021, když Mallory cestovala zpět do minulosti?

Flowers in Chania
giphy.com

Mallory se sice podařilo úspěšně přenést do minulosti, ale co se stalo s ostatními? Její tělo totiž zajelo pod vodu, ale co se v té chvíli dělo v bunkru? Proč Michael nezabil Mallory, když její tělo nečině leželo pod hladinou vody? Vděčíme za to snad Myrtle? Zdržela Michaela, aby mohla Mallory kouzlo dokončit? Kdoví. Těžko říct, jestli spolu ti dva skutečně bojovali nebo si jen vyměňovali své názory na módu.

17. Cestovala Mallory fyzicky do roku 2015?

Flowers in Chania
giphy.com

Poprvé, když jsme mohli vidět, jak Mallory cestuje do minulosti, objevila se v Rusku pouze jako jakási projekce. Bylo tomu tak i ve finále osmé řady? Stala se Mallory dostatečně silnou, aby převzala kontrolu nad svým tělem v minulosti? Pakliže ne, znamenalo by to, že by v minulosti existovaly dvě Mallory. Pokud ale skutečně dokázala ovládnout své tělo v minulosti, co se stalo s jejím tělem v budoucnosti?

16. Pokud je Mallory nová Nejvyšší v budoucnosti, kdo je Nejvyšší v minulosti? Opět Mallory nebo stále Cordelie?

Flowers in Chania
giphy.com

V budoucnosti byla novou Nejvyšší Mallory o tom není pochyb. Jak tomu je však v minulosti, když Mallory cestovala zpět a jako jediná si vše pamatuje? Je v minulosti stejně mocná jako byla v budoucnosti? Bude skládat zkoušku Sedmi divů? Vzhledem k tomu, že se Cordelie v budoucnosti obětovala, čímž z Mallory udělala Nejvyšší, a ta se následně na to přenesla do minulosti, měla by být novou Nejvyšší ona. Vezmeme-li však v potaz, že v minulosti zase žije Cordelia, mohla by být její moc zase oslabena do doby, než Cordelie znovu zemře.

15. Je Mallory nyní ještě mocnější?

Flowers in Chania
giphy.com

Když se Mallory vrátila do minulosti a zastavila Michaela, zůstala stejně mocná jako byla v budoucnosti? Má pořád ty stejné schopni, které měla, když se pro ni Cordelie ve finále osmé řady obětovala? Bylo řečeno, že schopnosti Nejvyšší se projeví v krizových a stresově vypjatých situacích. Teď když je Michael po smrti a čarodějové již nepředstavují hrozbu, jsou schopnosti Mallory stále aktivní?

14. Ztrácí Cordelie stále svou moc?

Flowers in Chania
giphy.com

V průběhu osmé řady jsme mohli vidět, že je Cordelia čím dál tím slabší. Z počátku tomu tak bylo kvůli rostoucí síle Antikrista, později kvůli nové Nejvyšší, Mallory. Teď, když je Antikrist mrtev, slábne Cordelie i nadále? Vzhledem k tomu, že po smrti Antikrista mají čarodějky na nějaký čas zase vystaráno, nemusí se schopnosti Mallory projevit hned, tudíž může být novou Nejvyšší až za delší dobu.

13. Kdo byl Brock?

Flowers in Chania
giphy.com

Máme věřit tomu, že to byl náhodný muž, kterého Coco potkala v salonu? Jak se mu podařilo přežít pád bomb? Co se s ním dělo dlouhých osmnáct měsíců, když celou tu dobu hledal kryt, ve kterém se skrývá jeho přítelkyně? Brock v osmé řadě nesehrál žádnou přelomovou roli, avšak i tak byl velmi důležitý, a právě proto jsme se o něm mohli dozvědět krapet víc informací.

12. Znamená to, že vše po roce 2015 bude jinak?

Flowers in Chania
giphy.com

Michaelova smrt výrazně zamíchala kartami. Šestá řada seriálu (American Horror Story: Roanoke) se odehrává v letech 2014–2016, stejně tak se sedmá řada (American Horror Story: Cult) odehrává v letech 2016–2018, což znamená, že obě tyhle série se odehrávají v období, kdy byl Michael už na světě a páchal zlo. Nyní, když je mrtev, bude časová linka nějak ovlivněna? Je možné, že vše zůstane úplně stejné, stejně tak je možné, že vše bude úplně jinak.

11. Navštíví Billie Dean Howard hotel Cortez?

Flowers in Chania
giphy.com

Když už jsme zmínili šestou a sedmou řadu, nesmíme opomenout ani pátou, kde ve finále navštívila Billie Dean hotel Cortez, ve kterém natáčela svůj pořad. Změní se i tahle událost? Těžko říct, víme jen to, že se Billie Dean má do hotelu Cortez podívat až v roce 2022.

10. Nechala Cordelie zemřít Misty spolu se Stevie?

Flowers in Chania
giphy.com

Finální epizoda nám ukazuje, že tři čarodějky přežijí pád bomb – Myrte, Cordelia a Madison. Kde jsou však Misty a Stevie? Obě byly po napadení covenu stále naživu. Copak by je Cordelia nevarovala před vším tím, co se blíží?

9. Jak je to s Marie Laveau?

Flowers in Chania
giphy.com

Víme, že ve finále uzavřela Cordelia novou dohodu s Papa Legbou. Cordelia požadovala, aby se zpět vrátila Marie Laveau a její místo v pekle převzala Dinah Stevens. Když poté vidíme zesnulou Nan, jak stojí po Legbově boku, vypadá to, jako kdyby si stejně jako Mallory, vše pamatovala a jako jediná nemusela přijít o vzpomínky.

8. Jaký význam měli hadi?

Flowers in Chania
giphy.com

Pokud budete chvíli tápat v paměti, jistě se vám vybaví scéna, kde se Ms. Venable spolu s Ms. Mead, rozhodnou otrávit všechny obyvatele Outpostu 3 za pomocí hadího jedu a jablek. Nicméně hadi byli v bunkru dlouho předtím, než se v něm objevila čerstvá jablka. Jak se tam dostali? Může za to přítomnost Michaela coby Antikrista nebo je Outpost 3 i po smrti všech čarodějů stále magickým místem?

7. Očarovala Myrtle vynálezce Jeffa a Mutta?

Bustle

Ve finální epizodě vidíme, jak Myrtle přichází do instituce, kde pracují vynálezci Jeff a Mutt, kterým vděčíme za konec světa. Účel návštěvy Myrtle spočívá v tom, že musí zapsat jména rodiny Coco na seznam lidí, kteří přežijí v Outpostu 3. Jak sama zmíní na konci schůzky, musí odejít dřív než by je zavraždila.

Teď se však nabízí otázka, co Myrtle tedy Jeffovi a Muttovi provedla? Jak to, že si její návštěvu nepamatují? Provedla na nich stejné kouzlo jako na recepci s Ms. Venable? Je zjevné, že Jeffa a Mutta nemohla zabít, jelikož by bez nich nenastal konec světa a Michael by odhalil jejich plán, tudíž se stále nabízí otázka, zdali je očarovala nebo tihle podivíni jednoduše mlčeli.

6. Kdo pilotoval letadlo v první epizodě osmé řady?

Flowers in Chania
giphy.com

V první epizodě vidíme, jak Mallory, Coco, Mr. Gallant a Evie Gallant nastoupí do letadla a letí směrem Outpost 3. Během letu však zjistí, že letadlo nikdo nepilotuje. Později však vidíme všechny čtyři v bezpečí bunkru. Kdo tedy ve skutečnosti pilotoval letadlo? Bylo letadlo nějakým způsobem očarováno?

5. Kdo byl gumový muž uvnitř bunkru?

Flowers in Chania
giphy.com

Cody Fern (Michael Langdon) v jednom ze svých rozhovorů prohlásil, že on nenosil latexový oblek v Outpostu 3. Dále však prozradil, že gumový muž není jen obyčejný člověk nosící latexový oblek, jedná se rovněž o démona. Nabízí se tedy otázka, zdali je Hawthornova škola pro výjimečně mladé muže (později známá jako Outpost 3) postavena podobně jako Murder House na jakési bráně do pekel? Ať už je či není, je zjevné, že Michael coby Antikrist, dokáže ovládat, ne-li dokonce sám vyvolat, démona v podobě gumového muže.

4. Kdo se postaral o to, aby byla Emily s Timothym umístěni do Outpostu 3? A proč?

Flowers in Chania
giphy.com

Když Myrtle navštíví výzkumný institut Jeffa a Mutta, aby dopsala jména rodiny Coco na seznam lidí, kteří budou umístěni do Outpostu 3, vidíme seznam všech lidí, kteří mají být na tuto základnu umístěni. Na tomto seznamu však není napsaná Emily ani Timothy.

Můžeme tedy jen spekulovat, zdali to byla Ms. Venable nebo Jeff a Mutt, kdo dopsal jejich jména na seznam. Mohl to být i sám Michael, který tušil, že jejich speciální DNA by mohlo vytvořit dalšího Satanova potomka.

3. Jak se vůbec podařilo Timothymu a Emily zplodit dalšího Antikrista?

Flowers in Chania
giphy.com

Jak nám prozradila Billie Dean Howard, Antikrist je dítě člověka a ducha. Michael byl zrozen díky Vivien (člověk) a Tateovi (duch, který byl posednut samotným ďáblem), což by potvrzovalo slova Billie Dean.

Nicméně Timothy a Emily byli oba dva žijící lidé, kteří nebyli posednutím žádnými temnými silami (pokud nám tedy nebyla zatajena podstatná část příběhu). Emily také nezemřela během porodu Satanova syna, takže jak je možné, že je jejich syn dalším Antikristem?

2. Znamená to tedy, že bude další konec světa?

Flowers in Chania
giphy.com

Na konci finální epizody osmé série Mallory pronese: „Nic nikdy skutečně nezemře. Všichni jsme tvořeni energií. Energie nemůže být zničena. Může se pouze přenést z jedné formy do druhé.“ Přesně tato slova krásně vystihují zrození druhého Antikrista. Znamená to však, že Mallory odvrátila konec světa o pouhých pět let?

1. Kdo je vlastně Mallory?

Flowers in Chania
giphy.com

Když se v osmé řadě objevují čarodějky, zjišťujeme, že je Mallory možná tou nejmocnější z nich. To je velmi obdivuhodné, vzhledem k jejímu nízkému věku. O její minulosti se však nedovídáme téměř vůbec nic. Odkud se vlastně vzala? Je snad potomek vůbec první Nejvyšší? Jak nám prozradila šestá řada (American Horror Story: Roanoke), tak vůbec první čarodějkou v Americe byla tzv. Scáthach. Je možné, že je Mallory jejím potomkem?

Navzdory těmto otázkám nám osmá řada dala jednu jasnou odpověď. Lana Winters přežila další řadu American Horror Story! A jak se vám líbila osmá řada? Trápí vás nějaká jiná otázka, která zde nebyla uvedena? Nebojte se nám napsat dolů do komentářů!