Ať už si myslíte, že 6. série American Horror Story byla propadák, či naopak velká paráda, nemůžete popřít fakt, že se o 6. sérii mluví tolik, jako o žádné sérii předtím. V tomto článku na Vás čeká 18 faktů, které jste pravděpodobně nevěděli o 6. sérii American Horror Story.

1. ?6

Na téma 6. série čekalo opravdu mnoho lidí. Když však téma nebylo odhaleno v očekávanou dobu, mnoho fanoušků bylo překvapeno. Dlouho se o 6. sérii mlčelo, i přesto, že byla potvrzená. Doteď spousta fanoušků nemá tušení, co znamenal symbol – ?6 – na konci každého teaserů, který vyšel na 6. sérii. Objevily se spekulace, že se jedná o srp, tudíž téma bude farma. Nicméně to není ten důvod. Důvod je pravděpodobně mnohem prostší: 6 týdnů, 6 dní a 6 hodin před premiérou 6. série byly vypuštěny do světa prvních 6 teaserů.

 

2. CROATOAN

Zatímco se každý snažil rozluštit téma 6. série podle teaserů. Unikly na internet fotky z natáčení, na kterých byl strom, na kterém byl nápis „Croatoan“. Tudíž bylo téma odhaleno skoro o měsíc dřív, jen si toho nikdo nevšiml.

3. DŮM Z ROANOKU JE VLASTNĚ VRAŽEDNÝ DŮM

Slovo „Croatoan“ se v seriálu objevilo již dříve, a to v první sérii, když Billie Dead Howard vyprávěla příběh lidí ze ztracené kolonie Roanoke. Tento odkaz není pouhá náhoda. Ještě před natočením první série se spekulovalo, že by první série byla nějak spojená s Roanokem, Proto nám dům v 6. sérii přišel tak podobný tomu v první.

4. KRATŠÍ SÉRIE ZNAMENÁ DALŠÍ SÉRIE

Když se fanoušci dozvěděli, že 6. série bude mít pouhých 10. epizod a bude tedy kratší než obvykle, byli velmi zklamaní. Nicméně nedlouho poté bylo oficiálně oznámeno, že American Horror Story dostane další sérii. Ryan Murphy (tvůrce AHS) učinil toto rozhodnutí právě proto, aby se mohl věnovat další sérii, která by měla být propojením první a třetí série.

5. STŘÍDÁNÍ STRÁŽÍ

6. série měla premiéru o měsíc dřív, než jsme byli zvyklí. Bylo to z toho důvodu, že první kapitolu/epizodu (šestá řada je dělená na kapitoly) režíroval někdo jiný než sám Ryan Murphy. Na scénáři se Ryan Murphy sice podílel, ale pomáhal mu s tím Brad Fulchuk. Epizodu poté režíroval Bradley Buecker.

6.  OBLÍBENOST

Bohužel se letos fanoušci dočkali pouze 2-3 epizod s Evanem Petersonem (Rory), Cheyenne Jackson (Sid) a Wesem Bentleyem (Dylan). Zatímco Adina Porter (Lee) je herečka, jenž hrála v American Horror Story podruhé za celou její kariéru (poprvé se objevila v první sérii jako jedna z pacientek Bena Harmona) a v 6. sérii ztvárnila hned hlavní roli. Evan, Cheyenne, Wes a taky Taissa Farmiga jsou u fanoušků tak oblíbení, že je tvůrci obsadili, i když jen na chvíli, do šesté řady.

7. OLD SCHOOL

V 6. sérii vystupovalo mnoho herců, ale málo postav. I přesto vše jsme se dočkali starých známých tváří, nicméně jen 3 z nich se objevili ve všech šesti sériích. Mezi tyto 3 patří: Sarah Paulson (Billie Dean Howard, Lana Winters, Cordelia, Bet a Dot, Sally a Audrey Tindall), Lily Rabe (Nora Montgomery, Sestra Mary Eunice, Misty Day, Sestra Mary Eunice, Aileen Wuornos a Shelby Miller) a Evan Peters (Tate Langdon, Kit Walker, Kyle Spencer, Jimmy Darling, James March a Rory Monahan).

8. SARAH PAULSON MÁ SMŮLU

V prvních čtyřech sériích měla Sarah Paulson štěstí – její postavy přežily až do samotného konce. To se však změnilo v 5. sérii, když Pichlavá Sally zemřela. Sice žila dál jako duch, nicméně byla mrtvá. Pokračovalo to i v 6. sérii, kde byla rovněž zabita, tentokrát však před samotným koncem – Audrey Tindall vylízá z kopky, do které ji hodila Lee. Když Audrey uvidí Lee, rozhodne se jí zastřelit, a to se jí stane osudným.

9. ŽENSKÁ SÍLA

Jak už jsem zde zmiňoval, první kapitola/epizoda šesté řady měla jiného režiséra, podobně tomu tak bylo i u kapitoly/epizody třetí, kterou měla vůbec poprvé v historii American Horror Story na starosti žena. Tato žena se jmenuje Jennifer Lynch. Jen tak pro zajímavost, scénář k epizodě napsal James Wong.

10. ŽENSKÁ SILA NA DRUHOU 

Nielen, že Angela Bassett „nakopávala zadky“ v Roanoke ako Monet Tumusiime ale taktiež sa podieľala na režírovaní tejto série, konkrétne 6. epizódy. Bolo to prvýkrát, čo režírovala v seriáli American Horror Story, no táto niekoľkokrát ocenená herečka už predtým režírovala životopisný film Whitney HoustonWhitney a taktiež niekoľko častí dokumentov pre National Geographic.

11. MYSLÍTE SI, ŽE AMERICAN HORROR STORY BOLO PREDTÝM DIVNÉ?

Angela Bassett (Monet) hrala v Roanoke sestru Cuba Goodinga, Jr. (Matt) ale vedeli ste, že pred 25 rokmi hrala jeho matku v Boyz N The Hood? Skutočnou otázkou je, či Agela požíva voodoo lektvary Marie Laveau na udržanie mladosti alebo používa obrovské množstvo hydratačného krému. Odpoveď na toto sa pravdepodobne nikdy nedozvieme.

12. CHARLIE CHAPLIN?

Keď pomyslíme na Charlieho Chaplina a na hereckú kariéru jeho rodiny, American Horror Story nie je prvá show, ktorá nás napadne. Jedného zo zálesákov, Caina Polka si zahral Charieho vnuk, Orson Chaplin.

13. MALÉ PRASIATKO

Prasací muž z Roanoke môže byť povedomý skalným fanúšikom seriálu, ktorí ho sledujú od prvej série (alebo jednoducho videli prvú sériu). V 1. sérii, Murder House, pomáhal psychiater Ben Harmon pacientovi Derrickovi s jeho fóbiou z Prasacieho muža.

14. LADY GAGA JE NAJVYŠŠIA

Aj keď mnoho fanúšikov už vie, že rola Lady GagaScáthach je originálna Najvyššia z 3. série, čo možno neviete je, že jej meno je podobné inej postave z Asylum. V druhej sérii si Frances Conroy zahrala postavu, ktorá bola posadnutá temnými silami a volali ju Shachath, čo naznačuje, že medzi nimi môže byť viacero súvislostí.

15. VŽDY PLAŤTE ZDRAVOTNÉ POISTENIE

Najstrašidelnejšia vec o vraždiacich sestrách z Roanoke je, že sú založené na reálnych ľuďoch. Ich skutočné ,,predchodkyne“, Gwendolyn Graham a Cathy Wood boli odsúdené za vraždu 5 starších pacientov zo sanatória Alpine v roku 1980. Zatiaľ čo boli niektoré detaily pozmenené, títo vrahovia použili iniciály svojich obetí aby vyhláskovali M-U-R-D-E, rovnako ako duchovia v dome Roanoke.

16. RODINNÉ VÄZBY

Spojenie medzi Freak Show a Roanoke bolo zjavné, keď sme konečne videli v 6. sérii Evana Petersa. Zahral si Edwarda Philippe Motta, ktorý je priamym predchodcom obľúbenej postavy Finna Wittrocka, Dandyho. Mott zomrel v roku 1952, čo výslovne odkazuje na udalosti v 4. sérii.

17. AJ HERCI BOLI ZMÄTENÍ V ROANOKE

Sarah Paulson tento rok vyhrala cenu Emmy za výborné herecké výkony v seriáli American Crime Story, no aj herci jej kalibru môžu mať zlé dni. V 6. sérii jej postava, Audrey omylom nazvala Shelby jej pravým menom, „Lily“. Stalo sa to pritom ako jej ošetrovala rameno.

18. ODIŠLA ALE NEZABUDNEME NA ŇU

Potom ako sme sa stretli s herečkou, ktorá si v Roanoke zahrala The Butcher, Agnes, prezradila nám, že jednou z jej najobľúbenejších postáv bola Mary Tyrone z Long Day’s Journey Into Night. Možno Vám to nič nehovorí ale tento rok si Mary v divadelnom podaní zahrala Jessica Lange.

19. ZÁVĚR

Tohle bylo 18 zajímavostí/faktů z 6. série American Horror Story. Jak se Vám Roanoke líbil? Víte nějakou další zajímavost z 6. série? Napište nám dolů do komentářů!

S článkem vypomáhala Tanya